Jump to content
1mamut

szarlotka i inne ciasta z jabłakmi

Recommended Posts

zrobiłam niedawno pyszną szarlotkę :)

ciasto bardzo łatwe bo z przepisu na opakowaniu ciasta kruchego od Dr. Oetkera

potrzebne jest:

1 opakowanie tego ciasta kruchego

100 gram masła lub margaryny

1 jajko

1 kg jabłek

ciasto zagnieść według przepisu na opakowaniu, kawałek ciasta odkroić i włożyć do zamrażalnika, resztą wyłożyć nasmarowaną tortownicę robiąc wyższy brzeg,

jabłuszka obrać i zetrzeć na tarce o dużych oczkach, gotować je na małym ogniu 10 minut co chwilę trzeba przemieszać

jak jabłka wystygną przełożyć do tortownicy na ciasto, a tą część z zamrażalnika zetrzeć na tarce na wierzch

piec około 50 minut na 175 stopni

polecam bo szarlotka pycha :D

100_5727.jpg

100_5643sfhwufh.jpg

1mamut szkoda że nie mieszkasz obok mnie bo bym Ci się wprosiła na degustację tego smakowicie wyglądającego ciasta:)

A ja ostano mam manię pieczenia ciasteczek owsianych dla dzieci ale chyba też zrobię szarlotkę ,ale nie wiem czy mi tak pięknie wyjdzie:D

Aha ja jeszcze sypię odrobiną cukru wymieszanego z cynamonem jabłuszka na cieście.

Dzięki Nadin za miłe słowa :smt054 Ja będziesz na Śląsku to zapraszam, na pewno coś upiekę :smt054

cynamon to dobry pomysł, wykorzystam przy następnej szarlotce :D

Ola ja dostałam sporo jabłek od sąsiadów, sama nie mam drzewek (jeszcze) ale u sąsiadów było wprost zatrzęsienie.

Na wsi w ogóle jest bardzo dużo owoców i dużo się niestety marnuje,

ja już dostałam jabłka, gruszki, śliwki i dostałam od sąsiadki drzewko brzoskwinkowe i w przyszłym roku będę miała swoje brzoskwinki prosto z drzewa :D

1mamut oj bardzo dziękuje za zaproszenie- może kiedyś mi się uda zjeść u ciebie jakieś pyszne ciacho :)

Ola do Ciebie też bym chętnie przyjechała po jabłuszka, ale niesyty nie ma do Ciebie aż tak blisko:(

ps Dziewczyny liczę że kiedyś będziecie w tej mojej Jelenie Górze i że uda nam się spotkać :)

Pewnie, że fajnie :) Uwielbiam spotkania forumowe. Rok temu uczestniczylam w ogolnopolskim zlocie forum samochodowego, na którym się udzielam aktywnie dość - może nie w poradach i usterkach ale innych działach i jestem tam praktycznie od jego powstania.