Jump to content
apferina

Co zamiast oliwki?

Recommended Posts

Chciałabym przestać już używać oliwki do smarowania dziecka po kąpaniu, bo chyba już jest na to za duże (8 miesięcy). Co polecacie? Balsam? Krem? Jakiej firmy? A co do twarzy?

Będę wdzięczna za wszelakie sugestie. :)

hmm my uzywamy Oilatum. Wiem wiem, drogie to to jest, ale wg mnie nie dosc, ze wydajne (starczylo nam na ponad ciutke 3m- wlewajac poltorej nakretki plynu do wanienki malej) to i liczac, ze za powiedzmy duza butelka kosztuje 60zl i starcza na 3 miesiace, to ile plynu do kapieli zuzyjemy i wlasnie dodatkowych oliwek czy balsamow czy kremow, roznica niewychodzi duza a tutaj jaka dogodnosc i efekt ! . A tak po kapieli Majke delikatnie tylko reczniczkiem wycieram i od razu ubieram. A skora jest - ech delikatna, akuratnie nawilzona - idealna :)

Cat, czyli jak rozumiem, po kąpieli małej niczym nie nacierasz?

Ja niestety muszę, bo Gąsienica jest dość gruba i może się odparzyć, zwłaszcza szyja, paszki, pachwinki, itp. Do kąpieli używam mydła Bambino, ale nie wiem, czym jej te fałdki smarować. A możesz mi podać np linka do zdjęcia tego balsamu?

Tak Apferina niczym bo to wszystko zastepuje - plyn do kapieli i oliwke. Oliwka natluszcza mocno, a tutaj skora oddycha po tym i jest super nawilzona. Plynem mozna tez myc, dochodzi wszedzie.

Masz opis:

Parafina ciekła jako substancja czynna tworzy oleistą powłokę na warstwie rogowej naskórka, zapobiegając nadmiernemu parowaniu wody z powierzchni skóry, zapewniając jej tym samym odpowiednią wilgotność i poziom natłuszczenia.

Delikatna emulsja kąpielowa zawiera zemulgowany olej, w skład którego wchodzi lekka, ciekła parafina. Dodana do wody, tworzy z nią delikatną zawiesinę, która w zetknięciu ze skórą tworzy na jej powierzchni cienką błonę lipidową, która zapobiega utracie naturalnej wilgoci i tworzy skuteczną barierę chroniącą przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego. Emulsja Oilatum usuwa brud z powierzchni skóry i powinna być stosowana zamiast mydła.

Tej firmy jest kilka kosmetykow.

Tak wyglada :

oilatum%20emulsja%20kapiel.jpg

A tutaj mozesz poczytac opinie:

Stiefel Oilatum emulsja do kąpieli leczniczej 500 ml - opinie o Stiefel Oilatum emulsja do kąpieli leczniczej 500 ml

Apferina ja też do kąpieli moich dzieci od malutkiego używałam takich płynów jak: Oilatum Oilatum - OILATUM EMULSJA DO KĄPIELI*, Balneum Balneum Hermal Plus Płyn Do Kapieli 200 Ml czy też polski odpowiednik tych płynów (moim zdaniem też bardzo dobry, a przy tym trochę tańszy) Olian Delikatny olejek do mycia / Nowości / Pielęgnacja / Wizaż.pl / Strona główna - Wizaz.pl Niżej wkleiłam też zdjęcia tych płynów do kąpieli.

Tak jak Cat pisze skóra po kąpieli w takim płynie "natłuszczającym" jest właśnie delikatnie nawilżona i powiedziałabym że jeszcze lekko natłuszczona. Dodatkowe takie płyny są delikatne dla każdej skóry, nawet niemowlęcia czy alergika i nie powodują podrażnień, a wręcz są uważne za lecznicze.

Jeśli chodzi tylko o same kremy do pielęgnacji maluszka to ja stosowałam u Alana, ma AZS, więc wybierałam bardzo delikatne kosmetyki, kremy takie jak: Oliatum soft OILATUM Soft Krem do skóry suchej i wrażliwej 40 g • Warszawa sklep TOMI.PL , Balneum baby BOOTS - Balneum Baby krem 50 ml - porównaj ceny, zobacz opinie i recenzje, czy też moim zdaniem świetny polski krem Alatan Dla maluchów i mam | Dla kogo? | Alantan leki | ALANTAN - leki i kosmetyki - maści, kremy i balsamy. Kremy te nawet dobrze nawilżały i natłuszczały bardzo suchą skórę mojego synka, nie podrażniając jej przy tym.

Apferina a do pielęgnacji skóry twarzy moich pociech używam takich kremów jak: kremu Bambino http://www.lobuziak.pl/forum/testy-i-recenzje/2869-krem-pielae-gnacyjny-bambino.html i maści ochronnej z witaminą A APTEKA INTERNETOWA Medest Anna Gierula, Krzysztof Stańdo s.j.: Masć Ochronna Z Witamina A 800 J.M./1 G Masć 25 G Ta maść to dla mnie prawdziwe cudo, bo też nadaje się do nawilżania całego ciała dziecka, nie tylko buzi. Kiedy urodził się Oliwier to w szpitalu polecili mi waśnie tą maść z wit. A do pielęgnacji jego ciała, dlatego stosowałam ją od samego początku i naprawdę byłam zadowolona. Maść ta jest dużo tańsza od innych kremów do wrażliwej pielęgnacji skóry, a też pięknie nawilża i delikatnie natłuszcza skórę i oczywiście też nadaję się na jesienne, czy zimowe dni do ochrony skóry buzi. Poniżej umieszczam zdjęcie tej maści :)

oil12.jpg

39232b.jpg

Delikatny-olejek-do-mycia_large_lead.jpg

Masc Ochronna Z Witamina.jpg.bmp

No już sama nie wiem. Na pewno nie chce żadnych kosmetyków dla alergików, do skóry wysuszonej, itp, bo Gąsienica ma normalną skórę. Chciałabym jakiś zwykły balsam, taki do normalnej skóry dziecka.

A NIVEA? Co myślicie?

Sadze, ze NIVEA ma bardzo dobre kosmetyki, w zaleznosci do rodzaju skory, wlosow itd mozna cos wybrac. Ufam tej firmie i jakos do tej pory sie nie zawiodlam.

Nivea dobra firma nie uczula mozesz spróbować jak bys cos zauwazyla niepokojacego zaprzestaniesz

U nas w domu to tylko Alan- mój starszy synek ma problemy ze skórą, młodszy Oliwier ma na szczęście zdrowa i ładna skórę:), a te kosmetyki które wymieniłam mogą stosować wszyscy- one po prostu nie zawierają lub maja znacznie mniej konserwantów i barwników, oraz substancji nadających ładny zapach. A maści z wit. A to nawet ja używam zima do buzi :D

Apferina ja niestety nie mam doświadczenia z kosmetykami Nivei dla dzieci, ale od jakiegoś czasu testuję kosmyki z Rossmana i bardzo fajny zarówno jak dla skóry mojego młodszego synka jak i mojej okazała się balsam dla dzieci właśnie z Rossmana: Rossmann, Babydream, Lotion (balsam do ciała dla dzieci).

Ja oliwkę używałam bardzo krótko. Sprawdza się do dziś mleczko nawilżające Nivea beby. W takie dużej niebieskiej butelce z dozownikiem :) A buzię smaruję synkowi jak na dwór idziemy kremem pielęgnacyjnym bambino.

Apferina, muszę przyznać, że Nadin ma rację. Te kosmetyki są zalecane głownie dla alergików, ale jak wychodziłam ze szpitala z moim synkiem (jeszcze nie wiedząc że ma AZS) to nawet położne radziły właśnie kąpać w Oilatum albo Emolium (zdecydowanie lepszy i tańszy) i wtedy już niczym nie musisz smarować ciałka, skóra sama sobie poradzi.

Nie są tanie, ale popatrz na allegro, albo zamów na doz.pl

A do pielęgnacji buzi zimą polecałabym Ci krem Emolium. Ten najprostszy kosztuje ok.11-12zł, a wystarczy na całą zimę. Ma mało wody, więc smiało nadaje się na mróz, a jak sama posmarujesz nim dłonie na noc to rano będą supergładkie. :)

Witajcie,ja jestem ostrożna z kosmetykami,ze względu na skład chemiczny nieprzyjazny dziecku.Ale baby dream są bezpieczne,mają przyjazny skład chemiczny i są zatwierdzone,przez oko-test jako jedne z najlepszych kosmetyków konwencjonalnych.

Inne firmy radzę sprawdziuć pod kątem zawartości .

Witajcie,ja jestem ostrożna z kosmetykami,ze względu na skład chemiczny nieprzyjazny dziecku.Ale baby dream są bezpieczne,mają przyjazny skład chemiczny i są zatwierdzone,przez oko-test jako jedne z najlepszych kosmetyków konwencjonalnych.

Inne firmy radzę sprawdziuć pod kątem zawartości .

Ja też, dlatego jestem strasznie zadowolona, że udało mi się kupić olejek do kąpieli MIA. Jest super, w 100 proc. naturalny, hypoalergiczny, bez parafiny(!). W dodatku na kidy.pl jest właśnie w promocji:)

a używałyście kosmetyków chicco? ja byłam nieufna przyznam, ale moim zdaniem bardzo dobre, a ceny super. Najgorsze to moim zdaniem hipp

ja polecam krem i ogólnie kosmetyki chicco, mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły są delikatne i nie uczulają a tańsze niż te w aptece,nie spodziewałam się tego po firmie z zabawkami;]

u mnie u każdego dziecka co innego się sprawdzało tak na prawdę, niestety często łapały jakieś uczulenia itp. także od chusteczek nawilżających czy nawet pieluszek

polecam Ci kosmetyki chicco są bardzo zbliżone do tych w aptekach a ceny mają niższe i tutaj np. balsam

no to o tym balsamie z chicco własnie piszę, to też moje odkrycie, bardzo dobre kosmetyki, moim zdaniem lepsze niż nivea

Tez w pewnym momencie chcielismy zastapic oliwke czyms innym, ale prawda jest taka, ze oliwka najlepsza na wszystko w kazdym wieku :)