Skocz do zawartości
Nadin

Jaki wybrać fotelik samochodowy 9-18 kg

Polecane posty

Właśnie zastanawiam się na fotelikiem samochodowym dla mojego rocznego synka.

Musimy mu kupić nowy fotelik bo ze swojego już wyrósł :D

Jednak wybór tych fotelików jest dość duży:rolleyes::confused:

Poradzie mi proszę czym wy sugerowałyście się przy wyborze takiego fotelika, albo jaki waszym zdaniem warto kupić dziecku fotelik ?

o!

ja tez na wiosnę chcę zmienić więc też chetnie poczytam co radzicie.

teraz mam chicco bo był w komplecie z wózkiem więc myslałam zostac przy tej firmie ale wpadł mi w oko ostatnio Bebe Confort Axiss z obrotowym siedziskiem , o taki

AXISS Bebe Confort kolry 2008 + Blacik Maxi Cosi (558208702) - Aukcje internetowe Allegro

tylko cena troche powala

Pinklady fajny ten fotelik, ale cena faktycznie powala.

A mi wpadły w oko takie: fotelik samochodowy Maxi Cosi Priori

FOTELIK SAMOCHODOWY MAXI COSI PRIORI __WYPRZEDAZ__ (554083926) - Aukcje internetowe Allegro

i samochodzik samochodowy Chicco Key- 1 X-Plus od 9 do 18 kg:

http://www.allegro.pl/item554759573_fotelik_chicco_key_1_x_plus_9_18_kg_kolor_fuego.html

Mój starszy synek Alan ma fotelik Chicco i ten fotelik wydaje się dość wygodny, tylko kolor tapicerki jest nie ciekawy- bezowy. Niestety bardzo szybko się brudzi.

Nadin na innych forach dziewczyny bardzo chwalą właśnie Maxi Cosi.

Chicco widziałam wszystkie na żywo bo mam wózek chicco i dostaje ich katalogi co kwartał, jakos lubie tą firmę.

duzo osób chwali Recaro ale nie widziałam.

Mój starszy nadal jeździ w foteliku mimo swoich 10 lat, mamy Graco ale powiem szczerze troche twardy jest.

Na pewno lepsze są foteliki które posiadaja własne pasy bezpieczeństwa. Mamy taki fotelik w naszym aucie, a w aucie dziadków (którym też czasem przewozimy dziecko) mamy taki bardzo prosty i tani fotelik- podstawka z oparciem, które potem mozna odpiąć. Dziecko sadza sie na nim i przypina pasami z samochodu. Taki fotelik jest praktyczny, bo nieuzywany mozna poprostu wyciagnąć z auta, albo schowac do bagaznika, inaczej z fotelikiem montowanym na stałe-wyciagnięcie jest bardziej skomplikowane. Jeśli często jeździsz z dzieckiem to kup taki z własnymi pasami trzy lub pieciopunktowymi.

A jeśli Twoje dziecko lubi spac w samochodzie to wybierz taki w którym mozna zmieniac pozycje z siedzącej do półleżącej, są troche droższe ale wygodniejsze.

i warto zwrócic uwage na kolor. My kupilismy czarno-szary i nie wiemy jak to bedzie latem... może sie nagrzewać

Ja mam coneco fotelik taki 18-36kg (tzn pozniej sie oparcie demontuje i zostaje sama podstawka). Wlasne pasy mi byly potrzebne, bo gdy Filip sie przesiadal do niego, jeszcze byl za maly by jezdzic przypiety pasami tylko samochodowymi. Pozniej gdy juz zaczely wychodzic zza plecow wyjelam je i teraz tylko samochodowymi (Zastanawiam sie jak je pozniej zaloze bo nie pamietam za chiny jak to szlo :D :D :D ) Pokrycie juz nie raz pralam- wszystko ok.

Jedyna wada tego fotelika to wlasnie brak mozliwosci pochylenia oparcia :( Filip mi jeszcze nie raz zasypial i glowka spadala mu w dol i co chwila musialam mu podnosic :/

Taki mamy:

fotelik-coneco-comet-9-3_3378.jpg

My mamy Maxi-coi priori XP i jest super. CO maxi-cosi to jest jednak firma. Miałam od nich eczesniej tez fotelik i jestem zachwycona. Polecam. ALe cny mają słone!

Ale Ja gapa jestem :/ Jakos mi sie ubzduralo, ze pytane o fotelik ten 18-36 bylo i o nim napisalam :D sorry :)

Cat ale z ciebie ranny ptaszek!

to nic Cat przeciez potem będziemy kupowac wiekszy więc wskazówka sie przyda.

Nadin na forach chwala ten Maxi cosi ale kurde mi sie bardziej podoba Chicco... chociaz nie o urode tu chodzi.

Pinklady mi się oba te foteliki podobają a z tego co pamiętam jak oglądam foteliki Chicco to one były naprawdę miękkie. Mamy jeszcze z Chicco fotelik do karmienia, łóżeczko turystyczne, wózek i wszystkie te rzeczy są naprawdę solidnie zrobione. Najpierw kozystał z nich mój starszy synek (który jest bardzo energicznym dzieckiem:rolleyes:) i mimo to nie zdołał ich uszkodzić:D

Z kolei ten fotelik Maxi Cosi Priori jest dość dobrze oceniany w testach fotelików:)

fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe wszystkie :: sortowanie wg kryterium grupa

no trudny wybór ci powiem!

na szczęście jeszcze mamy czas i na juz nie musze go mieć, ale sama ju z nie wiem.

ja mam chicco wózek - nie jestem z niego w 100 % zadowolona ( tak dla informacji jakby ktos chciał taki kupić to napisze jakie ma minusy), krzesełko, leżaczek i zabawaki , oprócz wózka wszystko tak jak piszesz bardzo dobrze zrobione i solidne.

qzs3 - Kopia.jpg

075dcc9de3581e93[1].jpg

Przy wyborze fotelika powinno sie wziąć pod uwagę, jak często dziecko w nim będzie przebywać, czy będzie duzo podróżować. My mamy fotelik Coneco Zenith. Jestesmy bardzo zadowoleni. Porównując go z Maxi Cosi nie widziałam żadnej różnicy (jeśli chodzi o zagłówki, ustawienie do leżenia itp).

Wow ale wózek wygląda super:)

A nasz wózek Chicco Tech ma też jedną wadę jest z kolei bardzoooo ciężki :( Tyle że ma właśnie duże pompowane kółka które świetnie sobie radzą w ekstremalnych warunkach nawet w zaspach:D

No ale jest solidny.

Ale fotelik mojego synka CHICCO KEY 15-36 kg jest naprawdę fajny:) Po za tą jasną tapicerką:cool:

chicco_key23_moon.jpg

79_wozek_spacerowy_CHIC.jpg

e no Nadin wasz wózio to terenówka! taaaaaakie koła!

w naszym oparcie rozkłada się do spania nie na płasko,

a złożyc je potem 1 ręką nie da rady, ba nawet dwoma jak mały siedzi to sztuka!

widziałam twój fotelik w sklepie koło mnie i fajny.

ale kolor jasny... ładny ale ja wezme ciemniejszy jakiś

Zawsze się zastanawiałam jak sobie radzą wózki trójkołowe na podjazdach? Czy pojedyńcze kółko z przodu jest problemem?

dużym problemem!

wchodzę tyłem na podjazd.

latem jak cię mogę ale teraz to niezła jazda!

Eleonorka na Allegro piszą że ten fotelik Coneco Zenith że oparcie jest regulowane w 6 pozycjach, czy to znaczy ze podczas długiej podróży (np: na wakacjach:D) dziecko może w nim wygodnie spać?

Pinklady czy chodzi Ci o to że widziałaś ten fotelik o którym pisze teraz Eleonorka?

Nadin ten twój chicco widziałam.

a ten coneco tez widze fajny, i cena przystepna...

jeju nie myslałam że to taki trudny wybór zakup fotelika...

w każdym bądź razie pochwale sie jak ju,z cos kupie...

Nie każdego stać na tak drogi fotelik jak Maxi cosi ale na necie są stronki z testami fotelików,można znaleźć coś bezpiecznego i tańszego.

stefcio my tu nie mówimy że każdy ma kupic drogi!

czywiście każdy kupuje na ile go stac, ale akurat ja chce coś lepszego i żaden to grzech.

teśc zginał w wypadku i mąż jest uczulony na bezpieczeństwo moich synów w aucie, starszy ma 10 lat i jeździ w foteliku nie na podkładce.

za fotelik graco dałam tylko 200 zł i tez jest całkiem fajny.;)

po prostu akurat te mi sie podobają...

Stefcio czy mogoła byś podać lik do strony z tańszymi i bezpiecznymi fotelikami, byłabym Ci wdzięczna, bo ciężko mi jest podjąć decyzję. A tak jak zauważyłaś bowiem ceny podanych przeze mnie fotelików są niestety dość wysokie.

A ja chciałabym wybrać jakiś: bezpieczny, wygodny, solidny fotelik :)

Eleonorka na Allegro piszą że ten fotelik Coneco Zenith że oparcie jest regulowane w 6 pozycjach, czy to znaczy ze podczas długiej podróży (np: na wakacjach:D) dziecko może w nim wygodnie spać?

Pinklady czy chodzi Ci o to że widziałaś ten fotelik o którym pisze teraz Eleonorka?

Wiadomo, że dziecko nie będzie leżało tak jak noworodek/niemowlak z racji rozmiarów swoich jak i fotelika. Ale moja córcia bez problemu w nim śpi.

Ja wybierając fotelik właśnie brałam pod uwagę to, że jadąc do dziadków (mieszkają daleko) dziecko musi mi usnąć w foteliku. Regulację oparcia (tzn jak bardzo się rozkłada) porównywałam w sklepie z Maxi Cosi chyba Priori jeśli się nie mylę. Wsadzałam córcię w te foteliki i jakoś w tym Coneco "głębiej" mała wchodziła :) A rozkładanie do spania było identyko jak w Maxi Cosi. Jako że na Maxi Cosi musielibyśmy się zapożyczyć u dziadków (a tego za bardzo nie chciałam) wybraliśmy Coneco, po rozmowie ze sprzedawcą i po porównaniu tych dwóch modeli. No i Coneco ma taki wystający zagłówek.

Znalazłam na allegro fajne zdjęcia tych nachyleń siedziska:

Fotelik samochodowy CONECO ZENITH 9-25kg (553715359) - Aukcje internetowe Allegro

My mamy taki model i taki kolor, teraz są jakieś nowsze modele z wyszywanym napisem :)

*PRIORI XP* PHANTOM MAXI COSI +W.0ZŁ +FROTE (560152274) - Aukcje internetowe Allegro

Tutaj są zdjęcia nachyleń Coneco i Maxi C.