Jump to content
Sun

urodziny 7-latki - pomysły na rozrywkę :)

Recommended Posts

Pisałam na forum urodzinowym, ale właśnie zorientowałam się, że to podforum kulinarne ;) W takim razie, poproszę tutaj o pomoc. Julka 7 marca ma imprezę urodzinową z udziałem dzieci z Jej zerówki. Będę ogromnie wdzięczna za podrzucenie pomysłów na rozrywkę dla tego szacownego grona ;) Jakieś konkursy, nie wiem co jeszcze? Dzięki wielkie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

troszke z netu znalazlam:

wprost.jpgSkrzynia skarbów

Wcześniej trzeba przygotować paczuszki z maleńkimi prezentami dla dzieci. Wystarczą drobiazgi, byle ładnie zapakowane. Wnieś do pokoju skrzynię ze "skarbami", którą wcześniej przygotuj z kartonu. Każde dziecko losuje prezent, kiedy coś zaprezentuje: zaśpiewa piosenkę, powie wierszyk, zrobi straszną minę lub fikołka otrzymuje wybrany prezent.

wprost.jpgPociąg

W tej zabawie każde z dzieci na otrzymanej kartce papieru rysuje jeden wagonik pociągu, solenizant rysuje lokomotywę. Po zakończeniu rysowania połącz rysunki i przyklej na ścianie.

W ten sam sposób dzieci mogą też stworzyć ogromną stonogę.

wprost.jpgWyścig gazet

W tej grze wszystkie dzieci stają w rzędzie naprzeciwko ściany i dostają po dwa kawałki gazety, na których mogą stanąć, jedna noga na każdym. Na hasło „Start!" zawodnicy zaczynają poruszać się w kierunku ściany. jeśli ktoś jakąś częścią ciała dotknie podłogi, musi zaczynać od początku.

wprost.jpgKolorowe kąty

Przed rozpoczęciem zabawy powieś w każdym kącie pokoju balony w innym kolorze, każdy kąt to inny kolor. W czasie zabawy gra muzyka a dzieci chodzą po pokoju w jej rytm. Gdy muzyka przestaje grać, wołasz np. „czerwony" i wszystkie dzieci musza pobiec do odpowiedniego miejsca.

wprost.jpgZgadywanka – jaki to tytuł?

Dzieci dzielimy na dwie drużyny. Każde z nich wymyśla kolejno znany tytuł filmu, bajki czy książki, który zdradza tylko jednemu zawodnikowi drużyny przeciwnej. Jego zadaniem będzie tak pokazać ów tytuł na migi, żeby odgadła go jego własna drużyna.

wprost.jpgWykonaj polecenie balonika

Przygotuj wcześniej małe baloniki (3 x więcej niż liczba uczestników zabawy), do każdego włóż małą karteczkę z nazwą przedmiotu, zwierzątka lub zawodu (dla mniejszych dzieci mogą być proste rysunki) i nadmuchaj je.

Podczas zabawy każde dziecko kolejno losuje jeden balonik, rozdeptuje je z hukiem, czyta hasło i pokazuje je na migi. Pozostałe dzieci muszą odgadnąć hasło. Dziecko, które zrobi to pierwsze dostaje drobną nagrodę np. cukierek.

wprost.jpgKogo brakuje?

Wypraszamy ochotnika za drzwi, z pozostałych w pokoju jedno

dziecko chowa sie za parawanem z koca, kanapą, zasłonką itp. Wołamy

wyproszonego, który musi szybko zorientowac sie, kogo brakuje.

wprost.jpgKarmienie

Dzieci dobierz w pary. Zabawa polega na tym, że jedno dziecko karmi drugie kisielem lub lodami ale oboje mają zasłonięte oczy. Najwięcej śmiechu jest po zdjęciu opasek z oczu.

Pamiętaj aby zabezpieczyć ubrania dzieci.

wprost.jpgFarma dla zwierząt

Każdemu dziecku przydzielamy rolę jakiegoś zwierzątka: krowy, konika, kurczaczka, kotka. Potem opowiadamy historyjkę o życiu na farmie. Kiedy padnie nazwa danego zwierzęcia, dziecko, które dostało jego rolę, naśladuje odgłosy wydawane przez to stworzenie. Im częściej pojawiają się znajome nazwy tym lepsza zabawa.

 

wprost.jpgTaniec z balonikami

W czasie zabawy gra muzyka a dzieci dobrane parami tańczą trzymajac miedzy soba nadmuchany balonik. Mogą trzymać balon między głowami lub brzuszkami (młodsze dzieci). Wygrywa para która tańczy najdłużej. Aby utrudnić nieco zabawę możesz dobrać dość szybka muzykę.

wprost.jpgMała koszykówka

Przygotuj dość duży kosz (np. kosz na brudną bieliznę) i 5 kolorowych piłek. Podczas zabawy każde z dzieci stara się wszystkie piłki wrzucić do kosza.

wprost.jpgSmaki

Na tacy przygotuj malutkie kawałeczki różnych produktów spożywczych (warzywa, owoce, ser, herbatniki, czekolada itp.) i przykryj wszystko ściereczką aby nie było nic widać. Dzieci kolejno podchodzą, zakrywają oczy i dostają jeden kęs do spróbowania. Uczaetnicy zbawy muszą zgadnąć co jedzą.

 

wprost.jpgAutoportrety

Przygotuj duże arkusze papieru pakunkowego, na których obrysujesz mazakiem każdego uczestnika zabawy, dzieci mogą się też obrysowywać nawzajem. Zadaniem dzieci będzie dokończenie własnych konturów, przez domalowanie szczegółów.

wprost.jpgWspólna bajka

Jest to dobra zabawa kiedy dzieci są już zmęczone innymi konkursami. Siadamy w kręgu i zaczynamy opowieść, np. „pewnego dnia mała pszczółka...". Dziecko, które siedzi obok, snuje opowieść dalej. Kolejne dzieci kontynuują bajkę. Z takiej mieszaniny pomysłów wychodzą często niezwykle ciekawe historyjki.

wprost.jpgUkładanie obrazków z prostych kształtów

Z kolorowego papieru powycinaj różne proste kształty o różnej wielkości, np. kwadraty, koła, trójkąty. Zadaniem dzieci jest ułożenie z tych elementów obrazków np. domku. Dodatkowo możesz dać dzieciom jeszcze takie dodatki jak kawałki tkanin, watę na chmurki, sznurki, tasiemki. Potrzebny będzie jeszcze oczywiście klej i arkusze z kartonu na których dzieci będą tworzyć swoje kompozycje. Na zakończenie zabawy możesz urządzić piękna wystawę prac.

wprost.jpgDorysowanka

Do tej zabawy potrzebne będą kartki z bloku i flamastry. Pierwszy uczestnik zabawy rysuje głowę dowolnej postaci u góry kartki i zgina ją tak, aby kolejny uczestnik nie widział tego rysunku. Pod zagięciem kolejne dziecko rysuje dalszy fragment i też zgina kartkę. I tak po kolei, aż ostatni uczestnik skończy rysunek. W ten sposób powstają bardzo śmieszne postaci np. chłopiec ma tułów bociana, nogi żyrafy i do tego buty na obcasach.

 

wprost.jpgObrazki z bibułki

Na kartkach z bloku technicznego narysuj kontury jakiś przedmiotów, mogą to być zwierzątka, kwiatki lub zabawki. Podczas zabawy dzieci robią z kolorowej bibułki dużo małych kuleczek i tymi kuleczkami wyklejają rysunek wewnątrz. Dobrze jest przygotować sporo kuleczek już przed przyjęciem ponieważ jest to dość czasochłonne zajęcie a małe dzieci mogą sobie z tym dobrze nie radzic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby przejść przez "bagno", uczestnicy muszą się wykazać dużą zręcznością i precyzją. Do tego konkursu będą potrzebne tylko dwie kartki papieru formatu A4.

Przebieg zabawy:

 

Zadaniem uczestnika jest przejść całą długość pokoju stąpając tylko na kartki papieru. W tym celu po wykonaniu jednego kroku trzeba się schylić, podnieść kartkę z tyłu, przełożyć ją przed siebie u uczynić następny krok. I tak aż do wyznaczonego punktu. Uczestnik, który postawił nogę na podłodze (dywanie) poza kartką - zostaje "wciągnięty do bagna" i wypada z gry. Wygrywają te osoby, którym udało się wykonać to niełatwe zadanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słuchajcie koleżanki, podczepiam się pod ten temat, bo moja Gosia również niedługo obchodzi urodziny i chciałabym sprawić jej jakiś miły prezent. Siostra podsunęła mi ten artykuł - https://blip.pl/jak-spedzic-dzien-dziecka-najlepsze-pomysly/. Wprawdzie dotyczy dylematu, jak spędzić Dzień Dziecka, ale po jego lekturze nasunęła mi się myśl, że mogłabym Gośkę zabrać do parku linowego. Gosia w tym roku kończy 9 lat, myślicie, że to odpowiedni wiek, aby zapewnić jej taką rozrywkę? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

×