Skocz do zawartości
kajarola

problemy z tatą?

Polecane posty

czy ktoś z forowiczów boryka się z problemem dotyczącym jakichś obaw ojcowskich związanych z przewijaniem dziecka, kąpaniem go albo samą zabawą i opieką?

jeżeli tak, to bardzo proszę o rady. jak to zmienić? co z tym zrobić?

Zrob sobie dzien wolny i zostaw tatusia samego z dzieckiem .... bedzie musial przewijac i karmic .... bez obaw napewno sobie poradzi , bedzie zmuszony :)

moj na poczatku po urodzeniu to nawet na rece sie bal wziac wsadzilam mu ja na sile i tak po kolei sie zaczelo pierwsze mycie tez maz robil razem z moja mama! facetowi trzeba dac czasu spedzenia z dzieckiem pokazac ze nic jemu nie zrobi pozostawienie sam na sam duzo daje musi sie wtedy wykazac

Zgadzam się, mój wszystkiego nauczył się z czasem. Mam syna i może przez to łatwiej mu wszystko robić;) I zgadzam się też z tym że jak twój nic nie robi to zrób sobie wolne i zostaw go z dzieckiem;)

Zobacz mieszkania Wejherowo!

Mój nie robił i nie robi nadal... Zasłaniał się właśnie brakiem przełamania:-) nie umiem, nie wiem, boję się, i najlepszy tekst: ty to lepiej zrobisz:-) gra pod publiczkę, zazwyczaj działała, na początku, potem tylko ręką machałam, szkoda słów i ścierania się – faktycznie lepiej wszystko robiłam:-)

Spędzanie czasu to kluczowa sprawa i to od samego początku. Nie należy "zagarniać dziecka" tylko dla siebie, chociaż wiem, że to nie jest łatwe. Jeżeli na początku ojciec nie zbuduje bliskiej relacji z dzieckiem to później może być problem z wykonywaniem takich codziennych czynności.

U mnie osobiście nie było, natomiast było u przyjaciół. Problem był do tego stopnia, że w ogóle nie chciał zostawać z dzieckiem sam na sam. Znajoma dała facetowi szansę, najpierw pod swoim okiem, potem zaczęła go z małą zostawiać, no i jakoś poszło :)

Ciężka sprawa, u mnie w ciąży była mowa, że będzie pomagał i wszystko robił. A jak przyszło już do praktyki to... zwyczajnie wymiękł i nieporadny totalnie, zawsze znajdował tysiące wymówek żeby tego nie robić. Także ja zajmuje się dzieckiem, a on wszystkim innym w domu. Czyli sprzątaniem, gotowaniem itp.

Mężowi czy też partnerowi czy po prostu jakkolwiek by go nazwać mężczyźnir pełniącym rolę opiekuna w stosunku do naszego dziecka trzeba wiele rzeczy pokazać i wytłumaczyć , ale to nie są tylko i wyłącznie kwestie techniczne , tylko wskazać cel tych działań.

U mnie osobiście nie było, natomiast było u przyjaciół. Problem był do tego stopnia, że w ogóle nie chciał zostawać z dzieckiem sam na sam. Znajoma dała facetowi szansę, najpierw pod swoim okiem, potem zaczęła go z małą zostawiać, no i jakoś poszło :)

Oczywiścvie , że tak , nie mozna w mężczyźnie pielęgnować tego strachu przed dzieckiem. Wiadomo , że taki strach pojawia się tylko przy pierwszym dziecku , potem to już zaden problem. Oni potrzebują więcej czasu , my sie uczymy tego szybko wręcz od razu.

Niestety, znam dobrze przypadek, że to była przyczyna rozwodu - to znaczy deklarowanie z góry, że całkowita opieka przy EWENTUALNYM potomstwie przypadnie matce itd. Cóż, niektórych pochłaniają wielkie biznesy zawodowe, a niektórzy czerpią radość z ojcostwa.

Jeśli w związku z rozwodem potrzebujecie jakieś tłumaczenia, to polecam Wam zajrzeć na http://hermeneus.pl/

Nie znam lepszych tego typu namiarów. Zawsze możecie najpierw poprosić ich o wycenę :)

Ciekawe sugestie dajecie w zakresie problemów z tatą. Ostatnimi czasy miałam podobne problemy i mi pomogliście, dzięki !