Jump to content
moeru

hafty krżyżykowe

Recommended Posts

Pisałam ostatnio z Olą, że wyszywamy krzyżykami. Obiecałam, że spróbuję zamieścić jakieś zdjęcie.

domek.jpg

kon2.jpg

duzemotyle.jpg

metryczka.jpg

Wow moeru gratuluję przepiękne obrazki :)

Teraz mi się przypomniało że na studiach miała takie zajęcia z trapi po przez sztukę i właśnie mieliśmy coś podobnego wykonać, ale ja ledwo zdobiłam taki prościuteńki kontur- bo ani oczu ani talentu do takich rzeczy nie mam.

Moeru piekne prace!!! jestem nimi zachwycona!!! ja mecze swoja pierwsza jestem w polowie:)

Moeru, bardzo ładne obrazki. Moja mama też haftuje krzyżykami, wiem ile pracy trzeba w to włożyć. Gratuluję cierpliwości i talentu :)

Dzięki, dziewczyny.

Ola, już tu byłaś! A ja dziś dopiero napisałam ci na ploteczkach, żebyś tu zajrzała...:P Za rzadko chyba tu buszuję...

a no bylam bylam:) prace sa rewelacyjne!!! juz nie moge sie doczekac kiedy zrobie swoja pierwsza i tez sie pochwale:) jak bedzie czym:)

jak dlugo zajmuje ci zrobienie jednej?

Olu, to bardzo różnie. Trudno określić czas, jak robi się coś dla przyjemności:blob8: Chcę, to dziergam godzinami, a czasem nic nie robię, bo wolę poczytać. Tego dzidziusia na rękach dorosłego robiłam z 1,5 miesiąca. Ale mi się spieszyło, bo to był prezent na chrzciny dla siostrzeńca.

no jak bym tak dziergala godzinami to pewnie by mi szlo:) ja najczesciej robie dopiero po 23 i tak wczoraj do 1 w nocy dziergalam:) dzis ciezko mi sie bylo podniesc z lozka:)

Moeru prace przepiękne :)

tylko pamiętajcie o doświetleniu miejsca pracy bo sobie oczka zniszczycie

moja mama też wyszywa krzyżykami i ciągle ją gonię żeby nie wyszywała prawie po ciemku :o

Dzięki za troskę :) Staram się dbać o siebie, bo już nosze bryle, a na dodatek jestem bibliotekarką pracującą przy kompie, uwielbiającą czytać i wyszywać (przed telewizorem):computer::read:

Ja wymieniłam sobie ostatnio szkła, ale i tak powiększam czcionkę w kompie...

a ja ne moge teraz szyc:( mam juz 2 palce zawiniete w bandaze juakies fatum czy co:( i to u dwoch rąk a cos i u nogi mnie boli

Edited by Ola

hehe dostalam antybiotyk bo cos nie za bardzo to dobrze wyglada

ale wiesz juz prawie koncze swoja pierwsza prace dzis nawet udalo mi sie igle w reku utrzymac i troche zrobilam zostalo mi naprawde nie wiele jakbym tak usiadla to ze 2-3 godzinki i skonczone:)

No, to bardzo się cieszę, Olu. Jak się "załapiesz" na wyszywanie, to będziemy wspólnie przeżywać nasze kolejne prace :)

Jak skończysz, to pochwal się koniecznie :smt054

jasne ze sie pochwale i juz planuje co nastepne bede robic:) widzialam w necie ze mozna zdjecia wyszywac ja tez bym chciala :)

Oj podziwiam was dziewczyny:) ja jakoś jestem za bardzo nerwowa i leniwa żeby coś takiego robiła:(

Ola, można wyszywać zdjęcia. Potrzebowałabyś do tego programu, który przerobi Ci zdjęcie na wzór. Jest np. Haftix. Podstawowa wersja do przetwarzania niewielkich wzorów jest do ściągnięcia za darmo. Ale i te płatne nie kosztują jakoś strasznie dużo, bo ok 100 zł. Dla mnie to wyższa szkoła jazdy. Oczywiście wszystko zależy od zdjęcia, ale zazwyczaj wychodzą trudne wzory (ze względu na dużą ilość kolorów).

Jakbyś coś chciała wiedzieć, to pytaj. Albo zajrzyj na forum. Chyba Ci już dawałam namiary. W poszukiwaniu wzorów zapraszam na mojego chomika : moeru_

moeru tak dawalas mi stronki i tam je wlasnie widzialam te zdjecia ten Haftix maz mi sciagal i faktycznie wyszlo mi np 72 kolory!!!

a jak mam wejsc na twojego chomika?

Musisz wejść na stronę chomikuj.pl

I tam, w okienku do wyszukiwania wpisujesz nazwę chomika, żeby go wyszukać. (czyli moeru_)A potem możesz buszować po jego plikach.

Wydaje mi się, że oglądać możesz bez logowania się. Ale jeśli chciałabyś coś ściągnąć dla siebie, to musisz posiadać swojego chomika. Po rejestracji na stronie, możesz ściągać fajne rzeczy do swoich folderów.(np. przy wybranym przez ciebie wzorze będzie "guziczek" Zachomikuj) Klikając na niego, zawartość folderu ląduje w odpowiednim folderze u ciebie.

Mój folder o hafcie krzyżykowym zabezpieczony jest hasłem (żeby nie było komplikacji z łamaniem prawa autorskiego) Znajdziesz je zapisane w nawiasie przy nazwie folderu.[haft krzyżykowy (wzory)]

Z tego, co wiem, małe rzeczy możesz ściągać do określonego limitu. A za większe, jak filmy, czy muzyka wnosi się jakąś opłatę. Ale wzorów możesz ściągnąć od .... i jeszcze więcej.

Mam nadzieję, że choć trochę ci pomogłam, bo na odległość, opisowo trudno się tłumaczy.

albo ja jestem noga albo nie wiem co ale nie znalazlam ciebie wyswietlilo mi sie 9 osob moeru ale nie bylo nic o hafcie wyslij mi gotowy link od siebie jak ty otworzysz co trzeba

A zauważyłaś, że mam podkreślnik na końcu? moeru_

Zajrzę tam dziś i się upewnię tak na 100% i prześlę ci dokładny adres