Jump to content
anulabanula

Ozdobne pakowanie prezentów

Recommended Posts

Witam :)

Co sądzicie o opakowaniach ozdobnych na prezenty? Czy takie opakowanie ma znaczenie, czy może jest tylko nic nie znaczącym dodatkiem?

Lubicie pakować sami - czy może wolicie, by zrobił to za Was ktoś inny? Jakie opakowania się Wam podobają? A jakie dodatki? Zapraszam do wypełnienia anonimowej ankiety, która pomoże mi w mojej pracy magisterskiej na temat tych właśnie opakowań:

Ankieta 'Opakowania ozdobne'

(po wypełnieniu proszę kliknąć 'submit'- ankieta zostanie mi automatycznie wysłana)

mile widziane również Wasze opinie na forum - jakby komuś brakło ochoty lub czasu na wypełnienie ankiety:D

Z góry dziękuję:-):-):-)

Ania

Mi bardzo podobają się ozdobne opakowania na prezentach- szczególnie lubię pakować ozdobnie prezenty. Tak sobie myślę że miło jest dostać fajny prezent przy tym pomysłowo zapakowany:)

A jakie opakowania mi się podobają- to na pewno zależy od sytuacji i osoby której wręczam prezent. Inaczej zapakuje coś dla cioci a inaczej dla dzieci.

A np: w Święta Bożego Narodzenia podobają mi się opakowania wiążące się z klimatem tych świąt- powinny mieć jakiś charakterystyczny dla tych świąt dodatek np: malutką iglastą gałkę, czerwoną kokardę lub złotą, czasem nawet do kokardy może być doczepiona malutka ozdoba choinkowa: gwiazdeczka, mikołajek :)

Na pewno też ważne jest żeby na prezentach które znajdują się pod choinką czy na tych które wręcza Mikołaj;) była karteczka z imieniem osoby, która ma dostać prezent.

Z okazji urodzin czy imieniem do opakowania prezentu można dołączyć jakiegoś ładnego sztucznego kwiatka:)

Jeszcze jednym bardzo sympatycznym pomysłem na pakowanie prezentu w kilka opakowań- paczuszek - w większym - mniejsze- w jeszcze mniejszym- i na końcu najmniejsze opakowanie i dopiero prezent :D Oczywiście tak zapakowany podarunek musi być super- żeby było warto męczyć się odpakowaniem.

Na naszym portalu znalazłam też ciekawe sposoby ozdobnego pakowania prezentów: http://www.lobuziak.pl/rodzice/nasze_pomysly/prezentow_pakowanie.html

Dołączam jeszcze parę zdjęć znalezionych w internecie z opakowaniami, które mi się spodobały :)

PS Aniu a co studiujesz?

HolidayWowGiftWrap-Lg.jpg

FC-Holiday_lg.jpg

pr1.jpg

pr3.jpg

Nowy obraz (7).JPG

Nowy obraz (26).JPG

package.jpg

bag2_2.jpg

48-106-40.jpg

Nowy obraz (35).JPG

Nowy obraz (3).JPG

Nowy obraz (25).JPG

p.jpg

mytime-ats-reindeer-food.jpg

mytime-lulu-loves-chocolate.jpg

Geschenk9.jpg

61797s.jpg

baby chickadee bathtime (Small).jpg

My Own Luxury Lullaby Gift Set Blue (Small).jpg

Nappy Duck Cake (Small).jpg

Wypełniłem ankietę. Strasznie długa, nie wiem czy ludzie znajdą dostatecznie dużo motywacji aby dobrnąć do końca:P

Dzisiaj zaczęłam pakować prezenty na Mikołaja: opakowałam rzeczy w ozdobny papier, przykleiłam do niego kolorowe cukierki, a całość włożyłam do woreczków uszytych z tiulu ze ściągającymi brzegi sznureczkami z muliny. Na końcu do woreczków przyczepiłam kokardki- popryskane sztucznym śniegiem.

P1060424.jpg

P1060427.jpg

P1060428.jpg

W ten czwartek jesteśmy z mężem zaproszeni na ślub i właśnie zastanawiam się czy nie zapakować samemu prezentu.

Znalazłam parę przykładów jak zapakować prezent ale nie wiem czy znajdę taki ładny papier i dodatki:rolleyes:

1f1e32e0bb01662emed.jpg

7ebc0611f9a7ee5d1f07d1d01c67091d.jpg

Wedding-Gift-Boxes-WB-012-.jpg

Wedding-Gift-Boxes-WB-PB03-PB11-.jpg

Wedding-Gift-Boxes-WB-PB09-.jpg

W07-08a-small.jpg

wedding_gifts.jpg

wbrew pozorom to bardzo latwe ja teraz pakowalam prezent na wesele ktorym bylismy mialam bardzo podobne jak te pudelko zlote ja robilam podobne kupilam pudelko okleilam papierem samoprzylepnym srebnym i dokupilam ozdobe na gore wieczka moga tez byc koraliki wieksze i mniejsze nawleklam na zylke dodalam kokarde z szyfonu i wygladalo bardzo ladnie

wbrew pozorom to bardzo latwe ja teraz pakowalam prezent na wesele ktorym bylismy mialam bardzo podobne jak te pudelko zlote ja robilam podobne kupilam pudelko okleilam papierem samoprzylepnym srebnym i dokupilam ozdobe na gore wieczka moga tez byc koraliki wieksze i mniejsze nawleklam na zylke dodalam kokarde z szyfonu i wygladalo bardzo ladnie

Ola świetny pomysł :) musiało to wyglądać bardzo efektownie:)

A mi wyszło takie opakowanie- zdjęcia robilam na szybko przed ceremonią ślubną w hotelu:D

IMG_0978.jpg

IMG_0977.jpg

Nadin prezent wyglada pieknie i orginalnie! szostka z plusem:)

nie ma za co kochana twoje arcydzielo jest swietne!!! i to stwierdzenie faktu:)