Skocz do zawartości

Polecane posty

Moja najstarsza pewnego dnia wróciła z przedszkola i oświadczyła: -"Mamo, to ja zaprosiłam już dzieci na swoje urodziny!"- :smt119 Taaak, nie wiem ile w końcu będzie tych dzieci, ale podejrzewam, że z pięcioro conajmniej. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co ja mam z nimi robić?! :eek: Zakładam bowiem, że nie będą siedzieć przy stole i rozmawiać... Jakieś konkursy pewnie, ale jakie? Jeśli macie pomysły, to bardzo ładnie proszę się podzielić!!! A co do jedzenia? To pierwsze urodziny z dziecięcymi goścmi i to w dodatku współzerówkowiczami (Julka chodzi do przedszkolnej zerówki)! Liczę na Was...:confused:

sun o to masz wyzwanie!!!!

pomyslę to jutro cos skrobnę.

tymczasem możesz zrobic ciastka z nutella czy budyniem.

kupujesz ciasto francuskie w biedronce za 3 zł, tniesz na kwadraty, nakładasz nutellę i zawijasz w sakiewke.

10 minut w piekarniku i są ciacha!

z jednego ciasta mi ok. 20 ciastek wychodzi.

O, dzięki, te ciacha to świetna sprawa :) :) :)

Faworki z kurczka

Tniesz piersi z kurczaka na paski ok 3 cm grubosci no moze ciensze i lekko rozbic. Przez srodek robisz naciecie ale nie do konca i przez ten otwor przeloz jeden koniec piersi. Wyjdzie mniej wiecej cos takiego :

http://m.onet.pl/_m/191a8f6b975a66041603855686c8be1a,5,12.jpg

Panierujesz( jajko bulka lub z dodatkiem sezamu ) i na goracy olej najlepiej - chwila i gotowe.

Do tego frytki lub ziemniaczane kuleczki - jakas salatka chocby z ananasem i gites

A co do salatki to np

ananas w syropie (puszka)

puszka kukurydzy

30 dkg dowolnego żółtego sera

2 łyżki majonezu

sól, pieprz

Dzieciom smakuje bo slodka a do kurczaka pasuje idealnie

Możesz tez zrobic koreczki na wykałaczkach, kawałek sera, ogórek, szyneczka kostka.

jeszcze o waflach pomyslałam,

kupisz wafle, masę krówkową w markecie gotową, przełożysz

i gotowe.

do picia...

hm...szampan Piccollo pewnie będzie...

lody sorbetowe kilka łyżek do szklanki, zalewasz szampanem Piccollo

i dziecięcy drink jest!

najlepiej w jednym smaku jak szampan malinowy to i sorbet malinowy

Pinki ;)

A moze urodzinki tematyczne ? Np 101 Dalmatynczykow ?

Mozesz zrobic z tektury opaske i dokleic pomalowane tekturowe uszy ( moga byc tez np ze skarpetek - bedzie smieszniej :rolleyes: ) - dziewczynki moga miec np obroze z tasiemki i tekturowego medalika oklejonego folia spozywcza i z pierwsza literka imienia lub kokardki , maluchom mozna pomalowac noski na czarno.

Nie wiem czy torcik sama upieczesz czy zamawiasz ale moze w ksztalcie czy z aplikacja pieska ?

Do jedzenia i zabawy

W metalowych lub plastikowych miskach podac chrupki lub kukurydze ( takie psie zarcie :rolleyes: ). Albo obkleic np pudelka po ryzu, napisac na nich np Chapi czy Pedigree i ram wrzucic chrupki ( nie chipsy ).

Za kosci moga robic ciasteczka o takim ksztalcie, lub np paroweczki zawiniete w ciasto francuskie.Do picia ... hmmm moze mleczko z czekoladowymi groszkami ?Mozesz tez na talerzyki dac wedlinke, serek, pomidorki co tam wolisz i pozwolic maluchom samym zrobic wymarzone kanapki - mozna z tego zrobic konkurs - za najsmaczniejsza, najbardziej kolorowa moze byc nagroda - czekolada czy lizak.

Jesli masz wiekszy pokoj to mozesz np zrobic wyscig psiakow ( dzieciaki np parami na czworakach sie scigaja ).

Mozna tez zabawic sie w "posluszny piesek" - masz gwizdek, dzieci np biegaja po pokoju i np na 1 gwizdniecie musza stanac, na 2 sie polozyc, na 3 stanac na jednej nodze.

Pozatym konkurs na piosenke o piesku wymyslona lub znana, "szukanie zakopanej kosci" - kryjesz jakis smakolyk i dzieciaczki szukaja.

No i sławetne ciasteczk a z ciasta francuskiego i faworki z jakas suroweczka i np frytkami w ksztalcie kuleczek :) sa super na impreze dziecieca.

A w zalaczniku obrazki - mozesz druknac i zrobic konkurs kto najlepiej pokoloruje, mozesz tez z tego zrobic wizytowki lub zaproszenia jesli slowne nie wystarcza :)

No to tyle co mi do łba przyszlo :)

malowanka_008.jpg

malowanka_037.jpg

Edytowano przez Goplana

Ja odradzam Picolo na takich imprezkach dziecięcych - wyrabia złe nawyki :)

Polecam za to bal w maskach, zabawa murowana:)

A jakie nawyki moze wyrobic szklaneczka bezalkoholowego szampana do toastu? Bez przesady ...

Edytowano przez Goplana

milunia pierwsze słysze taka opinię!

poza tym to jak zwykła oranżada. i nie napisałam że w szmpanówkach tylko w normalnych szklankach do napojów czy kolkorowych kubeczkach mozna podac.

wypróbowałam i dzieci sa zawsze zachwycone.;)

Goplana ty o tej porze?????;);)

o tak! kukułki tak! i kapitańskie!:D

Edytowano przez pinklady

Dzięki bardzo wielkie, no przynajmniej jeśli chodzi o jedzenie mam teraz opór pomysłów :D

Te dalmatyńczyki ciekawe, ale ja mam w domu 3 psy i 2 koty ;) Jeszcze poczułyby się urażone ;) A serio, to muszę to wszystko poukładać i przemyśleć. Trochę mi to nie w porę, bo jestem na życiowym zakręcie, ale przecież nie mogę Młodej sprawić zawodu :(

Piccolo chyba będzie, obiecuję że nie doleję czystej! :P

Sun jeśli chodzi o zabawy to pamiętam ze z dziećmi w wieku Twojej Córeczki sprawdzały się takie zabawy jak:

"kalabury" - jedno dziecko coś pokazuje, a reszta zgaduje, ten kto zgadnie ten pokazuje itd.

Podoba mi się tę "zabawa w zmiany" jedno dziecko wychodzi z pokoju a 4 wybrane dzieci zmieniają coś w pokój, np: ustawiają w pokoju inaczej krzesła, przestawiają na stole potrawy itd. Potem nieobecne dziecko wraca do pokoju i musi odgadnąć co zostało zmienione:D Potem następne dziecko wychodzi itd.

Myślę że dzieci tez mogą pobawić się w głuchy telefon.

Znam jeszcze taka zabawę ale nie wiem jak sprawdzi się w domu:confused::D "Kto tak jak ja?" Dzieci siedzą w kręgu na krzesełkach i jedno stoi w kręgu (nie ma krzesełka) te dziecko które stoi mówi: "kto tak jak ja" i wymienia jakąś pozytywna cechę np: "lubi pizzę ?:D"W tedy dzieci które lubią pizze wstają ze swoich miejsc i muszą usiać na innych krzesełkach, ale dziecko które stało też musi gdzieś usiąść- wiec ktoś zostanie bez siedzenia. To dziecko które nie zdarzy usiąść prowadzi mów np: "kto tak jak ja ma dziś na sobie coś czerwonego?" itd.

Jak sobie jakieś jeszcze zabawy przypomnę to napiszę Ci w tym wątku:)

A co do słodkości urodzinowych to może ci się coś przyda z tego wątku- zakładając go pomyślałam o Twojej Córeczce http://www.lobuziak.pl/forum/organizacja-przyjae-ae-i-urodzin/3028-jak-zrobiae-tort-urodzinowy-dla-dziecka.html

A jakie nawyki moze wyrobic szklaneczka bezalkoholowego szampana do toastu? Bez przesady ...

Jakie?

A no takie, że od pierwszych dziecięcych imprezek uczycie swoje własne dzieci, że alkohol to coś fajnego, zabawnego i koniecznego, aby się dobrze bawić... I to nic, że bezalkoholowy bo szampan to dla dziecka szampan. Dziś to tylko bąbelki, ani się nie obejrzycie a dojdą procenty. A nawyk wyrabia się sam. Cóż... takie niestety są realia w naszym kraju.

Ale to wasza sprawa przy czym bawią się wasze dzieci i jakie wzorce im przekazujecie. Ktoś tu prosił o opinię więc ją wyraziłam. Bez urazy dla tych co uważają inaczej. Pozdrawiam.

milunia z całym szacunkiem

to uważasz że oranżada czy jakikolwiek gazowany napój wlany do szklaneczki wyrabia złe nawyki? bo piccolo to nic innego jak gazowany napój.

ale żeś sobie filozofię dorobiła...:eek:

to u ciebie w szklance to się tylko herbatke pije?

bo nie rozumiem twojego podejścia i bardzo mnie to zaciekawiło.

w takim wypadku pójdzie dziecko do kolegi/koleżanki, dostanie do picia gazowane w szklaneczce i co wtedy?

mam znajomych którzy nie dają dziecku coli, łepek ma 9 lat.

poszedł do kolegi, dali mu colę a ten sie nie przyznał że nie może , wypił rzecz jasna i baaaaardzo mu smakowało.

czy w tym wypadku też wyrobił zły nawyk picia coli?

no bo tez nie zdrowa dla dzieci.

Edytowano przez pinklady
literówka

Kiedy Milunia pisze że: "Ja odradzam Picolo na takich imprezkach dziecięcych - wyrabia złe nawyki" to mam odczucie że chodzi jej o to że kupując na imprezę dla dzieci szampana bezalkoholowego to, tak jak by stwarzało się fikcyjnie "wrażenie", że na uroczystości pijemy szampana. Fikcyjnie bo szampan ten to oczywiście w rzeczywistości tylko jakiś napój gazowy w butelce podobnej do butelki szampana. Czyli tak jak byśmy wskazywali dzieciom pewien model zachowania - kiedy jest jakaś ważna uroczystość i przychodzą do nas goście, np: to nakrywamy ładnie do stołu, przygotowujemy smaczne potrawy, rozkładamy ładne serwetki przy talerzykach i pijemy szampana. Może być to uważne za wskazywanie pewnych norm społecznych dzieciom - które przecież uczą się dopiero zachowań społecznych.

Na stronie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - "Poradnik dla Rodziców" w "Poradniku dla rodziców" w odpowiedzi na zdanie:"Jak wspierać abstynencję dziecka" gdzie wymienione są "praktyczne wskazówki dla rodziców" można znaleźć stwierdzenie: "Bądź dobrym przykładem. Nie nadużywaj alkoholu w obecności dziecka i nie pokazuj mu, że zabawa musi być związana z piciem alkoholu."

Mam wrażenie że Milunia, kiedy pisze o tym że nie podoba jej pomysł z Piccolo, to ma właśnie na myśli powyższe stwierdzenie.

Nadin może i tak...

uważam że nie dawanie dziecku na urodziny Piccolo

wcale nie uchroni go przed spróbowaniem alkoholu w przyszłości

są takie czasy jakie są i spróbuje z czystej ciekawości...

i teraz powiedzcie a co w wypadku gdy nawet nie kupujemy

dziecku tego Piccolo ale sami pijemy szampana (w sylwestra na przykład)

a dziecko przecież widzi, mój syn ma 10 lat i nie wyrzucam go z pokoju w sylwestra.

to też wyrabiamy złe nawyki.

a nie wierze że jak ktoś ma dzieci to wcale nie pije w domu żadnego alkoholu, no tego mi nikt nie powie a jak powie to ja nie uwierzę

Pinklady rozumiem ze chcesz powiedzieć ze nie da się ustrzec dziecka przed tym żeby widziało jak rodzice czasem piją np: szampana w Sylwestra, rozumiem też masz na myśli że kiedy np: pije się w Sylwestra szampana to trudno by było Ci wznieść toast z okazji nowego roku chowając lampkę szampana przed swoim 10 letnim synkiem.

Moim zdaniem to co może uchronić dziecko przed "zagrożeniami" to na pewno to aby czuło się kochane i ważne dla rodziców, aby mogło z nimi porozmawiać i mieć pewność ze zostanie z uwagą wysłuchane. Ważne jest aby dziecko poznawało różne sposoby spędzania wolnego czasu z rodzicami np: wypad w góry.

Uciekam spać bo mnie mąż już tu goni:D