Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
agnieszka2845

Proszę o radę

Polecane posty

Mam córeczkę w wieku 8 lat obecnie jest po operacji, ze względu na to, że wzięłam kilka dni urlopu aby być przy małej w klinice, zostałam zwolniona z pracy (naturalnie podano inny powód ale i tak wiadomo o co chodzi....)Mam związane ręce jeśli chodzi o podjęcie nowej pracy bowiem córka ma ponowną wizytę w klinice za kilka dni, długie miesiące ćwiczeń i w międzyczasie kolejna operacja. Były mąż nie płaci alimentów od kilku lat, ma nawet wyrok sądowy i nadal nic....Do tej pory mój dochód przekraczał o kilka zł abym mogła otrzymać pieniądze z funduszu, jakoś sobie radziłam ale obecnie przeraża mnie to wszystko. Straciłyśmy jedyne źródło utrzymania i zupełnie nie mam pojęcia dokąd pójść aby zdobyć jakiekolwiek pieniądze. Bardzo proszę o radę co mogłabym zrobić, dokąd pójść i czy państwo w jakikolwiek sposób pomaga samotnym rodzicom. Do tej pory jakoś sobie radziłam ale boje się, że w obecnej sytuacji czeka nas najgorsze łącznie z utratą mieszkania. Za wszelkie rady z góry serdecznie dziękuję.

Witaj

moim zdaniem po pierwsze udaj się do MOPS-U w Bielsku tam ci na pewno powiedzą jakie świadczenia i pomoc możesz otrzymać .A po za tym jeżeli choroba twojej córki jest poważna możesz się starać o orzeczenie o niepełnosprawności i wtedy przysługują zasiłki wszystko zależy w jakim stopniu orzeczenie będzie wydane.W Bielsku -Białej załatwia się orzeczenie na ulicy Brodzińskiego .

pozdrawiam

Niestety u mnie też taka sytuacja wystąpiła poprosiłam o wolne ponieważ moje dziecko 2 letnie miało wysoką gorączke, a nie miałam u kogo go zostawić- pracodawca odmówił mi przyznania wolnego dlatego chciałam wziąć urlop na żądanie. I tak też zrobiłam po powrocie dostałam wypowiedzenie ... I to z jakiegoś wymyślonego powodu :(

Niestety takie sytuacje się przytrafiają i jest to bardzo przykre. Panuje typowa znieczulica wśród pracodawców. Jeżeli zwolnienie było bezpodstawne możesz jeszcze powalczyć z pracodawcą. Na Twoim miejscu udałabym się do adwokata by zapytać co możesz w takiej sytuacji zrobić i co z tego będziesz mieć i czy to wogóle ma sens. Jeżeli nie wiesz gdzie się udać ja polecałabym Ci kancelarie JST mają tam wielu dobrych specjalistów jak Iwona Sztubecka czy Tomasz Tomaszczyk . Każde z nich specjalizuje się w innej dziedzinie prawa, ale tam na pewno ktoś Ci pomoże :)

Szef powinien być szefem ale przede wszytskim człowiekiem, najwidoczniej Wasi szefowie nie mają rodzin, a nawet jeśli mają to niezbyt się nią interesują. Skoro taki pracodawca nie potrafi zrozumieć tak szczególnej sytuacji, to zapewne nawet gdybyście zostały w swoich pracach praca z takim zwierzchnikiem nie wróży nic dobrego.

Zaloguj się, aby obserwować