Skocz do zawartości
apferina

Odsmoczkowanie

Polecane posty

W jaki sposób oduczyłyście swoje dzieci ssania smoczka? Jakie stosowałyście metody? Jakie były efekty? W jakim wieku były wtedy Wasze dzieci? Jak długo to trwało?

Podzielmy się swoimi doświadczeniami - ja postanowiłam odsmoczkować od dziś. :)

Ja się zbieram do tej decyzji... Jakiś czas temu obcięłam małej końcówkę smoka. Nie chciała go ... przez kilka pierwszych chwil. I kocha go bez zmian. Dostaje go tylko na spanie, choć upomina się o niego ilekroć jest w gorszym nastroju, albo chce jej się spać. Mogłaby już nie ssać, ale przyznam, że na razie nie robię nic w tym kierunku. Oprócz gadania, że jest ładniejsza bez, że krzywią jej się zęby. I nie rozmawiam z nią, kiedy ma smoka. Za każdym razem mówię, że jej nie rozumiem i ma go wyciągnąć.

No ja właśnie podjęłam taką decyzję akurat teraz z dwóch powodów - po pierwsze młoda jest na tyle duża, że nie ma już tak silnej potrzeby ssania, po drugie - jest na tyle mała, że jeszcze nie rozumie, że ja go zabrałam i nie chcę jej oddać.

Ja nie stosowałam żadnych chywtów, poprostu go schowałam i tyle. Młoda dziś już 4 dzień bez smoczka, ani raz się o niego nie upomniała, zasypia tak, jakby nigdy smoczka w ustach nie miała. Myślę, że odsmoczkowanie zakończyło się sukcesem. :)

Ja byłam tą "szczęściarą", że problemów ze smoczkiem nie miałam. Kinga sama go odrzuciła mając ...ok. 3 m-ce! Wcześniej do tego czasu sporadycznie go ssała, ale i tak jakoś niechętnie. Więc trudno mi wam coś doradzić!!

ja z moim łobuzem też ze smoczkiem nie miałam problemów sam odrzucił koło siódmego miesiąca ,ale za to ma już 5-lat to dalej lubi z butelki mleczko i soczki chociaż ze szklanki ładnie pije i w domu i w przedszkolu:(

Ej, to jestem w tyle. Moja dostała smoczka dopiero po 3 miesiącu życia, i ciągle go chce. Pamięta o nim i upomina się o niego. U mnie nie przejdzie, że nie zauważy zniknięcia. Rozmawiamy i wie, że smok jest "be". Wtedy go rzuca na podłogę. Ale po chwili leci po niego z okrzykiem "chcę".

u nas problemu ze smoczkiem nie ma bo mala od poczatku go nietolerowala, a jesli chodzi o metodę, zabrac lub obciać i nie dawac, pare dni krzyku i po bolu , no ale w pelni Was rozumiem...latwo powiedzieć :P

u mnie tak samo:) wzielam do szpitala jak poszlam rodzic to mi je ukradli!!! potem w domu ze 2 razy wziela i tyle wiec smoczka nie bylo