Skocz do zawartości
Nadin

Jaki wybrać fotelik samochodowy 9-18 kg

Polecane posty

Oglądam te foteliki i sama już nie wiem bo ten Coneco Zenithn też faktycznie fajnie wygląda:) I moim zdaniem jego zaletą jest to że na dłużej wystarczy dziecku, bo w porównaniu do innych wystarcza nie tylko od 9 do 18 kg, a od 9 do 25 kg. Niestety nie znalazłam testu bezpieczeństwa tego fotelika:(- może jest za krótko na rynku i dlatego na fotelik.info nie ma jego testów: fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe Coneco :: sortowanie wg kryterium ocena

Co do MAXI COSI Priorifix znalazłam jeszcze taki opis tego fotelika: ADAC2006: MAXI COSI Priorifix

A tu znalazłam dyskusję na temat testów fotelików samochodowych:

Archiwum listy dyskusyjnej citrotech

Moja sąsiadka natomiast bardzo chwali sobie fotelik: Deltim MAŁY PODRÓŻNIK 9-36 kg. Na dole umiesciłam jego zdjęcia. Ale u nas ten fotelik odpada, bo wrazie czego mamy ten Chiicco Key 18 kg - 36 kg

561341874.jpg

561341874_1.jpg

561341874_2.jpg

znalazłam fotelik w stylu tego obrotowego Axisstylko ten kosztuje ok. 370 zł

obrotowy 360 stopni

nawet nie wiedziałam że ktos oprócz bebe confort obrotowe robi i w takiej cenie

te sa produkowane we Francji

next_rubens[1].jpg

Pinklady też fajny ten fotelik:)

A gdzie go można kupić ? jak wpisuje w Google fotelik Axisstylko to mi nie znajduje .

Dziękuje Pinklady:)

Fotelik NextConfort faktycznie wygląda fajnie:) Udało mi się znaleźć aukcje na allegro z tym fotelikiem:

RENOLUX NEXTCONFORT FOTELIK SAMOCHOD 0-18 kg W-WA (556626494) - Aukcje internetowe Allegro

NEXTCONFORT Renolux 0-18 kg NAJBEZPIECZNIEJSZY (554034614) - Aukcje internetowe Allegro

U mnie w mieście niestety nie ma go w sprzedaży- więc nie mogę go obejrzeć na żywo i sprawdzić czy np: jest miękki. Jak będziesz miała okazje obejrzeć- to proszę daj znać czy naprawdę jest fajny?

Nadin na allegro nie szukałam bo późno było.

ale co widzę ,że cena duzo wyższa!

a w gazecie 370 zł napisali!

zobacze w sklepie ile kosztuje i czy maja na miejscu to oczywiście dam znac.

foteliki nie sa tanie ale warto zainwestowac dla wygody i bezpieczenstwa dziecka

jasne Ola że tak.

mi się ten obrotowy podoba bo wygoda,

a ja w ogole jestem wygodnicka

no i fanka wszelkich nowości

Zauważyłam jeszcze ze foteliki Romer bardzo dobrze wypadły w testach bezpieczeństwa, np: Romer Duo Plus Isofix 9-18kg (zdjęcie 1 ) Romer Duo Plus ClassicLine 2009

ma same czwórki i piątki - fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe Roemer :: sortowanie wg kryterium grupa

W ogóle zauważyłam ze foteliki Romer dobrze wypadły w testach:) tyle ze ich ceny są moim zdanie dość wysokie:rolleyes:

I pewnie bym zdecydowała się na fotelik Romer Duo Plus Isofix, gdyby nie jego cena:D

Zdecydowałam się ze Olinkowi kupimy na Allegro MAXI COSI Priori 9-18kg taki szary jak na 2 zdjeciu:)

569098459.jpg

567664186.jpg

My się zastanawiamy nad kupnem fotelika do 36 kg, ale ceny niektórych są wprost powalające, a warto zainwestować w bezpieczeństwo dziecka

no dokładnie jak piszesz, ceny powalają.

my wozimy syna w graco 15 - 36kg o takim

*A* FOTELIK GRACO JUNIOR MAXI 2009 GRATIS WYS W24H (567080459) - Aukcje internetowe Allegro

fotelik oki tylko to oparcie prawie wcale się nie rozkłada jak tu pokazali w tej aukcji,i tak jest prawie pionowo.ale mój ma 10 lat i nie spi w aucie więc nam ta wada nie przeszkadza.

My mamy Romer'a King'a :) i sprawuje sie super.

Edytowano przez Goplana

My mamy Romer'a King'a :) i sprawuje sie super.

Tez bardzo podoba mi się ten fotelik:)

A co do tego jaki w końcu kupiliśmy fotelik samochodowy dla Oliwiera to nastąpiła zmiana:rolleyes: zupełnie o tym zapomniałam napisać.

Zanim miałam zamówić fotelik MAXI COSI Priori 9-18kg na allegro, to postanowiłam ze zobaczę w Jeleniej Górze jakie są u nas w sklepach foteliki i czy przypadkiem nie ma właśnie fotelika MAXI COSI.

Kiedy udałam się do jednego ze sklepów, to dopiero wówczas na żywo miałam okazję zobaczyć fotelik Coneco i muszę przyznać że bardzo mi się spodobał.

Wizualnie to wygląda on, moim zdaniem, lepiej od tego Chicco, który ma Alan. Obejrzałam go dokładnie i stwierdziłam że naprawdę jest ciekawy: mięciutki, fajnie wyprofilowany i jego kolor: szaro- niebieski- też przypadł mi do gustu. Cena tego fotelika też była dość atrakcyjna, bo taka sama jak na allegro :) Postanowiłam więc że kupię ten fotelik i wiedzę że Oli tez jest zadowolony z tej decyzji, bo bardzo chętnie teraz siada w swoim nowym foteliku:D:)

planowałam, planowałam a wszystko wyszło inaczej.

Jak wrócilismy z tunezji musielismy na juz kupić młodemu fotelik, bylismy akurat u rodziców, czekała nas podróż 5 godzin w jedna stronę w dzien więc poszlismy do sklepu i były tylko takie foteliki (bo to mała miejscowośc)

http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/728/24/15/728241566_6

kupiliśmy go za 345 zł , na razie nie mam żadnych obiekcji co do niego, ale mamy go dopiero miesiąc więc wszystko wyjdzie w praniu.:D

póki co najważniejsze ze syn uwielbia w nim jeździć i grzecznie sobie siedzi.

a i co mi sie spodobało w nim - jest od 9 do 25 kg

Pinklady jakoś nie mogę otworzyć tego zdjęcia

Faktycznie to że jest od 9 do 25 kg to jest zaleta bo taki fotelik starczy Wam na dłużej:) Nasz fotelik CONECO ZENITH też jest od 9 do 25 kg i wszystko jest z nim ok jest mięciutki, a mały chętnie też w nim siedzi, tyle że ciężko montuje się ten fotelik w samochodzie i nie jest fajnie jak trzeb go wyjmować żeby go zamontować w samochodzie dziadków.

no ja normalnie otwieram to zdjęcie , więc nie wiem czemu nie możesz....:confused:

ja troche zła byłam że tak wyszło bo to jakieś "no name" jak ja to mówię , pojęcia nie mam co za firma ale fotelik ma certyfikat.

poza tym najważniejsze że młody grzecznie sobie w nim siedzi.

załączam fotke (my mamy inny kolor)

2330[1].jpg

no my mamy akurat nie ten co pkazałaś do 18 kg tylko ten do 25

Fotelik 9 - 25 kg WEELMO 4 BABY !! 8 kolorów (702009456) - Aukcje internetowe Allegro

babka w sklepie mówiła że schodza jej jak świeże bułeczki chyba cenowo zblizony do conenco

ten na allegro jest tańszy niż ja go kupiłam

bo tu 319 zł ale wiadomo że u prywaciarza zawsze drożej

no zobaczymy "w praniu" jak to się sprawuje

Nie będę już zakładała nowego tematu ;) A zatem, możecie coś dla mnie zrobić i zerknąć na te foteliki 0 – 18kg? Potrzebuję wybrać jakiś do 600zł ale za bardzo nie wiem który by się nadawał dla mojego dziecka i o co chodzi z tymi gwiazdkami i ADAC. Podobno im więc gwiazdek tym fotelik bezpieczniejszy. A co z fotelikami gdy nie są opisane ile uzyskały gwiazdek w testach?

To jak już tutaj rozmawiacie o kategorii uniwersalnej 9-25kg, to ja też dorzucę nasz fotelik Recaro Young Sport, który należy do przedziału wagowego 9-36kg, także ma najszerszy przedział i najdłużej go można używać. Ja osobiście polecam, jest bardzo dobry.

Olunia świetne foteliki, marzy mi się wymiana na nowy fotelik dla mojego dziecka... Ale na razie mogę tylko pooglądać... Chyba, że powiem mojemu dziecku, żeby napisał list do Świętego Mikołaja (do dziadków) :)

tez sie wlasnie przymierzam do kupna nowego fotelika , bo moj synek juz wyrasta z tego ktory mamy, tylko ze on jeszcze samodzielnie nie siada, myslicie ze juz mozna mu kupic ten z nast rozmiarowki, one wygladaja juz jak zwykle siedzenia, dlatego sie zastanawiam

stwierdzilam ze juz czas na nastepny fotelik i kupilam nowy w Toys r us, mam nadzieje ze bedzie dobry, to Romer, wiec powinien sie sprawdzic:-)