Jump to content
brzozak

Testy alergiczne- kiedy robić?

Recommended Posts

Od dłuższego czasu mam dylemat czy robić już córce testy skórne czy jeszcze poczekać. W testy z krwii nie wierzyłam, ponoć niemiarodajne ale już chyba dorosła do testów skórnych co sądzicie, czy 5-latka już się nadaje i czy wyniki tych testów będą wiarygodne?

Edited by brzozak

my naszej Kindze tez bedziemy zmuszeni chyba robic:( nam lekarz powiedziala ze najbardziej wiarygodne to sa wlasnie u dzieci powyzej 5 lat te wczesniejsze niestety nie i powinno sie je dlatego powtorzyc tak sie dowiedzialam na ostatniej wizycie

Brzozak dokładnie nasz Alan miał 3 latka kiedy zdecydowaliśmy się zrobić mu testy z skórne po to żeby ustalić na co ewentualnie nasze dziecko jest uczulone. Alergolog do którego chodzimy z Alanem podpowiedział nam że już od 3 roku życia można zrobić takie testy.

Dlatego postanowiliśmy zrobić Alanowi takie testy skórne, a ponieważ jego rączki były jeszcze bardzo malutkie zamiast na przedramieniu pielęgniarka zrobiła Alanowi nakłucia na plecach i z tych testów w tedy wyszło że Alan nie jest na nic uczulony.

Znalazłam jeszcze taki artykuł gdzie pisze, że: "Wyniki mogą być także zafałszowane u małych dzieci, dlatego większość lekarzy zaleca wykonywanie testów alergicznych dopiero u dzieci powyżej 3. roku życia. " Testy alergiczne ? dlaczego potrzebne | abcbadania.pl.

Brzozak, Ola jeśli Wasze dzieci mają już po pięć lat to spokojnie bym już zrobiła im testy alergiczne skórne.

Na razie się waham, obserwuję córkę i raczej wiem co ją uczula. Pewnie nie wszystko wyłapię ale czekolada i nadmiar mleka powodują szorstką skórę na brzuchu i plecach oraz kaszel. :rolleyes:

Zapytam pediatrę, bo jak mała miała 3 lata to mówiła żeby poczekać do 5 :toothy9:

Moje dziecko miało już dwa razy robione testy na pyłki, ale dowiedziałam się, że należy je powtarzać, bo taka alergia przytrafia się dzieciom z tendencją do astmy. A my mamy takie podejrzenie od czterech lat, spirometrii na razie nie było, nie ten wiek.

Testy krwi na przeciwciała itd. oraz testy skórne np. przy Atopowym zapaleniu skóry trzeba robić w okresie remisji, tak przynajmniej zaleciła moja pani dermatolog, jeżeli wtedy będzie podwyższone, to wiadomo co i jak, bo w czasie zaostrzeń to tylko można podkręcić objawy :( :(

Testy alergiczne to podstawa... Nie ma na co czekać.

________________________________________________________________________________

Nigdy się nie poddawaj! Click!

Do 1 roku życia ponoć nie powinno się robić takich testów. Jeszcze dziecko jest w czasie,w ktorym wszystko możę się zdarzyć. Natomiast po tym okresie spokojnie można sobie zrobic. Sama swoim dzieciom zrobiłam testy alergiczne jak były w przedszkolu.Okazało sie,że córka ma uczulenie na trawy. Dlatego miała swego czasu tak duzy katar alergiczny. Obecnie na szczeście czuje się znacznie lepiej.

Chodzimy do tej poradni alergologicznej w Gdańsku:

lifemedica.pl/specjalizacje/alergologia/

My u naszej amelki wykonujemy takie badania regularnie co pół roku, mała od urodzenia boryka sie z przeróżnymi alegriami i wolimy być z nimi na bieząco. Oprócz tego staramy się sięgac po możliwie najdelikatniejsze kosmetyki, w naszym przypadku od mydła lepiej sprawdzi się emolient tym bardziej ze jest on przeznaczony nawet dla naprawde małych dzieci, poczytajcie sami: http://www.eloderm.pl/emolienty-dla-dzieci-2/6-zalet-stosowania-emolientow-u-dzieci/ moim zdaniem warto zwracac na to uwage.

Im szybciej tym lepiej - zdiagnozujesz, na co dziecko jest uczulone. Fajną opcją dla dzieci z alergią skórną i atopowym zapaleniem skóry jest bielizna antyalergiczna. To bielizna wykonana z naturalnych materiałów z dodatkiem jonów srebra. Można ją kupić na przykład tu: http://krajowy.biz/firma,bieliznadlaalergikowpl.