Skocz do zawartości
lwica

Ubezpieczenie dom - czy jest potrzebne?

Polecane posty

teraz się zastanawiasz czy warto ubezpieczyć a jak coś się wydarzy to wtedy powiesz a mogłem ubezpieczyć. Ja mam mieszkanie ubezpieczone. Nie jest to duża kwota a uratowała mi ostatnio tyłek. Okazało się że odpływ z wanny był gdzieś nie szczelny i woda uciekła do sąsiada po ścianie. A sąsiad świeżo po remoncie. Dzięki ubezpieczeniu żadnych kosztów nie poniosłem.

Moim zdaniem, niezależnie od tego czy mieszkamy w bloku, czy we własnym domu, warto swoje lokum ubezpieczyć. Ja na przykład niedawno wprowadziłam się na osiedle we Wrocławiu - https://promenadywroclawskie.pl/opis/opis.html, okolica cicha i bezpieczna, ale i tak ubezpieczyłam mieszkanie. Wychodzę z założenia, że strzeżonego Pan Bóg strzeże. Moja siostra mieszka na teoretycznie bezpiecznym osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie wszyscy się znają, ale i tak została okradziona. Była z mężem na wakacjach, a w tym czasie, w biały dzień, złodzieje obrobili jej chatę. Ubezpieczenie domu czy mieszkania to dla mnie jednym słowem konieczność.

Ja też uważam, że ono nie tylko jest potrzebne, ono jest niezbędne. Pamiętam jak byłam mniejsza i wróciliśmy do domu od babci. A mieszkałam wtedy z rodzicami w domku jednorodzinnym ponad godzinę drogi samochodem od babci. W każdym razie jak wtedy wróciliśmy to na pierwszy rzut oka wszystko było w porządku. Dopiero potem moja mama zauważyła, że za domem leży blacha dachowa. Okazało się, że odpadła ona z dachu. Niestety trzeba było remontować cały dach, a w tamtych czasach tak się domów nie ubezpieczało i no cóż myśmy ubezpieczenia nie mieliśmy. Na naprawę dachu rodzice wzięli kredyt. Od tego momentu nauczyliśmy się, że warto mieć ubezpieczenie. Sąsiad ubezpieczenie miał i mu pokryli w takim przypadku remont dachu. Tata jak się o tym dowiedział od razu ubezpieczył dom na wszystko co możliwe. I ja teraz swój dom także ubezpieczam u https://www.gothaer.pl/ . Uważam, że lepiej dmuchać na zimne niż potem obudzić się z rękom w nocniku.