Jump to content
Nadin

Wróżka Zębuszka

Recommended Posts

Dzisiaj w nocy odwiedzi nas Zębowa Wróżka;) Alanowi wypadł dziś pierwszy ząb mleczny. Wygląda bez tego zęba naprawdę uroczo:D Przez cały dzień jednak nasz synek dopytywał się czy przyjdzie do niego Wróżka Zębowa- no cóż świnkę Peppę też odwiedziła świnka Wróżka Zębuszka.

Alan powiedział mi że bardzo wierzy w tą wróżkę i wie że ona do niego przyjdzie po jego mleczny ząbek kiedy będzie już spał i chyba w zamian mu coś zostawi:D

Tą Zębową Wróżką to mi przypadło zostać- będę musiała zabrać i dobrze schować ząbek Alana i podłożyć mu w zamian mały podarek- drewniane klocki z literkami (w końcu jest już duży i czas nauczyć się literek) i pastę do zębów (żeby dał o swoje ząbki). Pomyślałam że skoro moje dziecko wierzy w tą wróżkę to mogę nią zostać na jedną noc;) Kiedyś mu powiem że wierząc w wróżkę Zebuszkę sprawił że to ja się nią "stałam" i mam też zamiar zachować ten ząbek dla siebie na pamiątkę:)

A jak to jest u Was z pierwszym ząbkiem mlecznym Waszych pociech? Czy do Waszych dzieci też przyszła albo przyjdzie Wróżka Zębuszka;) ?

oj tak:) moja ma juz dwa zęby za soba i ruszaja sie nastepne:) byla wrozka i za pierwszego ząbka przyniosla najwiekszego pieniążka:) ale sie cieszyla potem pytala jak wyglada i sama wymyslila sobie jak ona moze wygladac:) czytalysmy tez Franklina i wrozka zebuszka:0

U nas jeszcze wszystko przed nami. Ale bardzo dobrze znamy zębową Wróżkę dzięki śwince Peppie, więc i do nas na pewno będzie musiała wróżka zawitać:D

Mam nadzieje że to nie ta wróżka odwiedza nasze dzieci :eek:

Bo jak ją zobaczą to trauma na całe życie gwarantowana :D

zzebuszka.jpg

Ola Alan właśnie też jeszcze w Franklinie słyszał o tym zwyczaju:D

Justyna to ci świnka Peppa - rodzice muszą przez nią za Wróżkę Zębuszkę robić ;):D

Alienscum no to mam nadzieję że tak nie wyglądam:eek::P

Alan jak się obudził to był bardzo zadowolony że obok swojego łóżka znalazł prezencik :) Teraz twierdzi że będzie zostawiał dla wróżki każdy ząbek mleczny, który mu wypadnie:rolleyes::eek:

Oczywiście, że była wróżka :) Julia nie ma już chyba 4 zebów, Mateuszowi na razie wypadł jeden, a właściwie został usunięty, bo za nim rósł stały :/ Najgorsze, że "wróżce" zdarzyło się zapomnieć i ponieważ Gamba nie przypominała, to ząbek leżał pod poduszką 3 nocki :o No, ale wiecie - kryzys i dużo pracy ;)

Filippo nie ma już dwóch dolnych jedynek i jedna mu już wyrosła a druga jest w połowie w górze już...

Ech zadowolona strasznie do tej pory byłam bo Filippo miał piękne, ładne ząbki i równe a te co mu rosną :( To są brzydkie, mam nadzieję, że się poprostują bo jak nie to aparat :/

Wróżka była i przyniosła 5zł, a drugi zginął w tajemniczych okolicznościach tzn Ja w domu zobaczyłam, że Filip go nie ma po prostu... a gdzie jest ? w brzuchu ? na podwórku ?

Edited by Ola

jak na razie poczekaj te zeby drugie same moga najsc albo im ciasno jednak jak beda tak caly czas rosly to faktycznie do ortodonty bym poszal

moja tez nie ma dwoch jedynek na dole i juz prawie dwie jej urosly jedna troche mniejsza i sa prosto za to te mleczne ma straszne bo zjedzone przez próchnicę zwlaszcza gorne jedynki i dwojki

No dentystka Filipa powiedziała, że aparat to najwcześniej koło 13 roku życia się daje bo wtedy jest skok rozwojowy taki, wcześniej nie ma sensu po prostu.

No jedna jedynka już mu "weszła" na górę troszkę, ale ta druga nadal jest z tyłu, mam nadzieję, ze wraz ze wzrostem będą się równały z innymi ząbkami.

Filip z mlecznych to miał usunięte dwie piątki dolne, bo też już mało mu z nich zostało a i dwa zeby poleczone miał.

Unas wrozka zebuszka znowu byla tym razem do gornej jedynki:) wypadla jej 23go wieczorem wiec w Wigilie rano mala byla szczesliwa ze pod poduszka znalazla pieniązka:) a na nastepny dzien wyleciala druga gorna jedynka i znowu wrozka byla:) wiec Kinga juz nie ma 4 zebow mlecznych

wow to dużo :) A ładnie jej rosną te stałe ? Filipowi rosły zanim jeszcze poprzednie jedynki wypadły i teraz potrzeba czasu i ćwiczeń by się wyprostowały :/

Ola faktycznie Twoja córeczka szybciutko gubi ząbki mleczne :)

Cat a jakie ćwiczenia mogą wyprostować żabki przedszkolakowi- aż wstyd przyznać ale pierwszy raz o tym słyszę, zawsze mi się wydawało bowiem że to aparat koryguje wadliwy zgryz:o

Mojemu Alanowi wypadł kolejny mleczny żabek, ale stwierdził że już wróżka zębuszka do niego nie przyjdzie bo przychodzi tylko w tedy gdy wypada pierwszy ząb. A ja odetchnęłam z ulgą :)

Ola

Mojemu Alanowi wypadł kolejny mleczny żabek, ale stwierdził że już wróżka zębuszka do niego nie przyjdzie bo przychodzi tylko w tedy gdy wypada pierwszy ząb. A ja odetchnęłam z ulgą :)

O kurka, że też ja na to nie wpadłam! :D Cóż za inteligentne i niekłopotliwe dziecko! :P Mateuszowi wypadła dolna jedynka i wróżka miała być, ale ma sporo pracy i nie zdążyła.... acz się nie wykręci ;) A stały znowu rośnie krzywo :(

O kurka, że też ja na to nie wpadłam! :D Cóż za inteligentne i niekłopotliwe dziecko! :P Mateuszowi wypadła dolna jedynka i wróżka miała być, ale ma sporo pracy i nie zdążyła.... acz się nie wykręci ;) A stały znowu rośnie krzywo :(

Sun jo ja właśnie się martwiałam że biedna wróżka zębuszka znów będzie musiała przyjść do Alana, ale na szczęście uratował mnie od tej odpowiedzialności :)

Z tymi ząbkami to faktycznie nie jest takie wszytko łatwe- jeszcze nie wiem jakie Alanowi wyrosną stałe ząbki, ale dużo dzieci moich koleżanek ma właśnie wadliwy zgryz :(

Mateusz i Julka miewają zęby stałe rosnące za niewypadniętym mleczakiem. Wygląda to koszmarnie. Oboje mieli z tego powodu usuwane po jednym mlecznym. Niby te stałe mają się przemieścić.

mojej rosna ladnie nie ma na razie problemow:)

No to jest się z czego cieszyć, bo - jak ogólnie wiadomo - na zęby można wydać majątek :(

moja Kinga ma w lutym 4 lata i już jakiś czas chodzimy do stomatologa bo zaczyna się próchnica więc w miare możliwości leczymy.

A kiedy, w jakim wieku waszym maluchom zaczęły wypadać pierwsze ząbki, bo nie jestem w temacie.

Czy już muszę powolutku myśleć o Zębowej Wróżce:confused:

moja przed 5 rokiem zgubila pierwszy zab ale to i tak miesci sie w normie ja jak i tak wczesniej zmienialam zabki:)