Skocz do zawartości
lwica

Ubezpieczenie dom - czy jest potrzebne?

Polecane posty

Tak, miałem.

Mam im wiele do zarzucenia, najbardziej denerwujące jest to, że domagają się kilkukrotnie dokumentów, które już dawno mają. Oraz ogólnie dojść z nimi do porozumienia to jest masakra:P Zresztą sprawa nie jest zakończona, więc jeszcze coś o nich napiszę później.

A co do dzwonienia do agenta w nocy - to w umowie masz z reguły ściśle określony czas w jakim należy powiadomić towarzystwo o szkodzie, pewnie z 2-3 dni. Poza tym dzwoni się chyba na infolinię? Ja pozatym zamiast zadzwonić to wolałbym udać się osobiście do ubezpieczyciela w celu zgłoszenia szkody, bo wtedy przynajmniej mamy na to jakiś świstek.

NIby z tym dzwonieniem to masz rację ale z drugiej strony jak wydarzy Ci się coś do czego Ci jest kompetentna osoba a nie pani z infolinii to wtedy jest lipa niezła.

A co do tego Linka to możesz podać więcej szczegółów?

Co do link4 to napisałem Ci PW.

Ja miałem taką sytuację, że drzewo zwaliło się na dom rodziców w chyba dwa dni po zakończeniu polisy:P Jeszcze nie zdążyliśmy zawrzeć nowej:P Ale straty nie były takie na szczęście takie duże.

Dobra w końcu ubezpieczyłam w Linku dom i wyszło mi jakieś 177 zł rocznie. Więc nie jest to jakaś niesamowita kwota. Wartość ubezpieczenia 150 tysięcy więc całkiem sporo.

No widzisz w sumie to wyszły niewielkie pieniądze a masz spokój i nie musisz się martwić o swój przybytek:P Na spokojny sen to jest dobra opcja:P

No pewnie że warto ubezpieczyć. A Ty Justyna gdzie masz swoje mieszkanie ubezpieczone?

Mam jeszcze takie pytanie też związane z ubezpieczeniem ale troche z innej beczki. Bo mój mąż chce sprowadzić dla mnie samochód z USA. No i zowu oczywiście kwestja ubezpieczenia wchodzi w gre. Tak się zastanawiam skoro już ubezpieczyłam w Link4 dom to może i samochód sprowadzany ubezepiecze. Macie może jakieś informacje na temat tego ubezpieczenia?

Ja już Ci pisałem na temat link4.

Jeżeli myślisz o OC to w sumie wszystko jedno - bierz gdzie taniej.

Natomiast nad AC to bym się szczególnie zastanowił.

Przeczytaj dokładnie OWU. Zwróc uwagę na na np to (z forum o ubezpieczeniach):

Link4

23.3 Przy ustalaniu wysokości odszkodowania uwzględnia się:

23.3.1 zużycie eksploatacyjne nadwozia i części podlegających wymianie, stosownie do

okresu eksploatacji ubezpieczonego pojazdu oraz procentowego wskaĄnika zużycia

eksploatacyjnego określonego w polisie, chyba, że na wniosek ubezpieczającego po

opłaceniu dodatkowej składki rozszerzono zakres i zniesiony został wskaĄnik zużycia

eksploatacyjnego (który klient o tym wie?)

Par. 25

Ustalona kwota odszkodowania zarówno w szkodzie częściowej, jak i polegającej na

całkowitym zniszczeniu lub utracie samochodu może ulec zmniejszeniu maksymalnie o

30%, jeżeli:

25.1 kierujący ubezpieczonym pojazdem dopuścił się któregoś z poniższych naruszeń

prawa:

25.1.1 przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 30km/godz,

25.1.2 naruszył zakaz wyprzedzania lub przekroczył podwójną linię ciągłą,

25.1.3 nie zastosował się do zakazu lub nakazu wjazdu,

25.1.4 w czasie jazdy rozmawiał przez telefon bez podłączonego zestawu

głośnomówiącego

Par. 26

Jeżeli ubezpieczony zawarł umowę ubezpieczenia z udziałem własnym (od takiej umowy

zaczyna się taryfikacja) w szkodzie to ustalona kwota odszkodowania zostanie

pomniejszona o wymienioną w polisie wartość udziału własnego, określoną odrębnie dla

szkód polegających na:

26.1 Częściowym uszkodzeniu lub całkowitym zniszczeniu samochodu lub jego

wyposażenia dodatkowego,

26.2 kradzieży pojazdu lub jego wyposażenia dodatkowego.

Klienci, którzy do Państwa trafiają nie potrafią powiedzieć nic na temat wskaĄnika

zużycia eksploatacyjnego (który ma być zapisany w polisie), wyłączeniach z par. 25

(bo nikt nie czyta OWU) czy udziałach własnych.

Co prawda to z zeszłego roku, ale mogło się nie zmienić.

Warto ubezpieczyć i dom i jego wyposażenie, nigdy nie wiesz kiedy przytrafi się coś niespodziewanego, co może Ciebie kosztować znacznie drożej niż ubezpieczenie. Jeśli chodzi o ubezpieczenie domu to wiele ciekawych ofert możesz znaleźć na poliseo.pl. Możesz tam także porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

pozdrawiam

Ja proponuję skorzystać z porównywarek ubezpieczeniowych, porównasz od razu kilkanaście ofert i wybierzesz najlepszą.

Moje mieszkanie też jest ubezpieczone. Kwota opłaty miesięcznej jest niewielka, a ja dzięki temu czuję się bezpieczniej :)

Ja musiałam ubezpieczyć dom ponieważ zainwestowałam w kilka innowacyjnych rozwiązań takich jak panele słoneczne oraz takie pompy ciepła Gdańsk. Zrobiłam to na wypadek pożaru, kradzieży lub innych zdarzeń losowych. Moim zdaniem warto ubezpieczyć, można wtedy spać spokojnie;)

Też zdecydowanie uważam, że należy się ubezpieczać, szczególnie jeśli jest to tak niewiele kosztująca inwestycja. Spokój przede wszystkim. Ja mam ubezpieczony przybytek podwójnie - mam w tym miejscu zarejestrowaną również działalność, przekształcenie spółki po ewntualnym wypadku to byłby dramat...

Witam, wiesz to jest zabezpieczenie dla Twojej rodziny, w naszym kraju często dochodzi do podtopień , taki mam klimat, ja osobiście mam ubezpieczenie od powodzi, podtopienia oraz pożaru nawet od uderzenia piorunem.

ubezpieczenie nie jest konieczne. Ale po co później mówić Polak mądry po szkodzie. Ostatnio mieliśmy problem w łazience z odpływem wody i zalaliśmy sąsiadów. Groziła nam remontem. Ale mieliśmy ubezpieczenie od zalania swojego mieszkania jak również sąsiadów i mamy spokój.

warto ubezpieczyć mieszkanie. I lepiej pomyśleć o tym przed szkodą niż po szkodzie. Ostatnio miałem wizytę sąsiadów, z informacją że ich zalałem. Okazało się, że odpływ wody się rozszczelnił i faktycznie woda im leciała po suficie. Byliśmy ubezpieczeni od zalania i nie mamy problemów dzięki temu.

ubezpieczenie to fajna spraw. Ostatnio sam się o tym przekonałem. Pękł nam odpływ wody w wannie i nikt tego nie zauważył dopóki nie przyszła sąsiadka powiedzieć że ją zalewamy. No i dzięki ubezpieczeniu nie mamy problemów z remontem u niej ponieważ wszystko zostało pokryte z ubezpieczenia.

ja osobiście kiedyś myślałam że ubezpieczenie to zbędna rzecz i szkoda wydawać kasę. Dopóki nie przyszli sąsiedzie że są świeżo po remoncie i znowu muszą remontować ponieważ ich zalałam wodą z łazienki. Dzięki ubezpieczeniu niczym się nie musiałam martwić

Co prawda nie mam domu, ale niedługo planuje kupić mieszkanie, które znalazłam dzięki tej stronie http://promenadywroclawskie.pl/ . Mieszkanie znajduje się niedaleko centrum, ale okolica jest bardzo bezpieczna, spokojna, a także ładna. Niedaleko płynie Odra i będę mogła codziennie chodzić na spacery :) Mieszkanie będzie dość drogo urządzone i mimo spokojnej okolicy i nowego budownictwa zastanawiam się nad jego ubezpieczeniem. Co o tym sądzicie?