Skocz do zawartości
Anusia_M

Malowanie czas zacząć!!!

Polecane posty

Hej! Chcę w jakiś fajny i nowoczesny sposób urządzić sypialnie, zaczniemy od malowania ścian po obowiązkową wymianę mebli i oczywiście łoża małżeńskiego ale zanim doczekamy się końcowego efektu czeka nas długa praca. Żeby jednak ze wszystkim ruszyć musimy dokonać wyboru farby, co polecacie? Mile widziane wszelkie wskazówki i pomysły na aranżacje mojego gniazdka

Anusia podobno dobre są farby Beckers i Dekoral. Według mojego taty te farby dobrze i równo kryją i dodatkowo świetnie znoszą zmywanie -przy dzieciach jest czasem co zmywać z tych ścian:D

Teraz na rynku też pojawiły się farby, które zawierają znacznie mniej szkodliwych substancji dla zdrowia, wydają mi się szczególnie odpowiednie na ściany w domu gdzie gdy jest alergik lub małe dziecko. Te farby są z atestami Towarzystwa Alergologicznego lub są to specjalne ekologiczne farby.

Tutaj znalazłam też dyskusję na temat farb do malowania ścian:

Jaka farba najlepsza do samodzielnego malowania scian? - Zobacz temat :: Murator

Farby - jaka firma najlepsza - WASZE OPINIE :-),Pokój dzienny - Forum w Deccoria.pl - projektowanie wnętrz, dekoracja i aranżacja wnętrza

i różne fajne porady dotyczące tego czym należy się kierować wybierając farby:

Na co zwracać uwagę przy wyborze farby do ścian? - twoja-firma.pl

Aranżacje wnętrz kolory : Beckers

Anusia co do aranżacji wnętrz to znalazłam takie strony z pomysłami na urządzanie sypialni:

Bedroom Design Pictures and Inspiration | Interior Design, Decorating, Furniture, Architecture, Home & House Design Magazine

Bedroom Design: Pictures and Design Ideas For a Perfect Bedroom : HGTV

i jeszcze kilka takich zdjęć sypialni:

51ETrs07ywL._Luxurious Queen Size Modern Dark Wenge Bedroom Set with 2 Night Stands, Dresser, Mi.jpg

2717771604_23a1204f17.jpg

Zabki_Sypialnia.jpg

bdrm-contemp-blue-natural-rs.jpg

bedroom-furniture-design.jpg

9.jpg

bedroom-design-582x411.jpg

Jako farby białe polecam DULUX EXPERT MATT super idealnie biała farba ! Ogólnie po pokojach też mam duluxa różne, nie narzekam :)

mi ta farba najbardziej odpowiada i dobrze kryje a to chyba wazne my mamy zolty i bialy jest ok

Nadin, dzięki za te wszystkie zdjęcia :) co do pytań to moja sypialnia ma około 5 x 4,5m. Zastanawiam się też nad Barwami Natury, bo widziałam reklamę w tv i chyba większość łobuziaków tak broi jak Ci z reklamy ,malował ktoś z was tą farbą?

Anusia, ja mam pomalowany salon Barwami Natury. Coś z palety Słoneczne Pola, ale nie pamiętam dokładnie, jaki odcień. Kolory są bardzo ładne, ale reklama reklamą, a rzeczywistość to co innego. Moja córcia uczyła się przy ścianach stawać, poza tym mamy kominek, więc czasem coś się maznęło, czasem okopciło. Niestety nie dało się tego usunąć :mad: Zrobiły się bure mazaje. Nie bije bardzo po oczach, ale widać, że ściana nie jest idealnie czysta. Radziłabym więc, wziąć sporą poprawkę na reklamę.

Ola, samo malowane wyszło super i u mnie. Ale mówimy o czyszczeniu zabrudzeń, jak na reklamie. To tu pojawił się problem:mad:

a to mozliwe ja nie czyscilam nie bylo takiej potrzeby:) teraz juz mam inny kolor i inna farba i czyscic sie da:) mowie o Dulux

Pamiętaj aby ściany, podłoga, meble oraz zasłony tworzyły jedną całość bo wiele osób o tym zwyczajnie zapomina. Kolor żółty wprowadza do mieszkania taki słoneczny i pogodny nastrój, czerwienie działają pobudzająco, zielenie ożywiają a brązy i beże wprowadzają ciepło i przytulność. Jeśli chodzi o farby to duży plus dla śnieżki za ciekawą paletę kolorów.

Ale jaka kolorystyka sprawdzi się w sypialni? :mad: proszę o konkretne typy i nazwy kolorów. Dziś idę w odwiedziny do koleżanki, dopiero co przeprowadziła się do nowego domu więc może uda się coś podpatrzyć

to proszę coś więcej o pokoju:) Od północy, czy od południa? Jaki masz kolor mebli, czy na podłodze jest dywan, czy panele? Ale przede wszystkim, jaki kolory Ty lubisz? Bo to chyba najważniejsze, żebyś dobrze się czuła w swojej sypialni.

Farby Dulux faktycznie dobrze się zmywają i nie jest to tylko reklama. Sama niedawno urządzałam pokój swojego dziecka i użyłam właśnie emulsji lateksowych, żeby zbyt często nie malować wnętrza, a pewnie wszystkie wiecie, że dzieci potrafią bardzo zabrudzić także ściany. Moja starsza córka przez kilka miesięcy bardzo lubiła malować kredkami po ścianie gdy tego nie widzieliśmy i gdyby nie to, że ścianę malowaliśmy emulsją lateksową marki Dulux to musielibyśmy co kilka miesięcy malować ściany, a tak wystarczyła tylko mokra gąbka z pomocą której usuwaliśmy wszystkie zabrudzenia ze ścian. Farby te także są bardzo wydajne i nie trzeba ich dużo do pomalowania pokoju. Marka Dulux ma także bardzo fajne poradniki dotyczące malowania, aranżacji różnych pomieszczeń, z których regularnie korzystam podczas urządzania jakiegoś pomieszczenia. Niedawno korzystałam z tego poradnika https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/jak-pomalowac-uniwersalny-pokoj-dzieciecy , który okazał się być bardzo pomocny podczas malowania pokoju dziecięcego. Dowiedziałam się z niego m.in. tego jakich kolorów i jakiej farby użyć i zdecydowałam się na emulsję Dulux Diamond Matt

A nie lepsza byłaby tapeta na ścianę? Teraz produkują inne tapety niż te, które mogliśmy kupić jeszcze kilka lat temu w sklepach stacjonarnych. Ja mam w sypialni tapetę w romby i wygląda super. Jeśli chodzi o farby to słyszałem, że Beckers jest dobry, ale sam nią nie malowałem.