Skocz do zawartości
Michalina09

Nauka przez zabawy - moje propozycje

Polecane posty

Witam wszystkich na naszej stronie Angielski stworzyliśmy nowy dział gier i zabaw Dla dzieci. Kolorowanki, piosenki, gry edukacyjne pozwolą Państwa dzieciom łatwo i przyjemnie nauczyć się podstaw języka angielskiego. Strona będzie stale rozbudowywana a już teraz postaram się opisac kilka z nich:

Proponuję kilka bardzo fajnych zabaw podczas których poćwiczycie słownictwo! Możecie wciągnąć do zabawy rodziców i rodzeństwo!

1. "GŁUCHY TELEFON"---> na pewno każdy z was zna tę zabawę. Zmieńmy jednak trochę zasady gry. Usiądźcie w kółku, jedna osoba mówi na ucho drugiej osobie jakiś wyraz w języku angielskim.Ostatnia osoba mówi ten wyraz na głos- jeśli ktoś pomyli nazwę, musicie wykluczyć z gry tę osobę.

2. " SPIDER AND FLIES - pajączek i muszki" . Do tej zabawy potrzebujemy jednej osoby, która będzie pajączkiem i kilkoro innych dzieci, które będą muszkami.

SPIDER woła "FLIES ARE FLYING (muszki latają) - wtedy dzieci biegaja po sali, następnie woła SPIDER IS COMMING - na ten dźwięk dzieci zatrzymują się, stają nieruchomo a pajączek szuka osoby która się poruszyła.

3. BINGO - potrzebujemy kartkę papieru i kolorowe kredki! Narysujcie kwadracik, który będzie miał 9 pól. Następnie zakolorujcie każde pole innym kolorem. Jednak osoba wywołuje kilka kolorów po kolei a reszta sprawdza czy ma je w swoim kwadraciku. Jeśli będziecie mieli 3 wywołane kolory ułożone pionowo, poziomo lub na ukos--- wygrywacie!

Edytowano przez Michalina09

Faktycznie całkiem fajne zabawy dla całej rodziny:)

Ten "głuchy telefon" na pewno może fajnie wypaść w obcym języku:D

a ja głuchego telefonu nie lubie, czułam si odrzucona z grupy jak mnie wykluczano hhyhy.

Pajączek wydaje się fajny:))))

Fajne zabawy w głuchym tel.trzeba dobrze słuchać,polecam również zabawki obcojęzyczne np miś licz ze mną,uczy mówić/liczyć po polsku i angielsku, telefon który mówi w dwóch językach pol-ang,ang-włoskim,magnetofon z mikrofonem itp

Potrzebuję takie najbardziej uniwersalne z uniwersalnych zabawy dla dzieci przedszkolnych z językiem angielskim.

Coś na kolory - proste przedmioty, coś co je zainteresuje, ale też coś, co nie wymaga dużej przestrzeni i specjalistycznych zabawek.

Będę wdzięczna za porady.

Ja uważam, że szubienica po angielsku też fajnie uczy poprzez zabawę. Dziecko uczy się słówek, można dziecko nakierować kategorią np. owoc. Oczywiście nie używając jakiś ciężkich i trudnych słówek lub sformowań. Dziecko dobrze ćwiczy pamięć w ten sposób.