Skocz do zawartości
lwica

Ubezpieczenie dom - czy jest potrzebne?

Polecane posty

Ostatnio tak się zastanawiałam co bym zrobiła gdyny coś się stało z moim domem, w sensie zalania czy jakiegoś pożaru. Mam nadzieję ze nie wykrakałam:P

No i doszłam do wniosku że człowiek ma wtedy poważne kłopoty bo naprawy albo odkupienie skradzionego sprzętu pochłania bardzo dużo pieniędzy.

Z drugiej strony jak duże może być prawdopowobieństwo że to właśnie spotka mnie? Nie wiem.

Teraz się zastanawiam czy lepiej dmuchać na zimnę i kupić jakieś ubezpieczenie na dom czy może dać sobie z tym spokój?

To nie jest duzy koszt :/ Miesiecznie kilkanascie zlotych moze :) A jednak jakies zabezpieczenie jest :)

Myślę że naprawdę warto zainwestować w ubezpieczenie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt iż nie jest to aż takie drogie. Jak ubezpieczajem dom rodziców to kosztowało to bodajże 300-400 zł rocznie. W tej cenie to nie na się co zastanawiać - szczególnie teraz jak pogoda się tak gwałtownie zmienia

Gość moko

Ja tam wolę dmuchać na zimne i ubezpieczam mieszkanie. Składka roczna nie jest wysoka !

Przekonaliście mnie:) Ubezpieczenie domu to ważna sprawa. W takim razie proszę o porady co do konkretów. Gdzie można właśnie jakoś niedrogo ubezpieczyć dom?

Chyba każda poważna firma ubezpieczeniowa oferuje tego typu ubezpieczenia.

Ja bym wybrał którąś z większych firm typu PZU, Allianz, jest chyba większa szansa że nie padną. Ja mam ubezpieczone w Uniqa, ale to wynikło z tego, że tam pracują znajomi.

Jeżeli nie chce Ci się jeździć po różnych firmach, to chyba w większości miast są brokerzy ubezpieczeniowi - mają oni pewnie podpisane umowy z kilkoma ubezpieczycielami i pomogą ci znaleźć odpowiednią dla ciebie ofertę.

jak nie chcesz za dużo zapłacić to lepiej sobie zobacz te firmy które maja ubezpieczenie direct ja sprawdzałam i mi tak wyszło taniej niż w takim z agentami

A którą mogła byś polecić bo jakoś nie mam rozeznania. No i chyba nie wszystkie oferują ubezpieczenie domu?:rolleyes:

ja mam ubezpieczony dom w link4 bo mi kolezanka z pracy ich polecila

nie pamietam ile zaplacilam ale wyszlo na tyle niewiele ze sie zdecydowalam

tam wystarczy do nich zadzwonic i powiedziec ze chce ubezpieczyc dom przelacza cie i wtedy bedziesz mogla uslyszec od nich ile wyniesie cie ubezpieczenie

no ja mam niemiłe doświadczenia z firmą link4, ale to była szkoda komunikacyjna.

Podejrzewam jednak że podobnie będzie w przypadku innych szkód i odradzam link4.

Dokładnie ja też wiele słyszałam o link 4

Najlepiej Duze znane firmy bedace na rynku Polskim Dużo lat!!!

Ostatnio miałam pracować w ubezpieczalni.. uczyłam sie itp.. więc mniej więcej wiem jak to wygląda ;)

To znalazłam na ich stronie:

"

Wybierając ubepieczenie Dom 24 otrzymujesz podstawowe ubezpieczenie nieruchomości - w tym stałych elementów jej wykończenia, instalacji i szyb - od pożaru oraz innych zdarzeń losowych (czytaj poniżej)

Lista innych zdarzeń losowych:

• Uderzenie pioruna
  • Przepięcie
  • Eksplozja
  • Implozja
  • Uderzenie lub upadek statku powietrznego
  • Huragan
  • Grad
  • Pękanie mrozowe
  • Zalanie
  • Zalanie przez osoby trzecie
  • Powódź
  • Deszcz nawalny
  • Trzęsienie ziemi
  • Obsunięcie ziemi
  • Zapadanie ziemi
  • Lawina
  • Napór śniegu
  • Dym i sadza
  • Uderzenie pojazdu mechanicznego
  • Fala dźwiękowych"

Moim zdaniem to całkiem sporo tego jest:)

sylwia.wk od jakich jeszcze warunków? wiadomo że jest jeszcze jakiś regulamin. ja tam nie narzekam:)

Jak dla mnie to nie ma czegoś takiego jak ukryte warunki. Od tego jest regulamin żeby go przeczytać i świadomie podejmować decyzję względem ubezpieczenia. "Ukryte" są wtedy gdy ktoś się ubezpieczy, dochodzi do szkody a właściciel ubezpieczenia regulamin zamiast przeczytać to użył go jako podpałki do kominka:D

Gość moko

ja ubezpieczam samochody, mieszkanie w warcie, wcześniej było pzu - ale dziękuje za taką współpracę pzu. Warta jest dla mnie super :D

A miał może ktoś z Was doczynienia z Linkiem 4? Bo jakoś firmy w których są agenci mnie przerażają. Słyszałam od koleżanki że oni to tylko sprzedają a jak coś się nagle stanie w nocy np. to nie można się do agenta dodzwonić no bo przecież śpi:)

A skąd taka opinia na temat Link4? Miałeś może z nimi doczynienia?

A do agenta dzwoni się w nocy jak coś się stanie, dlatego uważam że to jest problem:P