Jump to content
Ola

Nauka poprzez zabawe czyli w co sie bawia łobuziaki

Recommended Posts

Znalazlam dosc ciekawe zabawy ktore ucza przedszkolakow napiszcie co o nich myslicie i czy wsze dzieci bawia sie w taki sposob czy to lubia

Łamigłówki, zabawy, gry

Przedszkolaki bawią się i uczą

<!--c-->Jeśli Twoja pociecha chodzi do przedszkola, to te strony są właśnie dla Ciebie!

Choć niektóre zadania sprawią także frajdę starszym dzieciom jak chociażby cudowny labirynt.

Zapraszamy Twoje dziecko do "ruszenia głową" i zmierzenia się z łamigłówkami w sam raz dla niego.

Zaprezentowane tu łamigłówki sprawią dziecku wiele radości i satysfakcji, pozwolą rozwinąć zamiłowanie do nauki.

<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="593"><tbody><tr class="cc21"><td class="cc20" width="150"> Budowle

</td><td class="cc20b"> Budując przedmioty, dziecko poprzez zabawę rozwija spostrzegawczość, kojarzenie faktów.

</td></tr><tr class="cc22"><td class="cc20" width="150"> Kojarzenia

</td><td class="cc20b"> Uczymy się spostrzegawczości, kojarzenia, dopasowywania i... myślenia.

</td></tr><tr class="cc21"><td class="cc20" width="150">Inteligentne kolorowanki

</td><td class="cc20b">Seria kolorowanek w których dziecko musi najpierw pomyśleć, zanim zacznie rysować

</td></tr><tr class="cc22"><td class="cc20" width="150">Kociołek

</td><td class="cc20b">Rózne zadania dla przedszkolaków

</td></tr><tr class="cc21"><td class="cc20" width="150"> Labirynty

</td><td class="cc20b"> Cudowna zabawa ucząca spostrzegawczości, podejmowania decyzji, tak by doprowadzić bohatera do celu.

</td></tr><tr class="cc22"><td class="cc20" width="150"> Literki - łączenie

</td><td class="cc20b"> Kojarzenie małych i dużych liter uczy dzieci w naturalny sposób literek.

</td></tr><tr class="cc21"><td class="cc20" width="150">Literki - obrazki

</td><td class="cc20b">Dzieci kojarzą literki z przedmiotami i w ten sposób same uczą się literek.

</td></tr><tr class="cc22"><td class="cc20" width="150">Literki pisane - obrazki

</td><td class="cc20b">Dzieci kojarzą literki z przedmiotami i w ten sposób same uczą się literek i ich pisowni.

</td></tr><tr class="cc21"><td class="cc20" width="150"> Rysuj literki - rozmiar powiększony

</td><td class="cc20b"> Literki w postaci szlaczków, w skali powiększonej do początkowego ćwiczenia pisania. Idealne ćwiczenie by nauczyć i pielęgnować staranny charakter pisma dziecka.

</td></tr><tr class="cc22"><td class="cc20" width="150"> Rysuj literki - rozmiar normalny

</td><td class="cc20b"> Literki w postaci szlaczków i w naturalnej skali zeszytu w 3 linie dla dzieci do rysowania. Idealne ćwiczenie by mieć najpiękniejszy charakter pisma.

</td></tr><tr class="cc21"><td class="cc20" width="150"> Policz brakujące

</td><td class="cc20b"> To zadanie dla małych detektywów by policzyli brakujące elementy, a przy okazji nauczyli się królowej nauk.

</td></tr><tr class="cc22"><td class="cc20" width="150">Szlaczki

</td><td class="cc20b">Zestaw ćwiczeń przygotowujących rączkę dziecka do pisania.

</td></tr><tr class="cc21"><td class="cc20" width="150">Wykreślanka

</td><td class="cc20b">Krzyżówka dla najmłodszych

</td></tr><tr class="cc22"><td class="cc20" width="150"> Znajdź

</td><td class="cc20b"> Szukamy różnic, szukamy podobieństw, by w życiu odróżnić rzeczy istotne od tych, które są nieważne.

</td></tr></tbody></table>

dodam ze np moja corka lubi z tego

labirynty

liczyc brakujace

literki

znajdz roznice te chyba najbardziej:)

Ola ale się napracowałaś :) Te zabawy są bardzo mądre- jestem pod wrażeniem:)

Jutro postaram się też coś poszukać ale prawdę mówiąc nie wiem gdzie można znaleźć takie edukacyjne zabawy dla dzieci w internecie ??? Przepraszam teraz już wiem teraz je można znaleźć dzięki Oli na łobuziaku :)

Strasznie fajne rzeczy znalazłaś, Ola. Moja jeszcze trochę na to za mała, ale fajnie, jak ktoś ci podsunie takiego gotowca :)

Moja córka akurat ma teraz etap małego analityka - wszystko rozkręci. Nie sądziłam, że dziecko może mieć tak sprawne paluszki :P No i budowanie. Kupiliśmy takie klocki drewniane, bo to podobno lepsze - szybciej się buduje i szybciej burzy. Mała jest zachwycona. A ja potem uczę ją, jak sprzatać :)

Moja zawsze przy sprzątaniu mówi, że jest na to za mała :)

Moeru no to jest z niej mała spryciula, bo wie jak się wymigać :)

Ola wciąż podziwiam jaką świetną pracę wykonałaś w tym topiku- bardzo mi się podoba ta tabelka :)

A mój synek mówi,ze ma za małe rączki:) Jeśli chodzi o zabawy przedszkolaka to ostatnio dużo się mówi o zabawach fundamentalnych( jest to już wprowadzane w niektórych przedszkolach np. Akademii Elfów) , to jest świetny sposób na ktywowanie dzieci w wieku przedszkolnym. Ja z moim synkiem w domu uczę się angielskiego i uwielbiamy układać puzzle

A moje dzieciaki ostatnio najczęściej bawią się klockami lego. Budujemy domki, statki kosmiczne dźwigi praktycznie wszystko na co mamy ochotę:)

Największy warszawski park rozrywki dla dzieci Kraina Zabawy TĘCZA zaprasza dzieci i rodziców na TANIE PORANKI:

* tanie poranki do godz. 12.00 / 1 godz. / - 10,00 zł/ os.

* (każda nstepna godzina 10 zł, opiekun gratis)

* poniedziałek – czwartek od godz. 12.00 / 1 godzina / - 15,00 zł./ os.

* (każda następna godzina 10 zł, opiekun gratis)

Więcej informacji: O nas

Moje łobouziaki odkryły ostnio gry edukacyjne "Encyklopedia dla malucha" naprzykład :)

Nasze uwielbiają puzzle dla dzieci trefla, ale też taki układanki drewniane robione w formie puzzli (coś jak szkolnis ma dla przykładu).

A ostatnio też dość mocną bawią klockami waflowymi (takie dmuchane)

Klocki są ogólnie chyba najfajniejsze dla dzieciaków, bo nawet ja ma np fazę na pociągi to sobie z klocków buduje pociąg:)swój wymarzony

Moje dzieci bawią się różnie. Raz układają puzzle, klocki, a innym razem chcą grać w gry planszowe. Ja szukam im jeszcze dodatkowych opcji rozwoju. Zapisałam ich na zajęcia ruchowe w zgagula.pl . Poprzez zabawę dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności manualne i fizyczne. Ten klub malucha jest bardzo fajny. Moje dzieci się bardzo dobrze z nimi bawią i poznają nowe osóbki.

U mnie nasze łobuzy mojej i żony bardzo często i z przyjemnością układają puzzle po prostu one mogą to robić cały czas i cały czas przecież mogą wtedy się tym zachwycać. Bardzo też lubią skakać na trampolinie. Po prostu to jest ich takie zajęcie numer jeden.

Zgadzam się z poprzednikiem, są puzzle nie ma dziecka, taka to u mnie zależność. Najśmieszniejsza jest wymówka "pójdę do dentysty, ale jak dostane puzzle" no i czasem nie ma serca, żeby odmówić. Dla mnie nowe puzzle to pół dnia odpoczynku albo sprzątania.

Fajne te zabawy. Będę się do nich stosować;) Jeśli macie czas i ochotę, zawsze można się wybrać z dzieckiem na rożne ciekawe wycieczki. Dobrym pomysłem są takie pokazy naukowe dla dzieci: http://uniwersytetrozwoju.pl/aktualnosci?typ=pokazy To połączenie przyjemnego z pożytecznym;) Maluch będzie sie dobrze bawił, a przy okazji czegoś się nauczy.

W moim domu puzzle też wymiatają, podobnie tworzenie różnych rzeczy, typu statek z łóżka ;) Co ciekawe, mąż bardzo chętnie włącza się w te "budowane" zabawy :) Ogólnie staramy się, by nasze dziecko jak najczęściej bawiło się tak kreatywnie. Z tego też względu chodzimy tez czasem do teatru. Upodobaliśmy sobie szczególnie Teatr Małego Widza http://teatrmalegowidza.pl/ :) Zawsze wychodzimy stamtąd zadowoleni :)