Jump to content
martaa

a co z miesiączką

Recommended Posts

Drogie panie mam pytanie jak długo po porodzie wrócił normalny cykl. oczywiście w zalezności od tego jak długo karmiłyście piersia.

Ja mam z tym problem... karniłam 3 miesiące wyłacznie piersia potem jeszcze 3dokarmiałam az mleko zanikło, to nie długo a miesiączka i tak nie wracała...

robiłam nawet test ciążowy bo mogłam znów zajść w ciąże, ale wynik był negatywny. gdy dziecko miało 6 miesiecy lekarz zapisał mi tabletki hormonalne na wywołanie miesiączki (luteina czyli sam progesteron, nie antykoncepcyjne) i miałam jedna miesiączkę. Od tego czasu minęły ponad 2 miesiace, właściwie juz prawie 3,a nastepnej miesiączki nie mam. nawet po tych lekach, bo znowu miałam wywoływać... brałam te hormony i nic... robiłam znowu test i nic... robiłam badania na poziom hormonów we krwi i wyniki były idealne, miałam też usg i lekarz powiedział ,że lada dzień bede miec okres. To lada dzien trwa juz trzy tygodnie. Denerwuje sie bo nie wiem co sie dzieje. Boję się nawet, że nie bede mogła miec dzieci w przyszłości(nie mam podstaw żeby tak twierdzić ale różne mysli przychodzą mi do głowy) Może nawet z tego stresu nie mogę dojść do siebie.

Lekarz powiedział, że może to dlatego że bardzo chudnę po porodzie. przed ciążą ważyłam 53 kg, przytyłam 7 kilo i tyle straciłam przy porodzie, potem juz tylko chudłam. Razem z moja córką ważymy cały czas tyle samo, tzn chudne tyle ile ona przybiera, a rosnie szybko. teraz waże około 48. ale czy to może miec aż taki wpływ na mój cykl miesięczny?

prosze piszcie jakie macie doswidzenia, może ktos miał podobny problem i wie co robć.

Martaa ja teraz drugiego synka karmiłam piersią podobnie jak Ty bo przez 3 miesiące, w następnym miesiącu prócz piersi mały dostawał jeszcze butlę- do 4 miesiąca, a potem dostawał już tylko butlę.

A miesiączkę - pierwsze krwawienie dostałam ok 9 tygodni po porodzie. Potem następną dostałam ok 3 miesiące po porodzie.

W pierwszej ciąży miesiączkę pierwszą dostałam jakoś podobnie ok 8 tygodni od porodu, potem następną chyba z 4 miesiące po porodzie i wtedy poprosiłam lekarza o przepisanie mi zastrzyków antykoncepcyjnych Depo provera, po tym zastrzyku niestety czekałam na następną miesiączkę chyba ok 7 mieniący.

Natomiast uważa się że miesiączka może zaniknąć z powodu np:

- zaburzeń owulacji (czasem po stosowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych może pojawić się zatrzymanie regularnych krwawień przez kilka miesięcy),

- podwyższenia stężenia prolaktyny,

- zaburzeń czynności tarczycy,

- zażywania leków tj np. przeciwdepresyjnych, przeciwlękowych, czy tez niektórych leków przeciwko nadciśnieniu,

- dużego stresu,

- intensywnych ćwiczeń fizycznych

- intensywnego odchudzania.

Dlatego zgadzam się z Twoim lekarzem, że duża utrata wagi, czy też intensywne odchudzanie może właśnie być przyczyną zaniku miesiączki.

To poważny moim zdaniem sygnał że coś dzieje się niepokojącego, myślę że musisz koniecznie udać si do lekarza i skonsultować swoje szybkie chudniecie.

Zyczę Ci Martaa żeby wszystko wróciło do normy:smt058

PS a ile masz wzrostu?

fakt pisałam tylko o wazde a zapomniałam o wzroście. nie jestem wyska. mam 160 cm, wiec ta waga nie jest bardzo mała, chodzi raczej o jej szybki spadek. dziękuję za odpowiedź i radę, chyba udam sie endokrynologa..