Skocz do zawartości
Ola

Wakacje za granica

Polecane posty

Poradzcie dziewczyny gdzie pojechac za granice!!! Myslimy o Tunezji choc inne tez bierzemy pod uwage na pewno nie do Turcji chcemy by byla piaszczysta plaza i w miare sensowne ceny

Moze juz tam bylyscie i polecacie na co zwracac uwage jakie biura polecacie zbieram wszelkie informacje i wszystkich doswiadczonych juz prosze o pomoc bede bardzo wdzieczna:)

Ola ja leciałam z Exim Tours, mój szwagier już 4lata z nimi jexdzi i nie ma żadnych problemów.

Tunezję polecam bo ma ładną piaszczysta plażę tylko wybierając hotel pytaj jaką ma plaże publiczną czy prywatną.

Ja dziś akurat była w biurze podróży Tui bo mam je w galerii w której pracuję.

chcemy wykupic coś zima by było taniej.

Jeśli chodzi o przyszłe wakacje to oferty są od listopada dostępne.

Wpłaca się 20 % ceny a resztę miesiąc przed wyjazdem..

Ja mam bardzo chęć na Wyspy Kanaryjskie lub Grecję ale podobno w Grecji jest strasznie drogo.

Brat męża już 2 razy był w turcji a wcześniej w Tunezji i bardziej mu się w Turcji podoba.

Edytowano przez pinklady

Ola chyba nikt ci nie chce pomóc...:(

Ja dzis rozmawiałm z ciocia która wczoraj z Egiptu wróciła.

Jeździ też z Eximem . Była w Hurghadzie i jest zadowolona bardzo, była tam już drugi raz.

Tylko mówi że skwar niesamowity i 2 dni przed wyjazdem do domu złapała ją zemsta faraona i w toalecie co chwila siedziała ale mówiła że z małym dzieckiem by się nie odważyła wybrac więc ja nawet nie mysle o Egipcie...

ale przy wyborze hotelu trzeba patrzec by była plaża przy hotelu a hotel był w centrum bo dalej to żadnych sklepów nie ma ale nie wiem ile w tym prawdy

Pinklady ale mnie zdopingowałaś do tego żeby też coś napisać:violent1:;)

Ola przepraszam że nic nie pisałam:rolleyes:

Jak już pisałam my byliśmy w Egipcie z biurem podroży Exim Tour Exim Tours last minute Emiraty Arabskie Egipt Tunezja Kreta Majorka Rodos Turcja

Na urlop wybraliśmy się z Alanem (miał 5 lat) i uważam że to był bardzo dobry pomysł. Byliśmy w kwietniu, a pogoda była w sam raz, bo nie było za gorąco.

Wybraliśmy się do Hurghady do hotelu King Tut. Jedzenie było naprawdę smaczne i zróżnicowane (np: był dzień kuchni egipskiej, dzień kuchni rosyjskiej i tak dalej). Na stołach szwedzkich górowały co prawda owoce i warzywa, ale były też egzotyczne ciasta, ryby, nawet parówki:D

Ola napiszę Ci tak myślę że to jedzenie na prawdę musiało być dobre skoro mój Alan wszystko chętnie jadł- może to i zmiana klimatu tak na niego podziała- nie wiem:confused: Widziałam też że inne dzieci z Polski chętnie zjadały posiłki ze swoimi rodzicami w hotelu :)

Pokoje były czyste, a obsługa miła, tylko pierwszego wieczoru dostaliśmy pokój z niedomykającym się oknem od ulicy (gdzie cały czas jeździły samochody i trąbiły:rolleyes:) ale za odpowiednią zapłatą na drugi dzień mieliśmy już inny "spokojny" pokój:D

Obok hotelu znajdowała się plaża z leżakami parasolami. Plaża hotelu King Tut znajduje się jak by w zatoczce, więc na tej plaży spokojnie bawiły się też i dzieci. Przy hotelu są też dwa baseny (niestety jak my byliśmy na urlopie to nie wolno było z nich akurat korzystać :D) i plac zabaw dla dzieci- Alan codziennie mnie wyciągał na ten palca zabaw.

Jeszcze co ważne przy hotelu znajdował się punkt medyczny z lekarzem i muszę przyznać że to było dla nas ważne.

Za tydzień od osoby płaciliśmy ok 1400 zł w tym oczywiście był przelot samolotem i hotel z wyżywieniem, wybraliśmy opcję all inclusive żeby nie jeść nigdzie po za hotelem- tak nam polecił pediatra- to miało uchronić nas przed zemstą faraona :D Oczywiście zabraliśmy ze sobą całą torbę leków ale z niczego na szczęście nie musieliśmy korzystać.

W hotelu było też kilka małżeństw z Polski z małymi dziećmi. Najmłodsze miało 2 latka i naprawdę jego rodzice byli bardzo zadowoleni że zabrali ze sobą swojego maluszka :) Inni rodzice też wyrażali się bardzo pozytywnie o pobycie ich pociech w Egipcie. Z tego co mi wiadomo żadnego z Polaków w naszym hotelu nie dopadła też zemsta faraona.

Rozmawialiśmy również z innymi o burach podróży z których wykupili swoje urlopy i ludzie bardzo chwali sobie właśnie biuro Exim Tour i biuro Travelplanet.pl Wycieczki last minute nie tylko na wakacje! Biura podróży, oferty w Travelplanet.pl. Podobno w tym burze Travelplanet.pl. też jest wszystko bardzo dobrze zorganizowane.

Ola właściwie to mogę polecić Ci hotel King Tut w Hurghadzie na wyjazd z córeczką z czystym sumieniem :)

Pinklady oj to Twoja ciocia naprawdę kiepsko trafiła:( a nie wiesz w jakim hotelu była?

Ach mi po tym urlopie marzy się wyjazd do Sharm El Sheik w Egipcie, to ta część od strony Izraela. Powiem Wam że mi Egipt bardzo się spodobał, dlatego chętnie bym jeszcze kiedyś do niego wróciła- tylko właśnie już do innego miejsca. A pani, która była przewodniczką na wycieczce do Karnaku właśnie opowiadała nam że w Sharm El Sheik jest jeszcze piękniej niż w Hurghadzie.

Ja myslałam o Teneryfie ale zobacze jak to cenowoi wyjdzie no i poszperam na forach jak tam jest. My tylko na tydzien chcemy, ja bym 2 nie wytrzymała, juz w tunezji w ostatni dzien się cieszyłam że wracamy.

Moja ciocia tez w grecji była i za rok chce tam wrócic bo też jest zachwycona.

a mój mąż sie uparł na Turcję a ja nie chcę.:D

ciotka tez nad turcja mysli - ona chce dp Pamukkale na wapienne tarasy.

powiem szczerze że wczesniej o nich nie słyszałam ale fajnie to wygląda

http://turystyka.gazeta.pl/Turystyka/51,81945,1489169.html?i=0

http://www.globtroter.pl/zdjecia/37510,turcja,pamukale,wapienne,tarasy,,,,.html

dzieki dziweczyny za informacej wychodzi ze Tunezja najtansza i ladna Teneryfa dosc droga jak cos bedziecie miec piszcie jeszcze

Nadin ladny ten hotel! nie chorowaliscie na zoladek tam?

Ola kompletnie nic nas nie wzięło, czuliśmy się wręcz świetnie:D

Faktycznie dużo osób mówi że Tunezja wychodzi najtaniej a też jest piękna :)

no i nad ty najbardziej sie zastanawiam by tam pojechac jest ladnie i jeszcze ceny normalne a tym ze nie chorowaliscie to nas pocieszylas:)

Ola naprawdę jest pięknie ceny też jeszcze chyba można znieść, a wspomnienia pozostaną na zawsze :)

ps Tak jak pisałam żadnego z Polaków, których spotkaliśmy i rozmawialiśmy nie dopadła klątwa faraona- czyli ta choroba brzuszka, ale moim zdaniem warto jeść tylko w hotelu, bo nie wiadomo jak oni przygotowują posiłki w lokalnych knajpkach:confused:

o widzisz dzieki za kolejna rade:) a wode pilas tylko mineralna butelkowa?

W hotelu była do picia woda butelkowana, po z tym cały dzień mogliśmy pić ile tylko chcieliśmy napojów, herbaty, kawy, dorośli mogli też pić do woli do 23 godz alkohole- oczywiście one były bardzo słabe nawet po 5 szklankach ich wódki byliśmy dalej trzewi:D

Jednym słowem picia nam nie brakowało.

Dlatego naprawdę warto wybrać tą opcje all inclusive.

Co prawda niektórzy mówili żeby myć żeby wodą mineralną, ale my myliśmy przy użyciu ich "kranowej" wody i nic nam nie było.

Nam tez kazano w Tunezji mycćzęby butelkowana ale mylismy ta z kranu i tez nic się nie działo.

Co do napojów w all inclusive: minus jest taki że daja je w takich małych szklaneczkach 200 ml i to w sumie na 2 łyki. No i ze jedna osoba może wziąć na raz 2 sztuki. I jak mąż szedł na plaży do baru po colę ( abyło do paru pare metrów) to nie mógł wziąc dla nas wszystkich , musiał syn z nim iść co było uciążliwe trochę.

A co do cen to prawda jest taka że wszędzie w tych krajach tanio nie jest. Jednak troche grosza trzeba zabrać mimo opcji all,nawet na jedna wycieczkę jechac w 3 osoby to wydatek jakichś 100 euro.

Już zaczynają się oferty na lato.

Dziś widziałam w biurze Egipt 2 tygodnie za 1500 zł od osoby i dziecko 390 zł.

Maj 2010.

Mam nadzieję że trafi się coś fajnego w dobrej cenie....

Ja juz od miesiąca łażę po biurach w poszukiwaniu ciekawej i nie drogiej oferty bo do połowy grudnia chciałabym cos zarezerwowac.

akurat byłam u rodziców i w biurze podróży na oknie ta oferta wisiała. Za dziecko do 12 lat 390 zł.

Szukam u siebie jakiegos fajnego biura co by się ktoś znał i cos ciekawego doradził.

bo nie chcę z tego biura co teraz załatwiałam bo iby znajomi prowadzą a trochę nas olali.

Ja mam Tiu w swojej więc chodze tam co kilka dni ale jeszcze nic nie maja na wakacje.

Ola i szukałas juz coś na wakacje?

A czy ktoś się w ogóle rozglądał po biurach?

Ja zaczynam szukanie ofert ale na razie nic mi w oko nie wpadło a to co bym chciała to kosmiczna cena.

Muszę pójść po jakies katalogi z hotelami.

Przegladnęłam od a do z katalog hoteli w Turcji tak na wszelki wypadek i kilka upatrzyłam.

Póki co ide pojutrze zapłacic za Sylwestra bo wybieramy się do Wiednia.;)

Edytowano przez pinklady

tak sledze caly czas bylam juz w kilku ale jeszcze w wiekszosci oferty zimowe nie letnie stawiam na Tunezje choc i Egipt ciekawy wole jednak tam jechac jak mala bedzie starsza by moc pozwiedzac wiecie piramidy i te sprawy a to co sie dowiedzialam w biurach to dluga droga wiec obstawiam Tunezje by byczyc sie w kurorcie:)

Ja dziś byłam w biurze podróży ale mało ofert na przyszłe lato.

ale Egipt był za 1500 na 2 tygodnie ale w lutym:(

Ale od 20 listopada już wszystkie biura bedą mieć oferty na lato więc myslę że będzie w czym wybierać, oby w miarę tanio.

Ja zapłaciłam za Wiedeń także sylwka pierwszy raz spędzam za granicą i bardzo sie z tego cieszę!

we Wrocławiu maja miec cos na początku grudnia i zdecydowalismy jednak ze Tunezja

Jak Sousse wybierzecie to tam w porcie samym jest piekny hotel z piekna plażą szeroka . ten hotel to Marhaba Beach

trafilas w dziesiatke bo myslimy wlasnie o tej miejscowosci:) bylas tam?

Tak Ola my tam bylismy, uważam że o wiele ładniej niz w Hammamet bo bylismy 1 dzień i tu. Tylko to tez zalezy w jakiej części miasta hotel znajdziesz, my bylismy 3 km od portu. to ten Marhaba Beach

http://imgpe.trivago.com/uploadimages/54/19/5419708_mx.jpeg

Jak znajdziesz jakąś fajną oferte do Tunezji to daj znać

szukamy czegoś oprócz Egiptu może być znowu Tunezja

he he my tez sledzimy Tunezje i Egipt ten hotel co pokazujesz ladny:)

Miala byc Tunezja mial byc Egipt ale z panikowałam ze tam roznie itd i itp wiec wybralismy cos w Europie zdecydowalismy sie na Grecje to beda wakacje zycia bo zaszalelismy

tu zamieszczam strone gdzie wybralismy miejsce docelowe

Platamon Village - Riwiera Olimpijska/Grecja AllInclusive

moze ktos tam byl?

Nadin to dobrze slyszec ze sobie chwalą:)