Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
moeru

smoczek - odzwyczajanie

Polecane posty

Mam nadzieję, że nie powielę tematu, ale przeglądałam wszystkie dwa razy i na nic takiego nie trafiłam.

Oduczyłam moje dziecko chodzenia w pieluszce, teraz pora na smoka. Macie jakieś rady? Moja córka jest już duża, za duża na smoka. Ale kocha go okropnie. Dostaje go tylko do spania i za raz po zaśnięciu go zabieram. Ale do spania musi być.

Smok jest już obcięty nożyczkami, z postrzępionymi brzegami. Nic to nie dało. Byliśmy też u dentysty. Nie ma skrzywienia, ale na naszą prośbę lekarz wyraźnie jej powiedział, że smoka trzeba wyrzucić. Więc jakaś myśl błąka jej się już w głowie.

A prawda jest taka, że mam stracha. Bo wiem, że ona się przyzwyczai, ale czeka nas kilka ciężkich dni. I tych dni właśnie się boję.

Rozglądam się też za czymś fajnym, żeby jej kupić na nagrodę, albo na wymianę. Nie wpadłam jednak jeszcze na żaden pomysł. Czy ktoś widział pluszowe smoczki? Bo to by mogła być fajna wymiana. W końcu są w ofercie pluszowe biusty i penisy, więc dlaczego nie ma skoczków?

Problem chyba sam się rozwiązał. Mała siedziała wczoraj na kibelku na swojej nakładce, smok wypadł...i między nóżkami wpadł do środka. Wytłumaczyłam, że wpadł za głęboko i nie możemy go wyciągnąć, że brudno itp. i musi się pożegnać. Niezadowolona była, ale pomachała, powiedziała "papa cycusiu" i wróciła do łóżka. Pierwszą noc mamy za sobą i minęła bez problemu (ale postaraliśmy się ją zmęczyć i nie położyliśmy ją w dzień spać). Wykończona usnęła od ręki.

Gość Pro-familia

To był przypadek, ale za to bardzo fajne wytłumaczenie.

Można tłumaczyć dziecku, że jest na tyle duże, grzeczne i dzielne, że może i powinien zasypiać i bawić się bez smoczka. Nie wolno natomiast straszyć maluszka babą jagą czy innymi

„stworkami”.

Może oduczy się ssania smoczka, ale nie wyjdzie to na dobre psychice, jeżeli zrobi to pod wpływem strachu.

zgadzam się, nie wolno straszyc. my uzywamy smoczka akuku, bo ma gumke ortodontyczną, nie wiem kiedy jest dobry moment na odstawienie smoczka, teraz syn ma 14 miesiecy, nie protestuje jak mu go wyjmuje, ale poczekam jak zacznie cos wiecej rozumiec z tym odtsawianiem

My używaliśmy smoka z Nuka ,. Młody miał smoka do półtora roku a potem z dnia na dzień jak stwierdzaliśmy, że najgorsze zęby już wyszły zabraliśmy nuka i już. Najgorsze były trzy pierwsze nocki a potem już jakoś poszło, Młody bardzo szybko się odzwyczaił.

W moim przypadku tłumaczenie niestety nie wystarczyło, mój synek był bardzo przywiązany do swojego "apa" Natrafiłam w internecie na artykuł który bardzo mi pomógł jest w nim kilka sposobów na odzwyczajenie dziecka od smoczka. Może komuś się przyda http://www.bejbikowo.info/ w moim przypadku porady były bardzo pomocne.

U nas ze starszym synem pielucha poszła bez problemu w odstawkę, smoczek też bo tata po prostu nie dał jak mnie nie było. Z młodszym już nie jest tak łatwo, uparcie nie zaczyna się załatwiać, a pozbycie się smoka było wyczrpujące- przez 3 dni tata kładł chłopaków spać, ale byłam w domu, krzyk niemożliwy ale w końcu zapomniał :) jeden i drugi pozbył się około 2 roku życia po bolansie pani doktor zwrociła uwagę na zęby

Ja się zastanawiam czy warto dawać smoka dziecku. Mam koleżanki, które wcale nie dawały smoczka. U jednej mała wcale go nawet nie chciała. Co rusz wypluwała, więc postanowiła jej do niego nie douczać, a druga nawet smoczka nie kupiła. Czytając na http://www.urodacentrum.pl/ o smoczkach zdziwiłam się, że tak trudno jest dobrać dziecku odpowiedniego smoczka. Nawet nie wiedziałam, że jest aż tyle rodzajów smoczka. A znam osoby, które miały smoczek do 3, a nawet 4 roku życia. Uważa, że tak rok jest optymalnie na zaczęcie pozbywania się smoczka.

Zaloguj się, aby obserwować