Jump to content
ulawisnia

Pytanie

Recommended Posts

Witam. Właśnie dostałam informacje ze moje dziecko ma się zgłosić na szczepienie kalendarzowe-tężec błonica.W kalendarzu wyczytałam ze dzieci 6 letnie szczepi się na te choroby.Problem w tym ze moje dziecko ma wizytę na 18 listopada.15 listopada Wiki skończy 5 lat wiec w dniu szczepionki będzie miała dopiero 5 lat i 3 dni.I tu moje pytanie czy to nie za wcześnie?

hmm u nas się szczepi 6'cio letnie dzieci na to raczej.

Z tej strony szczepienia.pl sa podane Apferina szczepienia do 3 latek.

A tak nastepne to najwczesniej na 6 urodzinki dopiero. Ula zadzwoniła bym do przychodni z pytaniem czy to nie pomyłka jednak :/

Ulu u nas w przychdni dzieci z roku 2004 są szczepione właśnie przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi i polio. Ale również w innych naszych przychodniach tak jest, bo jak Alan skończył tylko 5 lat to zaczęli nas wzywać do szczepienia w przychodni do której należeliśmy kiedyś.

Jednak faktycznie patrząc na kalendarz szczepień obowiązkowych :http://www.lobuziak.pl/forum/szczepienia/43-szczepic-czy-nie-szczepic-oto-jest-pytanie.html, to te szczepienia powinny być wykonywane w 6 roku życia dziecka, a nie w 5 r. jego życia:confused:

Aż sama się zapytam lekarki jak pójdę z Alanem do kontroli o co tu chodzi z tym szczepieniem, bo nie bardzo rozumiem czemu mój synek np: był zaczepiony wcze wcześniej:confused:

u nas jak dziecko ma ukonczone 5 lat czyli miedzy 5 a 6 rokiem zycia a my ciagle odraczamy juz 4 raz nam sie nie udalo

Ula w czwartek 12.11 Alan będzie miał chyba (jak się nie rozchoruje) szczepienie przeciw grypie, to zapytam lekarki jak to jest z tym szczepieniem 5 czy 6 latków:confused:

u nas jak dziecko ma ukonczone 5 lat czyli miedzy 5 a 6 rokiem zycia a my ciagle odraczamy juz 4 raz nam sie nie udalo

Ola życzę Wam żeby te wszystkie bakterie i wirusy dały Twojej córeczce spokój.

ps A robiłaś jej wymaz z gardła i noska? Może ma jakieś ognisko bakterii które cały czas dają małej "popalić":(:confused:

witam.i znow pytanie do mam.dostalismy kolejny termin na szczepienie(tezec blonnica)na dzis.jednak dziecko znow kaszle i ma katar.nie poszlam z nia i dostalam opiernicz od lekarki bo mi powiedziala ze kaszel i katar nie sa przeciwskazaniem do tego szczepinia.natomiast tutaj na forum wyczytalam ze dziecko musi byc zupelnie zdrowe i powinno minac 2 tyg od choroby.wika chorowala dosyc mocno mniej niz 2 tyg temu.teraz mam przyjsc za tydz i koniecznie zaszczepic.i co ja mam zrobic?moze faktycznie za bardzo przesadzam????

moim zdaniem dobrze zrobilas katar kaszel sa przeciwwskazanim do szczepienia a do tego byla chora jak za tydzien nic nie zlapie i bedzie ok to wtedy mozesz isc ja juz 4 razy przenosilam szczepienie teraz tez czekam na telefon w tej sprawie choc Kingi i tak nie dam bo kaszle odwleke to do wiosny a lekarka nic ci nie zrobi bez obaw zawsze jak cos to zadzwon i powiedz ze dziecko ma cos tam np temperature i nie przyjdziesz jezeli ty uwazasz ze mala nie nadaje sie zaszczepic oni nie musza do konca woedziec wszystkiego calej prawdy a ty bedziesz spokojna ze jej nie zaszkodzisz wiesz lekarka musi odwalic robote i jej tam wisi czy dziecko kaszle czy nie ale z powiklaniami to my sie bedziemy martwic jak cos bedzie nie tak wiec nie denerwuj sie i sama zdecyduj oni i tak beda musieli ja zaszczepic ale ty dasz mala jak bedzie zdrowa i tyle ja tak robie

witam.i znow pytanie do mam.dostalismy kolejny termin na szczepienie(tezec blonnica)na dzis.jednak dziecko znow kaszle i ma katar.nie poszlam z nia i dostalam opiernicz od lekarki bo mi powiedziala ze kaszel i katar nie sa przeciwskazaniem do tego szczepinia.natomiast tutaj na forum wyczytalam ze dziecko musi byc zupelnie zdrowe i powinno minac 2 tyg od choroby.wika chorowala dosyc mocno mniej niz 2 tyg temu.teraz mam przyjsc za tydz i koniecznie zaszczepic.i co ja mam zrobic?moze faktycznie za bardzo przesadzam????

Ulu moim zdaniem należy szczepić dziecko kiedy jest zdrowe i myślę, że kaszel i katar są objawami chorobowymi i z ich powodu powinno się właśnie przesunąć szczepienie. A to czy przesunie się szczepienie o tydzień czy dwa, to moim zdaniem nie ma takiego znaczenia jak to w jaki sposób to może się odbić na zdrowiu szczepienie chorego dziecka:cool:

Dodam jeszcze że wszędzie podkreśla się że to zdrowe dziecko powinno byś szczepione: Szczepienia.info - Twoje centrum informacyjne o szczepieniach

Masz prawo martwić się o zdrowie swojej córeczki i przecież zadajesz sobie z tego sprawę że choroba dziecka jest przeciwwskazaniem do jego szczepienia, dlatego dziwi mnie reakcja lekarki.

tak jak mowilam lekarka musi odkreslic tylko zaszczepione dziecko i tyle o zdrowie to my sie mamy martwic

my szcczepilismy w wieku 5lat

przed szczepieniem powinien przebadac lekarz jesli brak czegokolwiekniema przeciwskazan...