Skocz do zawartości
kam

Gry edukacyjne

Polecane posty

Ostatnio postanowiłam bawić się z moim dzieckiem w zabawy, z których czegoś się nauczy, Niedawno kupiłam Karty obrazkowe do nauki angielskiego (wyd. Edgard) i bawimy się i uczymy się słówek (to znaczy tak naprawdę nikt nie myśli o nauce, tylko po efektach widzę, że coś tam mój syn załapał :)) Karty są o tyle fajne, że można je wykorzystać do najróżniejszych gier - skorzystać z instrukcji albo wymyślić własne. To mi się właśnie w nich podoba - nieprędko się znudzą!

Tego nie znam alla mam kilka innych przykładów gier dla dzieci.

Wprawki pantomimiczne.

Zabawa wymaga ciszy i koncentracji uwagi. Zadaniem uczestników zabawy jest zainscenizowanie scenek rodzajowych, np., wspinamy się na wysoką skałę, chodzimy po kamieniach, omijamy kałuże, itp.

Kim jestem?

Na wstępie przygotujmy kartoniki z różnymi postaciami np. żaby, konika, króla, itp. Dziecko losuje jeden z kartoników i przedstawia wylosowaną postać. Może to uczynić werbalnie lub ruchowo. Pozostali uczestnicy odgadują co próbuje pokazać maluch.

ZABAWY ROZWIJAJĄCE SPOSTRZEGAWCZOŚĆ I ZDOLNOŚCI SKOJARZENIOWE.

Znana postać.

Zaczynamy opowieść, w której opisujemy znaną postać z bajek np. Śpiącą królewnę. W trakcie opowieści dodajemy kolejno jedno zdanie charakteryzujące bohatera a zadaniem naszego dziecka jest odgadnięcie jaką bajkową postać właśnie opisujemy.

Magiczna plama.

Wręczamy dziecku kartkę, którą musi zgiąć w pół. Na jedną połówkę wyciskamy kilka kropelek tuszu a dziecko zgina kartkę i przyciska. Po rozłożeniu kartki ma dwie identyczne plamy. Następnie opisuje co przypomina mu powstała plama, po czym obrysowuje ją i dorysowuje charakterystyczne elementy postaci.

Magiczny przedmiot.

Do woreczka lub pod kocyk wkładamy kilka trudnych do identyfikacji przedmiotów. Dziecko dotykając przedmioty próbuje odgadnąć nazwę przedmiotu i precyzuje do czego on służy.

ZABAWY ĆWICZĄCE PAMIĘĆ.

Podaj kolejność.

Z krzeseł tworzymy parawan. Za parawanem ustawiamy kilka przedmiotów. Odsłaniamy kotarę i prosimy dziecko, aby przyjrzało się przedmiotom i zapamiętało ich kolejność. Zasłaniamy ponownie przedmioty i prosimy dziecko, aby wymieniło kolejność przedmiotów za parawanem. Dodatkowo utrudnieniem może być podanie koloru każdego z przedmiotów.

reszta jest na:

milutkie.pl/wartoWiedziec,gryIZabawy.html

My gramy w szachy, moim zdaniem jest to bardzo rozwijająca i wyciszająca gra, wymagająca koncentracji i umiejętności przeprowadzenia strategii.

Nie będę ukrywać że mój syn ogrywa mnie koncertowo :)

Często też jak się nudzimy np. w podróży to gramy w takie gry słowo na ostatnią literę poprzedniego słowa, tylko żeby było trudniej ograniczamy np do królestwa zwierząt, albo nazwy geograficzne, te gry też bardzo rozwijają :)

Ja ostatnio dowiedziałam się o tym, że są organizowane kursy robotyki dla dzieci. Wydaje mi się, że jak dziecko wykazuje większe zainteresowanie takimi rzeczami to można spróbować. Ja tam staram się zawsze wybierać takie zabawy, żeby zwrócić uwagę na to, jakie zainteresowania dziecko wykazuje. A na takim kursie wśród innych dzieci na pewno będzie się dobrze bawić :)

Czy Wasze dzieci grają sobie czasami na tablecie albo telefonie? Jeśli tak to można sobie obecnie ściągnąć bardzo wiele fajnych gier edukacyjnych.

Ciekawa jest :

Lokomotywa

jeszcze fajne jest Howling MOuse

Tutaj zresztą macie stronę, na której można sobie poczytać jakie darmowe gry dla dzieci warto jest sobie ściągnąć:

Darmowe gry dla dzieci - YourApps.info

Ja zawsze wolę się upewnić co wgrywam ;)

bardzo fajne gry edukacyjne ma wydawnictwo akademia czu czu, są one dopasowane do wieku dziecka, najczęściej mają formę kartoników, uczą literek, cyferek, a nawet angielskich słówek, a także posługiwania się zegarem, wykorzystujemy je w pracy, polecam jako odskocznię od tego, co oferuje dzieciom internet

Nie pozwalałabym grać na tablecie mojemu dziecko bo akurat to nie jest dobre rozwiązanie..Co się z tego dziecko nauczy, raczej niczego dobrego i tylko będzie miało problemy z tym by jakoś się normalnie wkomponować w społeczeństwo razem z równieśnikami.