Skocz do zawartości
Nadin

Kanałowe leczenie zębów

Polecane posty

Mam do Was pytanie, oczywiście do tych, którzy mieli już kanałowo leczone zęby, czy kanałowe leczenie zębów musi boleć?

Mój dentysta znieczula mnie lignokainą 10%, ale mnie i tak to bardzo boli. Zastanawiam się czy nie ma jakiegoś innego sposobu na to żeby takie leczenie kanałowe zęba nie było aż tak bolesne.

Tez nie wiem czy to tylko tak u mnie jest że te środki znieczulające u dentysty słabo nas mnie działają:confused: bo podobno ta lignokaina 10% bardzo dobrze znieczula:o

Aha i jeszcze jedno pytanie, czy zdarzyło Wam się żeby Wam leczyli kanałowo dwa razy tego samego zęba:confused:

U mnie bowiem zdarzyło się tak, że jakieś 5 lat temu miałam leczonego kanałowo zęba, a teraz na zdjęciu wyszło że ten ząb jest źle wyleczony i że znów trzeba w nim otwierać kanały i trzeba wypełnić je lekarstwem:(

ja niewiem.. bo niemialam..

ale moja mama miala i bolalo..

aczkolwiek slyszalam ze mozna pod narkoza zrobic

Nadin ja juz wiekszosc zebow tylnich mialam leczonych kanalowo i niestety co dentysta inaczej leczy i inaczej wypelnia kanaly jest tez dosc czeste ze kanaly sa zle wypelnione i trzeba otwierac ponownie, wazne jest by po wstepnym wypelnieniu kanalow zrobic zdjecie rtg czy sa wypelnione do konca i czy dobrze wyczyszczone co do bolu to boli dotad dopoki jest stan zapalny i poki nie wyrwie nerwow przy ostatecznym zamykaniu juz nie powinno bolec sprawdzaj tez czy jak pusci znieczulenie a masz juz zalozony np lekarstwo bo powinnas miec czy zab nadal pulsuje i boli pod naciskiem jezeli czujesz ze bol sie nasila tzn ze nadal sa bakterie beztlenowe wiec nawet po wypelnieniu bedzie bolec i takiego zeba nie powinno sie zamykac tylko otworzyc wstrzyknac leki w plynie do samego kanalu a zab zatkac wata ktora sama sobie zmieniasz po jedzeniu moj dentysta tak mi kazal mojej mamie i kilku znajomym robic powiem ci ze to dziala on jest pierwszy ktory tak dokladnie leczy kanalowo na koniec leczenia tez robi rtg czy jest wszystko szczelne dobrze wyczyszczone i wypelnione tylko tak mozna zobaczyc czy kanaly sa dobrze wyleczone

ja nie narzekam,moja bratowa leczy mi zeby i nie boli nawet kanałowe leczenie ale znieczula mnie jak konia bo ja to straszny panikarz jestem:))

i ola ma racje-zdjecie zawsze robie

Jak dadzą znieczulenie to nie boli, ewentualnie później. U mnie to był taki tępy ból, dało się wytrzymać. Jak kanał źle wyczyszczony to wcześniej czy później znów będą musieli wyczyścić. Ale coś mi się, że to ból niesamowity.

Jeśli boli ząb, to oznacza że dentysta coś źle zrobił albo dał za mało środka znieczulającego. Znajomy robił leczenie kanałowe zęba Łódź okazała się miastem w którym doskonale to zrobili. Żadnego bólu, tylko lekki dyskomfort. Z kolei drugi znajomy miał taki zabieg w małych mieście. W tym wypadku pojawił się ból po zabiegu. Musiał przyjmować jakieś silne środki znieczulające.

Ja się leczenia kanałowego boję panicznie..

Ostatnio wyrwałam zęba jak tylko usłyszałam, że czeka mnie leczenie kanałowe. Po prostu nie jestem w stanie psychicznie tego przerobić. Strach jakiś:)

I to dodam, że mam bardzo dobrego dentystę, z polecenia koleżanek i jeszcze nieźle notowany przez ranking stomatologów na znanym lekarzu, sympatyczny facet, miły i w ogóle - i to nie ma znaczenia dla mnie, moja psychika nie przerabia leczenia kanałowego... ech

Ja również niedawno miałam problemy z zębami. Po tym jak zrobiłam zdjęcie pantomograficzne wrocław okazało się, że jeden z nich ma straszną próchnicę i trzeba będzie go wyrwać. Niestety zaniedbałam je trochę po ciąży i takie są tego efekty. Ząb do wyrwania i nawet leczenie kanałowe by nic nie pomogło. Dlatego trzeba dbac o zęby, aby takich sytuacji unikać...