Skocz do zawartości
martek29

Karmienie piersią

Polecane posty

No właśnie ja dlatego tak krótko karmiłam bo mały dostał wysokiej żółtaczki groziła mu transfuzja krwi i mi zabroniły:(

Sun, inteligentne masz dziecko :) Ale może trochę dołować....

Z tym pokarmem to jakieś głupoty. Nie ćpamy, nie pijemy, więc dlaczego mamy mieć zły pokarm? To jakieś pozostałości po "wierzeniach" poprzedniego pokolenia!

Jak moja mała się urodziła, to nie mogła się od cyca oderwać. Teściowa uznała, że dziecko jest ciągle głodne, bo mam mało wartościowy pokarm.:mad: I należałoby to sprawdzić, bo może trzeba będzie dokarmiać. Zapytałam, w jaki sposób, bo nikt z nas nie jest ekspertem w tej dziedzinie.

Nie powinnam się zdziwić, że to ona nazwała się ekspertem. Zadecydowała, że ściągnę trochę pokarmu po odstaniu zobaczymy, czy jest szary (zły), czy żółty (tłusty, dobry).

Zapytałam wtedy, jak wyciągniemy średnią, bo chyba zdaje sobie sprawę, że inny jest pokarm na początku karmienia, inny w trakcie, inny w nocy itp. I ile próbek będę musiała ściągnąć, żeby to uściślić.

Opadła jej szczena, bo nie bardzo wiedziała, o czym mówię. A mój mąż wziął moją stronę i powiedział jej: poczytaj trochę i się dokształć, zamiast się mądrować.

trochę długa anegdota mi wyszła...

a przez głupie pielęgniarki moja bratowa straciła pokarm, bo za bardzo się zestresowała...

Z tym pokarmem to jakieś głupoty. Nie ćpamy, nie pijemy, więc dlaczego mamy mieć zły pokarm? To jakieś pozostałości po "wierzeniach" poprzedniego pokolenia!

Jak moja mała się urodziła, to nie mogła się od cyca oderwać. Teściowa uznała, że dziecko jest ciągle głodne, bo mam mało wartościowy pokarm.:mad: I należałoby to sprawdzić, bo może trzeba będzie dokarmiać. Zapytałam, w jaki sposób, bo nikt z nas nie jest ekspertem w tej dziedzinie.

Nie powinnam się zdziwić, że to ona nazwała się ekspertem. Zadecydowała, że ściągnę trochę pokarmu po odstaniu zobaczymy, czy jest szary (zły), czy żółty (tłusty, dobry).

Zapytałam wtedy, jak wyciągniemy średnią, bo chyba zdaje sobie sprawę, że inny jest pokarm na początku karmienia, inny w trakcie, inny w nocy itp. I ile próbek będę musiała ściągnąć, żeby to uściślić.

Opadła jej szczena, bo nie bardzo wiedziała, o czym mówię. A mój mąż wziął moją stronę i powiedział jej: poczytaj trochę i się dokształć, zamiast się mądrować.

trochę długa anegdota mi wyszła...

a przez głupie pielęgniarki moja bratowa straciła pokarm, bo za bardzo się zestresowała...

Matko jedyna....:D Tak to jest, jak się nam wydaje, że wszystko wiemy ;) Biednej teściowej musiało być łyso! ;) :jerk:

Ja nie wiem jak to jest z tą żółtaczką, kiedyś jakis lekarz mi chyba tłumaczył, czy położna, ale mnie się wydaje że to nie jest właściwe zabraniać karmienia.

Sayen, a jak Twój maluszek reaguje na mleko z butelki? Chce je pić, smakuje mu?

W sumie Krystianek nigdy nie wybrzydzał żadnym jedzonkiem :) mleko od niedawna dołożyłam pierwszego dnia z minami jak bym dawała cytrynkę wypił 50 2 już lepiej 110 a trzeciego 250 ;) ale to nic nie zmienilo o cyca nadal się domaga po butelce :rolleyes:

a ja własnie podjęłam decyzję o zaprzestaniu karmienia.

Syn skończy w marcu 2 lata więc uważam że najwyższy czas, już się zapisałam do lekarza po tabletki, ide w lutym więc kończymy.

A ja to zawsze marzyłam, żeby móc podjąć decyzję o zaprzestaniu karmienia :( Bo mnie się niejako samo zaprzestawało :(

ja karmilam piersia tylko 4 miesiace, pomagal mi laktator akuku, bez niego to bym pewnie i tych 4 miesiecy nie karmila, pokarmu jak na lekarstwo, noce nieprzespane, mordęga

ja karmilam piersia tylko 4 miesiace, pomagal mi laktator akuku, bez niego to bym pewnie i tych 4 miesiecy nie karmila, pokarmu jak na lekarstwo, noce nieprzespane, mordęga

Ich laktator jest reczny czy elektryczny? No i jaka cena? Slyszalam juz sporo pozytywow na jego temat

Moja mała ma 2 latka i nadal karmię piersią. To najlepsze co mogłam dla niej zrobić jako jej mama. Wiele osób się dziwi a nawet pogardliwie się odzywa jak mówię że karmię jeszcze ale to nie ważne. Moje dziecko ma alergię na mleko krowie i skoro moge jej dać swoje mleko (najlepsze mleko) to nie będe jej bronić. Postanowiłam że jeszcze będę karmić parę miesięcy.

do karmienia piersia uzywalam supermami poduszki jak 7 cyfra, dzieki ktorej i mala miala na czym lezec i ja mialam oparcie.. moglam komfortowo karmic małą

Ja karmiłam rok, ale teraz moje piersi wyglądają ja po wojnie. Zastanawiam się nad jakimś zabiegiem jak np. powiększenie piersi, a może ujędrnienie. Czytałam tu: http://art-med.com.pl/pl/zabiegi/piersi/powikszenie/ że zabieg nie jest taki skomplikowany, ale długo trwa. No lekarz nie zawsze godzi sie na operację, bo czasem nie ma takiej potrzeby. Czy któraś z was już powiększała swój biust?

Dziewczyny a czy możecie polecić jakiś dobry laktator? Zastanawiam sie nad tym z canopola http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/616-laktator-elektryczny-easystart ale szczerze mówiąc nie wiem, czego powinnam po nim oczekiwać. Dotychczas rzadko kiedy wychodzilismy na spacery, bo mały dużo chorował i siedzieliśmy w domu, teraz, kiedy możemy rozpocząć spacerki potrzebuje takiego na gwałt, ale kompletnie nie mam pojęcia w czym wybierać. :(

Ja jak bym chciała sobie cokolwiek poprawić to nie dla mężczyzny, tylko dla siebie!

Zastanawiałam się czy nie poprawić sobie powiek. Znalazłam taka ofertę na www.lineacorporis.pl ale jeszcze się nad nią zastanawiam. Cena nie jest jakoś specjalnie wygórowana.

Mi udało się karmić 2 lata :) Oczywiście pod koniec drugiego roku życia to już raczej nie zdarzało się często, ale dobrze to wspominam :) Teraz staramy się z mężem o drugiego dzidziusia :)

http://jakjesc.com.pl/

ja niestety tylko 2 tyg, wdalo mi sie zakazenie gronkowcem rany po cc i musialam brac silne antybiotyki a potem dziecko nie chcialo juz zlapac piersi... ale dla karmiacych polecam ten wpis http://vitispharma.pl/karmienie-piersia-kilka-najwazniejszych-wskazowek.html ja sie na nim wzorowalam na poczatku i mam nadzieje ze przy nastepnym dziecku uda mi sie pokarmic dluzej :)

Ciekawy wpis czytałem go przed chwilą bo moja żona ma właśnie z tym problem. Bardzo dziękuje.