Skocz do zawartości
ulawisnia

Problemy ze snem.

Polecane posty

Czy macie kobitki jakies dobre sposoby na zwalczenie bezsennosci?Moj maz ma z tym problem od paru lat ale teraz to juz jest katastrofa.Juz prawie tydz wogole nie moze spac.Wstaje zmeczony i zly.Poradzcie cos bo mi go szkoda.

proponuje do lekarza moze sprobowac melisy to ziolowe i efekt widac po czasie ale regularnie przed snem 2 godziny jedna tabletke polecam moze byc tez w syropie

ojjj to faktycznie problem, moja mama również ma problem ze snem, ale tylko rano, jak się zbudzi o 5 to już spać nie może, ale to chyba kwestia wieku - moja mamusia ma 70 lat !

Nawet takich bezsenności związanych z pełnią księżyca? Normalnie nic nie pomaga, nawet zmęczenie. A upojenie alko nie wchodzi w grę.

No rzeczywiście to spory problem. Z tego co piszesz, to wydaje mi się, że herbatki ziołowe mogą mieć zbyt słabe działanie. Ja sama też borykam się z ta dolegliwością już od wielu lat. Pół roku temu trafiłam na stronę nabezsennosc.com.pl. Możesz tam zajrzeć. Znajdziesz tam sporo artykułów o bezsenności, jak również ranking najlepszych według autorów środków. Oczywiście każdy organizm est inny, a sam problem może mieć różne źródła, ale mi na przykład pomogły tabletki z melatoniną. Zdarzają mi się jeszcze problemy z zaśnięciem, ale bardzo sporadycznie.

Problem jest bardzo ważny, ja mam też z tym problem ale nie codziennie. Znalazłam na to sposób, jak mam problem ze snem to wkładam słuchawki w uszy i słucham audycji Pana Roberta Bernatowicza oraz Pana Bogusława Wołoszańskiego (sensacje XX wieku) Interesuję się tymi zagadnieniami ale działa to też na mnie usypiająco;) Może warto spróbować?

podšívka

O ile bezsenność przygodna, zdarzająca się każdemu, nie jest większym problemem, to bezsenność przewlekła jest chorobą. Za taka uważa się bezsenność trwającą dłużej niż 3 tygodnie i należy się zgłosić po pomoc do lekarza. Specjalistą zajmującym się problemami bezsenności jest psychiatra. Terapia nie ogranicza się tylko do leków nasennych. To przede wszystkim uzmysłowienie nam błędów jakie popełniamy przed snem a nawet w ciągu dnia.

Od 2 miesięcy borykam się z ogromnymi problemami ze snem. Nocą męczę się przez kilka godzin, żeby zasnąć, w ciągu dnia jestem totalnie zmęczona i marze o tym, żeby położyć się chociaż na chwile, a wieczorem gdy mam czas dla siebie, to nie mogę zasnąć. Tak jest codziennie od 2 miesięcy. Mój organizm jest bardzo przemęczony, mam problemy ze skupieniem. Boję się co będzie za miesiąc lub dwa. Koleżanka poleciła mi zioła z tego sklepu http://www.vitalny.pl/pl/c/Ziola-na-bezsennosc/339 . Jej bardzo pomogły. Któraś z Was także je piła?

hej :) jeśli masz problem z tym, żeby zasnąć, to może warto zrobić badanie genodiet. Moja mama też cierpiała na bezsenność i w końcu tata wysłał ją na to badanie. Dowiedziała się sporo na temat swojego organizmu, w tym - co jej szkodziło :) Teraz jest naprawdę lepiej, bo mama już wie na co musi uważać :)

Też myślę, że najlepsze w tej sytuacji jest zrobienie badań. Domowe sposoby czy jakieś preparaty mogą być niewystarczające.

Ja bym szuka przyczyn, wizyta u lekarza będzie ok, nie ma co brać na własną rękę czegokolwiek

Badania to na pewno dobry pomysł, chociaż myśle że warto też zacząć od ziółek melisa to jest znana ze swoich właściwości nasennych :) chociaż ja zamiast melisy wolę nerovmix sen, bo też jest z chmielem, dużo łatwiej mi po tym zasnąc, a ziołowe rzeczy nie uzależniają, magnez też pomaga na nerwy

U mnie bezsenne noce pojawiaja sie wtedy kiedy do głowy nawbijam sobie różnych głupot, a że przejmuję się wieloma sprawami to i potem tak mam. Tak jak teraz przed urlopem ma stres bo zostawiłam wszystko na ostatnią chwilę, a mąż jak siedzi przed tv tak siedzi.

U mnie bezsenność, a raczej ciągłe przemęczenie pojawia się jakoś tak przed okresem na http://www.castagnus.pl/ przeczytałam, że może to być powiązane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Może ktoś tą chorobę wyśmieje, ale niestety ona istnieje. Choruje na nią około 80 % z czego tylko 25 % kobiet uważa, że można to leczyć i poddają się leczeniu. Jest to przecież dość poważna choroba i jest ona definiowana jako zespół dolegliwości fizycznych i psychicznych, ujawniający się kilka dni przed miesiączką i ustępujący wraz z jej pojawieniem się. Najgorsze jest to, że w tą chorobę praktycznie każda kobieta przechodzi inaczej. Podobno opisano ze 150 objawów fizycznych i psychicznych tej choroby. Między innymi jest to senność i bezsenność, ból brzucha, piersi, migrenowe bóle głowy i zawroty, czasem biegunka, większość z nas jest wtedy drażliwa i mamy kłopoty z koncentracją. Każda z nas inaczej przeżywa zespół napięcia przedmiesiączkowego. A większość nawet nie wie, że to się leczy. Warto się zastanowić czy ta bezsenność o której wspominałaś nie ma z tym nic wspólnego