Jump to content
dziubek1000

Usunięcie trzeciego migdałka

Recommended Posts

Co o tym sądzicie? Czy wasze dzieci miały usuwany migdałek?

Słyszałam różne opinie na ten temat, z reguły były one negatywne. U mojego syna stwierdzono powiększony trzeci migdał( zajmował 3/4 światła) i przerośnięte podniebienne, oprócz tego bardzo często chorował( średnio co trzy miesiące) na ostre zapalenie uszu wysiękowe lub nie. Dlatego nie wahałam się podjąć decyzji o zabiegu pomimo, że spore grono osób mi go odradzało. Teraz na razie mamy spokój, co prawda minął dopiero miesiąc więc za wcześnie żeby stwierdzić, że nie będzie chorować, ale ja mam taką nadzieję :) I wiem też, że moja decyzja była słuszna :)

my juz 15 miesiecy po zabiegu czasami mam wrazenie ze odrasta ale nic nie robie w tym kierunku dostaje leki homeopatyczne obkurczajace i jakos sie trzyma:) przez prawie 6 miesiecy nie chorowala teraz normalnie jak wiekszosc dzieci

Oby Kacperek tak często nie chorował jak do tej pory, chodzi mi głównie o zapalenie uszu, i będzie dobrze. Wiadomo że całkowicie przed chorobą się nie ustrzeżemy :)

Ale podanie antybiotyku raz na rok, góra dwa razy jest mniej szkodliwe niż podawanie co 2-3 miesiące. Ja już się tego bałam że ta kuracja antybiotykowa może mu ogromną krzywdę wyrządzić. Na szczęście jak do tej pory spokojnie:)

Nasza pociecha miała zabieg wycięcia migdałka 3 miesiace temu w Kajetanach, jest duża poprawa-nie chrapie, nie mówi 'przez nos', nie choruje, ogólnie jesteśmy zadowoleni:)

Oby Kacperek tak często nie chorował jak do tej pory, chodzi mi głównie o zapalenie uszu, i będzie dobrze. Wiadomo że całkowicie przed chorobą się nie ustrzeżemy :)

Ale podanie antybiotyku raz na rok, góra dwa razy jest mniej szkodliwe niż podawanie co 2-3 miesiące. Ja już się tego bałam że ta kuracja antybiotykowa może mu ogromną krzywdę wyrządzić. Na szczęście jak do tej pory spokojnie:)

Antybiotyki podawane zbyt często faktycznie mogą zrujnować zdrowie, dobrze, że nie musicie używać ich już tak często...

Moja córeczka od jednej pani laryngolog dostała skierowanie na wycięcie trzeciego migdałka, niby dlatego że ma często zapalenie uszu. Jednak wg mnie 2 razy w ciągu pierwszego roku życia i trzeci raz jako 4-latka to wcale nie jest często... Natomiast musimy bardzo uważać przy katarze, bo ma go rzadko, ale jak już ma i trwa ponad 7 dni, to zwykle kończy się zapaleniem spojówek. Poszliśmy na kontrolę do innego laryngologa (do którego chodziliśmy z synem) i powiedział, żeby nie wycinać, bo wcale nie ma takiej potrzeby. Zobaczymy, w lipcu mamy jeszcze badanie słuchu u audiologa, gdyż od jakiegoś czasu podejrzewamy, że mała może mieć niedosłuch. Ciekawe, co audiolog stwierdzi.