Skocz do zawartości
22iwona86

książki o wychowywaniu dzieci:)

Polecane posty

Zakłam ten temat gdyż mam kilka problemów z moją córcia ;) Mianowicie : boczy się często na inne dzieci, odpycha je, nawet maluszki, np. syna mojej siostry, który niedługo skończy rok. Na którego warczy i w ogóle. Jak pomyśle, że w lato miałam takie super-grzeczne dziecko to czasami mam wrażenie, ze mi je ktoś podmienił;)

więc czy znacie jakieś fajne książki o wychowywaniu łobuziaków? Jak nauczyć dziecko empatii, dzielenia się i wielu innych rzeczy? U nas jest tak, że w sumie jest ok ale nie wiadomo skąd ...nagle..włącza się mały agresor i wtedy już nie jest tak kolorowo.:P

Mówisz że w wakację miałaś super grzeczne dziecko, pogoda wpływa na dzieci mój mały jest o wiele lepszy kiedy często wychodzi na dwór i wg nie to nie jest nienoralne więc poczekaj do lata , a jeżeli wtedy nadaj będzie tak samo polecam dziecięcego psychologa bo w ksiązkach wiele bzdur jest

Może masz rację ale poczytać też warto stąd pytanie o jakąś rozsądną iteratur a nie wycinki z gazet:) Myślę, że na jej obecne zachowanie miał wpływ kilka czynnikó, przede wszystkim babia, u której spędzła w ostatnich miesiącach dużo czasu;)

sory za literówki, a żeby iść do psychologa to nie ma sensu. Aż tak źle nie jest:) Nie popadam w paranoje tylko chce zasięgnąć rady kogoś bardziej doświadczonego.pozdrawiam:)

Iwona bardzo fajny wątek założyłaś, już od dłuższego czasu też myślałam o tym żeby zapytać na forum o książki o wychowaniu- które by przedstawiały konkretne, proste i rozsądne metody postępowania z dzieckiem.

Przeczytałam już kilka, a może i kilkadziesiąt:confused: książek o wychowaniu- ale niestety nie bardzo trafiały do mnie przedstawione w nich metody.

Mam bowiem problem z moim synkiem, który nie zawsze radzi sobie ze swoimi emocjami. Kiedy jest zły to potrafi krzyczeć na innych, bić ich i wyzywać :(

Dzięki mojej sąsiadce jednak trafiłam na książkę: Thomasa Gordona

„Wychowanie bez porażek” Thomas Gordon "Wychowanie bez porażek"

empik.com - Wychowanie bez porażek - Thomas Gordon- 14.99zł

I muszę się przyznać że książka ta bardzo przypadła mi do gustu, autor tej książki pisze w niej o tym jak rozmawiać umiejętnie z dzieckiem w trudnych sytuacjach. A to jak okazuje się nie jest łatwe.

Polecam tą książkę wszystkim rodzicom, którym dzieciaki (nieważne w jakim wieku) dają w kość.

Jeszcze mam takie dwie ulubione i moim zdaniem świetne książki:

"Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" Adele Faber, Elaine Mazlish. JAK MÓWIĆ, ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY. JAK SŁUCHAĆ, ŻEBY DZIECI DO NAS MÓWIŁY Mazlish Elaine, Faber Adele

Tytuł tej książki to sam mówi za siebie:)

A dla rodziców często kłócącego się rodzeństwa :smt084 polecam: Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością - Adele Faber, Elaine Mazlish - Merlin.pl

Książki te dają praktyczne rady jak rozmawiać z dzieckiem tak aby rozmowa ta przynosiła pozytywne efekty zarówno dla dziecka jak i dla rodziców:)

A wiem że nie jest to łatwe, bo pomimo iż sama skończyłam pedagogikę, to czasem moje łobuziaki też potrafią dać mi w kość. Bo przecież my- rodzice nie zawsze many siłę być "super rodzicami", mamy prawo być zmęczeni, smutni a nawet źli na zachowanie swoich pociech:D

Nadin dzięki za te pozycje.:) Przeczytałam recenzje ale chyba zdecyduje się na T.Gordona.Może nawet dziś z małą skoczymy do empiku.

Moja córcia jest jedynaczką więc ostatni poradnik nie dla nas :)

"Wychowanie bez porażek Gordona" - bardzo dobra książka.

Z nowszych polecam podejście Jespera Juula- facet pisze prosto i konkretnie.

Ja polecam tą samą książkę co Nadin - "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły"

:)

Iwona

"Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" Adele Faber, Elaine Mazlish.

ja też tą książke polecam sporo z niej skorzystaliśmy