Skocz do zawartości
tutelitury

Reakcja mężów na rozpoczynający się poród

Polecane posty

Powspominamy trochę co?

Pamiętacie moment kiedy zadzwoniłam do niego i powiedziałam mu, ze to już i ma jechać do szpitala? Pamiętam jak dziś te przestraszone oczka i głowa która wychylała się za drzwi:))))

Kiedy powiedziałam, ze jest ok to wszedł:)) Bal się czy przypadkiem niczym nie dostanie:))))

Co Wasi mężczyźni zrobili? Stanęli na wysokości zadania? Jak sie zachowywali a może panikowali???

Edytowano przez Nadin

U mnie, to bylo tak, ze jak juz skurcze byly co 4 min, to dopiero go obudzilam. Od razu oprzytomnial, rzeczowym tonem zapytal z jaka czestotliwoscia sa skurcze i ile trwaja. Nie wiem, skad tyle profesjonalizmu wzial, tymbardziej, ze nie chodzilismy do szkoly rodzenia i nie czytal zadnych ksiazek :mrgreen:

Ale to dobrze, ze nie spanikowal, bo nie mialabym sily i jego uspokajac. Wystarczy, ze sama niezle bylam wystraszona, bo nie wiedzialam czego mam sie spodziewac :mrgreen:

Takze moj maz w tej waznej chwili byl oaza spokoju i opanowania. Albo tak swietnie sie maskowal :mrgreen:

Gość moko

u nas bylo tak: lekko zabawnie - teraz to mowie:-P

wiec: godzina 23,30 - spimy sobie ladnie - tzn moj maz spi, ja sie wierce, bo mnie kregoslup boli i brzuch lekko. Latam z pokoju do lazienki pod prysznic......tak wszystko trwalo ok 1h.Moj maz w koncu po tej godzinie mowi: jeju Monika - spij, mi sie chce spac, spij.

Mowie ok ale nie umiem......jest godzina ok 1 w nocy, mowie ide do mamy - budze mame i mowie - brzuch mnie boli od ponad godziny, a mama: dziecko Ty rodzisz. Moj maz wyskoczyl z lozka na rowne nogi :D. Z powodow imprezki w tym dniu(moja mama obchodzila Barborke) to moj tata byl lekko niedysponowany - wiec zadzwonilam po tescia. Suma sumarum do szpitala odwiozl mnie maz z tesciem, a za nami jechal moj tata.

Na izbie bylismy o godz 2, OPskar urodzil sie o 4,30. A dziadziusie jako pierwsi wiedzieli o wszystkim, po czym wrocili do domow by powiadomic babcie. Moj maz zostal ze mna do godz. 6,30, po czym poszedl do domu, a o godz 9,30 byl juz na odwiedzinach - myslalam, ze go zabije.....

moj tak sie spieszyl do szpitala jak jechalismy hanie rodzic,ze zapomnial zalozyc skarpeteki i majtki.na porodzie spisal sie za to genialnie tym bardziej,ze to byl juz nasz drugi porod to wiedzial juz co i jak.najglupsza sytuacja byla jak mial sie przebrac w ciuszki do porodu i brak skarpet zauwazyl a z braku gaci nie zdawal sobie chyba sprawy bo prawie zdjal gacie przy poloznej,na szczescie przyjaciolce jego starszej siostry jeszcze z podstawowki,ktora w po chwili konsternacji stwierdzila,ze nie perwszy raz widzi go tak jak bog go stworzyl.

Moj nie poszedl tego dnia do pracy bo powiedzialam mu ze to chyba dzis i zeby nie szedl, mine mial dziwna i podsmiewal sie pod nosem, chyba z radosci. byl caly czas dzielny, byl przy porodzie, a jak mala byla juz z nami to plakal i obdzwanial wszystkich z dobrymi nowinami

Ja mialam planowana cc i zbytnio sie nie stresowalam.

prawde mowiac juz chcialam miec wszystko za soba.

A maz...byl podenerwowany i to bardzo :-) jak polozna zawolala go do synka ,to nie pamietal z wrazenia jak sie nazywa :-)

Gracjan byl niespodzianka,bo do konca nie wiedzielismy co bedzie.

no, tak u mnie to troche dziwnie bylo ;-) mianowicie 0k 3 nad ranem poszlam siusiu i wracajac do pokoju poczulam jak cos cieplego leci mi po nozkach i dalej nic zadnych boli ,zadnego pociekania,wiec meza obudzilam dopiero o 5 i na moje "misiu" zerwal sie i zaczal sie ubierac :-P wiec spokojnie mu wytlumaczylam ze najpierw zadzwonie do lekarza ,ktory kazal przyjechac do szpitala z podejrzeniem pociekajacych wod.okazalo sie ze to falszywy alarm i tak przelezalam w szpitalu jeszcze tydzien do planowanej cc ale wtedy moj maz juz byl bardziej opanowany :-)

no gdy sie zaczelo maz przyjechal do szpitala.. nawet niewiadomo kto do niego zadzwonil ja nie bo jak polozna mowila ze nie a on dostal tel gluchy stwierdzil ze to ze szpitala iprzyjechal akurat jak sie zaczynalo.. no i byl prawiecaly czas ze mna... potem poogladal dzidzie i pojechal. rankiem juz byl znow oczywiscie pierwsze co to przywital kurcoka-bo tak dorianka nazywal.. i ponosil na rekach..

ale stresa w trakcie mial.. strasznego

mój mąż czekał dzielnie az bedzie po wszystkim, ptem twierdzil ze byl spokojny i opanowany, ale koszulka jakims cudem byla spocona. moze z goraca ;) na szczescie teraz odwaznie podchodzi do roli ojca :))

Mój też był bardzo dzielny, co mnie trochę zdziwiło bo straszny lekkoduch jest:P Był ze mną cały czas i popłakał się ze szczęścia

A mój musiał niestety patrzeć na stado lekarzy i trzymając już urodzoną córeczkę na rękach musiał zastanawiać się, czy mu odratują żonę, czy nie. Ale był dzielny. Bardzo dzielny... Mój kochany Robak...

U mnie komplikacji nie było ale mój Miś wytrzymał dzielnie mimo, że trochę mu się zbladło :P

Mój jak usłyszał, że rodzę, to tylko się zapytał: Na pewno? :P Jak usyłszał, że tak, to chyba pobił rekord prędkości, żeby mnie zawieść do szpitala.