Jump to content
Cat

Trzecia cc

Recommended Posts

Czy to prawda, ze po dwoch cc, ewentualny trzeci porod to juz cesarka gwarantowana od razu ??

Moja znajoma miaław właśnie 2 cesarki i kiedy zaszła w trzecią ciążę to lekarz prowadzący zasugrował jej że jego zdaniem najlepiej by było żeby jej trzecie dziecko też przyszło na swiat przez cesarkę.

Podobno uważa się że jeśli nie ma innych przeciwwskazań, to cesarkę można wykonać trzy, ewentualnie cztery razy w ciągu życia kobiety- ale każde cięcie osłabia macicę i tym samym zwiększa ryzyko powikłań w kolejnej ciąży.

No Ja tak zapytalam bo slyszalam taka wiesc po prostu a lekarza jakos na wizycie kontrolnej zapomnialam zapytac...

No Ja tak zapytalam bo slyszalam taka wiesc po prostu a lekarza jakos na wizycie kontrolnej zapomnialam zapytac...

Cat a planujesz jeszcze jedno maleństwo? ;)

Na pewno to tez zależy od lekarza prowadzącego u nas kolezna, która miała już jedną cesarkę była wręcz przekonana że drugi poród to będzie tez przez cc i faktycznie lekarz bez dwóch zdań skierował ja na cc.

No to duzo zalezy czemu byla pierwsza cc... U mnie nie bylo typowych wskazan do drugiej cc, bo decyzja zapadla w trakcie porodu, tutaj tez najpierw rodzilam naturalnie a pozniej dopiero decyzja i szybka cc.

Co do trzeciego to stanowcze NIE... Kazde dziecko to tysiace zmartwien i bojazni jednak o wszystko... Ale tak zapytalam tylko :)

Cat ja trzeciego też nie planuję :D

Zgadzam się Tobą to na pewno jest uwarunkowane też tym czy sa konkretne wskazania do cesarskiego cięcia. Ja np: miała niespodzianą cc bo łożysko zaczynało mi się odklejać, ale bardzo się bałam tej cesarki:rolleyes:

kazda cesarka to ingerencja i zbliznowacenia skorne podskorne i na macicy czesto decyduja sie lekarze na kolejna jezeli juz byly dwie bo boja sie ze przy skurczach popekaja stare blizny na macicy

Mój lekarz rzekł, że ostatecznie jedynie po dwóch cesarkach mogliby jeszcze zgodzić się na próbę siłami natury, pod warunkiem że ciąża przebiegała książkowo. U mnie tak nie było, wobec czego jestem poczwórną cesarzową ;)

No "wow" to raczej nie, większość ludu, szczególnie lekarzy, znacząco przewraca oczami na wieść o 4 cięciach ;)

Brzuch teraz już nie boli, ale po ostatnim porodzie wycierpiałam się za wsze czasy :( Jako, że przyzwyczajona byłam po 3 porodach na słynnej poznańskiej Polnej, że cięcie to pikuś i właściwie należałoby ganiać dookoła stołu operacyjnego zaraz po zeszyciu, więc idiotka podnosiłam 5 i pół kilowe dziecko, no bo co miałam robić, skoro akurat nikogo do pomocy nie było a głupio mi było wzywać położną?! Tego bólu do końca życia nie zapomnę. Na samej górze rany (byłam za każdym razem cięta w pionie a ostatnio to dosłownie od łona do pępka) uczucie, jakbym sobie żywym ogniem przypalała!!! Koszmar. Na trzecią dobę po cięciu nie byłam w stanie pójść do łazienki! Lekarze nie mieli pojęcia co jest, środki przeciwbólowe nie skutkowały. Dopiero miesiąc po porodzie domyśliłam się, że to po prostu było przeciążenie (mycie tyłka Fałdy pod kranem, bo chusteczek zapomniałam), jak znowu mnie zaczęło podobnie boleć, tylko oczywiście dużo słabiej. Uch, nawet teraz mnie coś kłuje jak sobie przypomnę.

Dzisiaj już rozumiem, że cięcie w pionie na długości 20 cm i cięcie w poziomie na długość np. 7 to znaczna różnica, niestety w szpitalach o tym nie pamiętają.

Sun to na prawdę się wycierpiałaś i jeszcze do tego przecież po ostatniej cesarce oprócz nowo narodzonej córeczki czekasła na Ciebie trójka dzieci i obowiązki związane z nimi związane.

Ja po pierwszej cesarce to przez ponad 4 miesiące ledwo chodziłam, a trzeba było zrobić obiad, posprzątać, poprać zająć się starszym Alanem, a Ty tu 4 cc miałaś i na pewno dużo gorszą ranę :(

jestem pod wrazeniem 4 razy no no!!! a jak twoja blizna wyglada masz jedna czy wiecej?

wow blizny pionowe :/ U mnie jest poprzeczna pod linia bikini, teraz juz nie widac i zagojona praktycznie....

Ale faktycznie ja też jeszcze nie słyszałam żeby mieć cięcie wzdłuż brzuszka:(

No tak robili kiedys kiedys raczej, w Wawce juz od dawna robia poziome pod linia bikini, tak, ze rany nie widac praktycznie jednak.

pozioma linia to linia tzw kosmetyczna a pionowo najczesciej robia gdy zycie dziecka jest zagrozone i trzeba szybko je wydostac

Albo kiedy mama jest otyła :( A ja ważyłam za każdym razem ponad 100 kg. Blizna jest jedna i nawet po tej czwartej cesarce ładniejsza niż po pierwszej :) Zawsze tną w jednym miejscu, starą bliznę wycinają.

Zawsze tną w jednym miejscu, starą bliznę wycinają.

Dokladnie u mnie tez jest cienka bardzo i ok, poprzednia wycieli i zszyli od nowa :)

no to wasze brzusie sa sliczne:) ja tez mam tylko kreske no bo jedna cesarka:)

No zeby tylko moc zaczac cwiczyc... Nadal nie moge, jeszcze czasami po dniu calym brzuch tam na dole pobolewa :( A przydalo by sie zrzucic to co wisi, bo normalnie patrzec na siebie nie moge wrrrrrr

Kiedyś kobiety rodziły co najmniej kilkoro dzieci i jakoś nie miały z tym problemów. Fakt faktem, że czasem po porodach naturalnych konieczna jest labioplastyka: http://art-med.com.pl/pl/zabiegi/zewntrzne-narzady-plciowe/zmniejszanie-warg-sromowych-mniejszych/ Przynajmniej ja tak miałam;) moje wargi sromowe tak sie zniekształciły, że musiałam iść na zabieg. Po cc raczej takich objawów nie ma, wiec ma to swoje plusy.

Witajcie generalnie cesarskie cięcie nie jest bezpieczne. Przecież to operacja, a każda wiąże się z ryzykiem. Generalnie lepiej rodzić naturalnie ale na pewno lekarze wykażą się swoją wiedzą i zasugerują co zrobić. Wszystko zależy od szpitala i lekarza.