Skocz do zawartości

Polecane posty

Ula śliczny torcik !:)

sama go zrobiłaś? :eek:

Przepraszam że dopiero teraz :o ale składam Twojej córci życzenia:

Wszystkiego najlepszego, zdrowia, uśmiechu na co dzień i spełnienia tych najmniejszych i najskrytszych marzeń :occasion7::smt058

Bardzo dziekujemy za zyczenia nadin:)rowniez dzekuje za sporo informacji o zespole aspergera.przepraszam ze dopiero teraz ale jestesmy dobrze przeziebione i jakos nie bardzo mi sie chcialo ruszac do komputera.jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Wita, GRATULACJE, jest super, ja tak nie umiem, masz zdolności i chęci to się liczy, ja lubię piec ale torty typu murzynek z galaretką, są proste i nie zajmują dużo czasu.:o

Ja chciałam robić tego murzynka z galaretką ale mi nie wyszedł za dobrze..Był trochę romemłany i tak brzydko powiedzieć dla mnie to był tylko taki zakalec. Nic mi się nie spodobało w nim i taki tort to jest trochę roboty. Jeszcze jak się robi coś pierwszy raz to dopiero jest ryzyko.

Ja niestety w ogóle nie potrafię piec i od dawna nawet nie próbuje, bo szkoda mi pieniędzy na zmarnowane składniki. Za każdym razem wychodzi mi zakalec lub niedobry krem i tych tortów nie da się jeść. Pomijam to, że te moje torty nie wyglądają zbyt pięknie, żeby nie powiedzieć, że są po prostu brzydkie. Niedługo moja córka skończy 5 lat. Planuje jej zrobić imprezę urodzinową w naszym domu. Zaprosiłam już dzieci z jej przedszkola, a także dzieci znajomych i będzie sporo osób. Na przyjęciu urodzinowym nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Będzie klown, pokaz żonglerski zarówno tradycyjnej jak i kontaktowej kulami akrylowymi. Chciałabym także, żeby był na nim dobry i ładny tort. Sama na pewno go nie wykonam i w grę wchodzi tylko i wyłącznie zamówienie tortu. Bardzo ładne torty dla dzieci widziałam tutaj http://e-torty.pl/do/page/torty-lodz . Jak myślicie, który bardziej ucieszy moją córkę? Myślę o torcie Hello Kitty i Hello Kitty 2.

Tort, który zrobił furorę na roczek mojej córci to biszkopt nasączony herbatą, do tego masa krówkowa przeważnie z helio, na górę położyłam malinki. Taki tort dzieciaki zjadły z minutę

Ja ostatnio znalazłam w internecie wiele przepisów na kolorowe torty. Zastanawiam się nad tym, jakiego barwnika najlepiej użyć, aby uzyskać taki efekt. Znalazłam w sieci barwnik wilton https://www.aledobre.pl/produkty,wilton,barwniki, myślicie, że one się dobrze sprawdzą? Może któraś z Was piekła już z tymi barwnikami i może coś więcej napisać?

ja zazwyczaj nasączam alkoholem jednak dla dzieci to wiadomo odpada, a tą masą to przekładałaś wszystkie warstwy biszkoptu? Ja myślę żeby zrobić tak: biszkopt, dżem porzeczkowy, masa krówkowa też helio, już widziałam nawet w promocji, masa budyniowa i dekoracja.

Ja uwielbiam robić torty.Szczególnie na urodziny lub jakieś przyjęcia rodzinne. Do przekładania biszkoptów używam zazwyczaj serka mascarpone pomieszanego z ubitą śmietaną 30 % albo z homogenizowanym serkiem waniliowym. Wszystko zależy od tego jaki chcę uzyskać smak. No i oczywiście zawsze są owoce, najlepiej w okresie letnim są to świeże truskawki, maliny czy jagody. Zaś najgorzej co mi wychodzi to zaproszenia. Ale ostatnio odkryłam https://www.viperprint.pl/produkt/ZAP001C i oni bardzo mi pomagają w tym. Teraz zaproszenia na takie przyjęcia to nie problem