Jump to content
1mamut

Muffinki, babeczki ja wszystkie was ciasteczka pożerać chcę

Recommended Posts

Muffinki, babeczki ja wszystkie was ciasteczka pożerać chcę

:D

lubicie muffinki? ja wczoraj upiekłam takie z pudełka nazywają się babeczki z płatkami czekolady, są pyszne, to znaczy były bo już je zjedliśmy :P

100_5291.jpg

A to chyba zależy jakie, ja robiłam z kilku przepisów z internetu i różnie wychodziły,czasami były suche, czasami były ciężkie i gumowate tak że rozrywały papilotki :(

ale te z pudełka są akurat lekkie, ja trzymam troszkę dłużej bo lubię jak są na wierzchu chrupiące, a w środku i tak są wilgotne,

a to moje wczorajsze babeczki, tym razem zrobiliśmy sobie jogurtowe :D

muffinki jog.JPG

1mamut smakowicie wyglądają te babeczki:)

a które robiłaś "babeczki z pudełka"?

1mamut smakowicie wyglądają te babeczki:)

a które robiłaś "babeczki z pudełka"?

Robiłam takie z pudełka nazywają się "babeczki jogurtowe" a drugie "babeczki z płatkami czekolady" jeszcze są chyba czekoladowe, muszę kupić i wypróbować :D. Zrobiłam zdjęcie opakowania żebyś wiedziała jak wyglądają.

chyba dziś zrobię bo mam jeszcze paczkę tych z płatkami czekolady.

Musze się pochwalić że mój Michał zaczął ostatnio sam piec ciasta, więc może jego wkręcę żeby dziś zrobił sam te babeczki:D

100_5293.jpg

Wow gratuluję mój Alan to by kuchnię zniszczył gdyby wziął się za pieczenie:D

A babeczki na pewno wypróbuję. Dziękuje za zdjęcie:)

ja tez robiłam te z pudełka cytrynowe i sa przepyszne i mojemu synkowi bardzo smakuja.

można też robić takie babeczki z kremem i owocami, też muszą być pyszne, ja jestem zarejestrowana na stronie doktora oetkera i na maila dostaję fajne przepisy od nich i dostałam np taki na babeczki z kremem toffi a drugi na babeczki chmureczki z owocami, super wyglądają, muszę je zrobić

narobię wam smaku i dam zdjęcia z tych przepisów :P

muszę tylko foremki kupić bo chyba w tych papilotkach do muffinków to się nie uda

babeczki chmureczki.jpg

babeczki czekoladowe01.jpg

Chciałam wam polecić pudełkowe babeczki z konfiturami, są trzy rodzaje, my robiliśmy już wszystkie i są super:)

zrobiłam zdjęcia pudełek :)

[ATTACH=CONFIG]3655[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]3656[/ATTACH]

100_6494.JPG

100_6496.JPG

ja polecam babeczki z pisakiem, szczególnie że dzieci bardzo lubią tymi pisakami rysować :)

[ATTACH=CONFIG]3675[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]3676[/ATTACH]

Babeczki-001-294x300.jpg

Babeczki-020-300x225.jpg

A czy znacie jakieś przepisy na muffinki wykwintne? Na razie testowałam tylko przepis na muffinki z papryką i fetą, ale mam ochotę na inne nie-słodkie :)

ja polecam prosty, szybki i sprawdzony wiele razy przepis na pyszne babeczki na slodko :)

suche skladniki:

2 szklanki maki

1 szklanka cukru (ja daje tak 3/4, no chyba ze dodaje maliny wtedy daje cala)

1 czubata lyzeczka proszku do pieczenia

szczypta soli

cukier waniliowy

mokre skladniki:

0,5 szklanki oleju

2 jajka

1 szkalnka mleka

mozna dodac jakies owoce, mi najlepiej smakuja z malinami, mojej coreczce "bez niczego" :)

mieszamy ze soba suche skladniki, mieszamy ze soba mokre skladniki, wlewamy mokre do suchych, mieszamy zeby nie bylo grudek (nie uzywam miksera, uzywam zwyklej trzepaczki) nalewamy do foremek i odrazu wkladamy do nagrzanego do 200 stopni piekarnika. Pieczemy do momentu az sie ladnie zarumienia ok 20-30 minut.

Smacznego :)

IMG_0291.jpg

248287_1744146369149_1403436029_31582412_4626976_n.jpg

Polecam pyszne babeczki czekoladowo serowe z bloga Pani Tereski, robiłam już 3 razy bo bardzo nam smakują

oto przepis:

Składniki na ciasto:

100g masła

30g kakao

100g cukru pudru

100g mąki pszennej

2 jajka

0,5 łyżeczki Proszku do pieczenia Dr. Oetkera

3 łyżki likieru toffi

Masa serowa:

400g Twarogu aksamitnego Dr. Oetkera

2 jajka

1 płaska łyżka mąki pszennej

150g cukru pudru

parę kropli Aromatu pomarańczowego Dr. Oetkera

Dodatkowo:

Konfitura z wiśni lub innych owoców

24 szt. papierowych papilotek

Najpierw przygotuję ciasto. Do rondelka wkładam masło, podgrzewam aż się rozpuści, dodaję kakao i mieszając zagotowuję. Odstawiam do Babeczki-czekoladowo-sernikowe-020-300x273.jpgostygnięcia. Mąkę mieszam z proszkiem do pieczenia i dodaję do rozpuszczonej masy. Następnie dodaję cukier, jaja i likier i wszystko mieszam mikserem około jednej minuty.

Teraz przygotuję masę serową. Do miski wkładam twaróg, dodaję żółtka, cukier, mąkę i aromat. Wszystko dokładnie miksuję. W drugiej misce ubijam na sztywno pianę z białek. Pianę przekładam do masy i delikatnie mieszam łyżką.

Babeczki piekę w papierowych papilotkach, które włożyłam do silikonowej formy na muffinki. Jeśli nie macie takiej formy możecie piec w samych papilotkach, ale na jedną babeczkę użyjcie po dwie papilotki – jedna włożona w drugą.

Do papierowych foremek nakładam po trochu ciasta czekoladowego, około pół łyżki a na to nakładam masę serową, około jednej łyżki. Foremki powinny być wypełnione ciastem do ¾ wysokości. Babeczki wkładam do podgrzanego piekarnika i piekę około 25 minut w temperaturze 175 stopni. Upieczone i wystudzone babeczki dekoruję konfiturą.

Babeczki-czekoladowo-sernikowe-033-300x225.jpg

Babeczki gryczane z kremem krok po kroku

czas: 40 minut liczba porcji: 11-12 babeczek typu muffinka

Składniki:

125 g mąki gryczanej

4 jajka

3-4 łyżki ksylitolu*

1 niepełna łyżeczka sody lub proszku do pieczenia*

1,5 łyżki kakao

1 łyżka oleju

kilka łyżeczek nutelli do nadziania

krem

200 g śmietany

krem

ówki 36%

50 g czekolady białej

Moje porady:

ksylitol można zamienić oczywiście cukrem w ilości ok. 100 g

proszek do pieczenia można użyć zamiast sody, jeśli nie zależy nam na bezglutenowym wypieku (oczywiście można też kupić proszek do pieczenia bezglutenowy :))

jeśli zrezygnujecie z nutelli i kremu to zyskacie babeczki bezglutenowe, bezmleczne i bez cukru!

KROK 1:

Białka oddzielam od żółtek. Białka ubijam na sztywno dodaję ksylotil. Następnie dodaję żółtka, mąkę gryczaną, kakao, olej i delikatnie mieszam.

Przepis na babeczki gryczane

KROK 2:

Nakładam po łyżce do foremek, u mnie to papierki do muffinek te 5-6 cm. Na każdą nakładam łyżeczkę nutelli i przykrywam resztą ciasta :)

KROK 3:

Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 17-19 minut do suchego patyczka.

KROK 4:

Teraz krem (to jest opcja). Śmietankę ubijam na sztywno a czekoladę roztapiam w kąpieli wodnej i do ubitej śmietanki dodaję, szybko miksuję jedynie do wymieszania. Nakładam do rękawa cukierniczego i dekoruję. Smacznego!

A próbowałyście już babeczek Kopce kreta ? Jeśli nie to polecam :D , jest przy nich trochę roboty, ale za to efekt jest fantastyczny. Babeczki świetnie wyglądają i pysznie smakują :D

[ATTACH=CONFIG]3752[/ATTACH]

123.jpg

Ja tak samo! Ostatecznością jest drożdzówka z masą helio, szybki i smaczny posiłek, który zawsze poprawia mi humor. Czy Wy też pozwalacie sobie czasem na takie chwile słabości?

Ja tak samo! Ostatecznością jest drożdzówka z masą helio, szybki i smaczny posiłek, który zawsze poprawia mi humor. Czy Wy też pozwalacie sobie czasem na takie chwile słabości?

Uwielbiam też takie połączenie! Od jakiegoś czasu robie też domową chałkę i zamiast masła smaruje ja kokosowym olejem ( takim który robi sie twardy w lodówce - ale nie polecam ciągle go tam trzymać bo będzie za twardy) albo domowymi konfiturami z wiśni <3

Pychota

Moje dziecko wypatrzyło w sklepie nowe mini babeczki :) Takich jeszcze nie jedliśmy, więc pozwoliłam dołożyć do koszyka z zakupami. Syn od razu po wejściu do domu zabrał się za mini babeczki i zupełnie samodzielnie je przygotował. Są pyszne i fajnie wyglądają w wersji mini :D

DSC05336.jpg