Jump to content
aga73

12-latka widzi duchy.czy to możliwe?

Recommended Posts

Moja 12-letnia córka zaczęła widzieć zmarłą babcię.Nie chce spać w swoim pokoju-dostaje prawie histerii gyd przychodzi wieczór i trzeba iść spać.Z babcią miała dobry kontakt i bardzo mnie dziwi to,że tak panicznie boi się "tego".Nie wiem czy to jej wyobraźnia czy to wszystko wymyśliła??Zastanawiam się nad pójściem do psychologa.Czy ktoś miał podobne przeżycia ze swoimi dziećmi?Jak temu zaradzić?Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam

Aż mnie zmroziło. Widzę, że dopiero u nas zagościłaś. Rozejrzyj się po forum. W "Różne" jest podforum o niewyjaśnionych zjawiskach. A tam z kolei o duchach i życiu pozagrobowym. Tam przeczytasz, że takie rzeczy się zdarzają i zobaczysz które mamy miały podobne przeżycia.

Napisz coś więcej. Co babcia robi, kiedy się pojawia? Na pewno się zastanawialiście, czy miała jakieś sprawy do załatwienia? Kiedy umarła? (przepraszam, jeśli pytania są zbyt obcesowe).

Ja nie mam takich doświadczeń. Ale mogę zasugerować zapoznanie się ze zjawiskiem poltergeista. Nawet przez Google trochę poczytasz. O ile pamiętam, to nastoletnie dziewczynki mają pewne "predyspozycje" do zjawisk nadprzyrodzonych. Cytuję z Google:

"Zdaniem osób przekonanych o rzeczywistości tego zjawiska, poltergeist występuje jedynie w obecności jednej osoby, która jest świadkiem wyżej wymienionych incydentów. Osoba taka zazwyczaj jest dzieckiem, najczęściej dziewczynka w okresie dojrzewania (wiek ok. 10-17 lat), która w wyniku swego nastawienia emocjonalnego nieświadomie wpływa na otaczające ją środowisko. Zjawisko to podobno może trwać nawet kilka miesięcy. Takie osoby mają zdolności psychokinetyczne."

Nie porównuję oczywiście Twojej mamy, czy teściowej, z poltergeistem. Ale chcę zwrócić uwagę na możliwe predyspozycje Twojej córki. Zdawaj nam relację z sytuacji i życzę powodzenia.

Aga mam wrażenie że ta sytuacja ze strachem przed zmarłą babcię może być sygnałem że dzieje się coś bardzo niepokojąco. Dlatego wizyta u psychologa wydaje mi się rozsądnym i mądrym rozwiązaniem w tej że sytuacji. Tak sobie myślę że możesz powiedzieć swojej córeczce że martwisz się o to co się dzieje i że zależy ci żeby znaleźć jakieś rozwiązanie z tej trudnej sytuacji, a psycholog to jest ktoś kto właśnie pomaga ludziom rozwiązywać ich różne problemy. Możesz też zapytać jej czy jest coś co mogłybyście zmienić ( Ty i Ona ) żeby jej pokój stał się bezpiecznym miejscem do zasypiania?

Mam jeszcze Aga do Ciebie takie pytanie jakie są relacje Twojej Córki z innymi Waszymi domownikami?

Aga przyszło mi do głowy, że jeśli zastanawiasz się gdzie pójść z córeczką do psychologa możesz zapisać ją do psychologa dziecięcego do Waszej (najbliższej) Poradni Psychologiczno Pedagogicznej.

Dodam że lęki nocne mogą być symptomem nadmiernego zestresowania u dzieci i w takich sytuacjach trzeba przyjrzeć się temu, co może je powodować. Na pewno nie doszukiwałam bym się też zjawisk paranormalnych- bo obawiam się że szukając metafizycznego znaczenia stanów lękowych swojej córeczki możesz przeoczyć to, co jest naprawdę stanowi problemem w tej trudnej sytuacji.

Trzymam za Was mocno kciuki żeby udało Wam się jak najszybciej odnaleźć prawdziwą przyczyną leku i skutecznie ją zwalczyć.

Pozdrawiam serdecznie

Nadin

a może widzi...

u nas w rodzinie też po smierci bliskiej osoby jakiś czas miało się wrażenie, że ktoś krąży po mieszkaniu... mijało, ale 2-3 miesiace to trwało

Może widzi, a może nie widzi. To w co my wierzymy nie może być wyznacznikiem prawdy w tym przypadku. Psycholog psychologiem, ale ja bym i do księdza zapukała, tak na wszelki wypadek, teraz jest mnóstwo księży - egzorcystów, nawet nie zdawałam sobie sprawy, ilu, więc chyba coś musi być na rzeczy i coś musi się dziać...:-(

Ja tez radziłabym księdza - z takimi rzeczami nie ma żartów... to, że kręcą jakieś tam filmy, to jedno, ale takie rzeczy zdarzają sie naprawdę i to może byc poważnym namacalnym problemem. Uważam, że nie masz na co czekać i nie psycholog i te inne ściemy, tylko najpierw do księdza, po kontakt do egzorcysty - niech on oceni, w końcu ma doświadczenie.

o kurcze... psycholog na początek to bardzo dobra droga!

________________________________________________________________________________

Nigdy się nie poddawaj! Click!

Powiem tak : dzieci i pijacy mówią prawdę : więc twoje dziecko myślę ,że se raczej tego nie zmyśliło, jeżeli miała dobry kontakt z babcią to czemu sie boi ? lepiej niech się za nią pomodli za jej duszę i idź lepiej do księdza a nie do jakiegoś psychologa .

Dzieci mają wybujałą wyobraźnie, ale sama nie wiem jak bym postąpiła w takim przypadku. Dzieci podobno widzą więcej niż dorośli ze względu na brak racjonalizmu jak u dorosłych. Możliwe też, że córka wymyśliła to wszystko, by zwrócić na siebie uwagę. Ciężka sprawa...