Jump to content
Ola

Bolące nogi

Recommended Posts

Moja Kinge czasami bola nogi tak jakby miala reumatyzm ja jako dziecko tez mialam takie bóle, bola ja czasami przy zmianie pogody, wiatru itp. mysle tez ze moze to byc spowodowane szybkim wzrostem kosci bola ja najczesciej wieczorem albo w nocy kiedy kosci szybko rosna dodam ze mala ma dlllugie nogi:) szybko rosnie.

Na te bole smaruje ja Amolem a czasami daje syrop przeciwbolowy to pomaga.

Chcialam zapytac czy ktos moze tez boryka sie z takim problemem jezeli tak to jak sobie z nim radzi.

Julkę czasem bolą, owszem. Zazwyczaj daję Paracetamol w czopku. Gdyby to było częściej, to nie wiem, pewnie zgłosiłabym się do lekarza.

Na jednej stronie znalazłam coś takiego : Wskazania przy bólach nóg:

- elektrostymulacja TENS (przeciwbólowo)

- jonoforeza, wprowadzanie przeskórnie leków (przeciwzapalnie)

- magnetotermoterapia za pomocą rękawa grzejnego (rozgrzewająco)

adres stronki gdyby ktoś chciał coś więcej o tym poczytać: ECONOVA :: elektrostymulatory TENS :)

Moją młodszą córkę bolały nóżki, okazało się, ze to przez buty, które odziedziczyła po siostrze i niestety jej nozka nie pasowala do wyprofilowanych już i wygniecionych butów Melki. Odkrylismy to kiedy kupiliśmy buciki Memo, żeby zobaczyć i zdiagnozować, czy córki nie maja wady postawy i wyszło, ze Natka ma poważną i od tego tez mogły ją boleć nozki. Całe szczeście odkąd kupujemy jej już nowe buciki a wade wyleczylismy odpowiednimi wkladkami, bol minal :)

Moja 4-letnia córcia ostatnio skarży się na ból nóżek. Jest wysoka jak na swój wiek (po rodzicach) i mam nadzieję, że to tylko bóle wzrostowe i wkrótce miną. Jak nie, to trzeba będzie się wybrać do lekarza :/

Na bóle wzrostowe chyba nie ma specjalnie rady. Tylko lekarz, który oceni, jak szybko rośnie dziecko i czy mieści się w normie. Masaże i smarowanie nóg podziała miejscowo, jakaś ulga na krótki czas. Środki przeciwbólowe odradzałabym.

Moja córka też często skarży się na tego typu bólu i lekarz stwierdził, że mają one związek ze wzrostem dziecka.