Jump to content
Nadin

Szczepionki przeciw "świńskiej" grypie A/H1N1

Recommended Posts

Prawdopodobnie we wrześniu będą szczepionki przeciw świńskiej grypie: Prace nad nowymi szczepionkami przeciwko wirusowi grypy A/H1N1 idą zgodnie z planem i pierwsze zatwierdzone preparaty będą gotowe we wrześniu - poinformowała w czwartek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Pierwsze zatwierdzone antygrypowe szczepionki we wrześniu :: Allfarma

Będziecie szczepiły swoje dzieci i siebie przeciw świńskiej grypie? Bo ja chciałbym zaszczepić moich synków, oczywiście gdy tylko będzie to możliwe.

hm dobre pytanie sama nie wiem jak to bedzie czy bedzie taka mozliwosc no i jakie konsekwencje niesie za soba ta szczepionka bo niestety kazda jakas ma

Ja zaszczepilam Filipa na kleszczowe zapalenie mozgu teraz, jeszcze dwie dawki przed nami....... Idzie zeswirowac z tymi szczepionkami jak mi dala babka z przychodni liste cala to skad na to kase wziasc...... Na grype taka i inna, na rota virusa, na to co szczepilam Filipa, na pneumo i meningo koki i inne :/

rany to go nie żle zabezpieczasz my tak bardzo nie szczepimy lekarka nam odradzala ze wzgledu na jej alergie mozemy tylko na wybrane bo moga jej zaszkodzic

Ola wlasnie Ja nie szczepie na to wszystko :) Szczepie jedynie te kleszczowe i finito :)

Mala dostaje swoje normalne szczepionki, tyle, ze wykupuje jedynie by klucie bylo pojedyncze i finito, nie zamierzam swirowac jednak...

my w tym miesiacu na szczepieni az sie boje bo kinga bardzo panikuje ale z drugiej strony co sie dziwic

Filip nawet nie poczul kiedy :D Jak bylismy u dentystki to mial lacznie juz 4 razy znieczulenie (dwa razy po dwa razy) wiec mowie, nie panikuj bo to nie boli - przy "komarach" u dentystki nie plakal wiec tutaj tez mowie, ze nawet nie poczuje :)

ja to wszystko wiem ale Kinga nim wejdzie do gabinetu to juz placze:( to chyba po tych szpitalach tak jej zostalo tam tyle razy te welflony miala zakladane

Cat to Twój Filip jest dzielnym facetem :)

Ola mój Alan może nie płacze od razu ale za bardzo chętny na szczepienie też nie jest.

Przeczytałam że podobno: "Osoby z tzw. grup ryzyka: dzieci powyżej 6. miesiąca życia, kobiety w ciąży cierpiące na inne schorzenia, pracownicy służby zdrowia oraz innych służb, ważnych dla funkcjonowania państwa (policji, wojska i transportu) powinny być w pierwszej kolejności zaszczepione przeciwko wirusowi grypy A/H1N1 - taką rekomendację dla ministra zdrowia opracował we wtorek komitet pandemiczny. Decyzję o szczepieniu kobiet w ciąży każdorazowo podejmować ma lekarz." Osoby z grup ryzyka rekomendowane do szczepień przeciw A/H1N1 :: Allfarma

A najbardziej przeraziła mnie ta wiadomość: "Od rozpoczęcia roku szkolnego we Francji zamknięto już kilka szkół i żłobków w następstwie stwierdzenia lub podejrzenia przypadków nowej grypy A/H1N1 - informują we wtorek francuskie media. Według najnowszych szacunków, wirus atakuje 20 tysięcy mieszkańców Francji tygodniowo" Od rozpoczęcia roku szkolnego we Francji zamknięto już kilka szkół i żłobków w następstwie stwierdzenia lub podejrzenia przypadków nowej grypy A/H1N1 - informują we wtorek francuskie media. Według najnowszych szacunków, wirus atakuje 20 tysięcy mieszkańców Francji tygodniowo" Kilka szkół i żłobków we Francji zamkniętych z powodu nowej grypy :: Allfarma :(