Skocz do zawartości

Polecane posty

Mam pytanie: jak długo rodziłyście swoje pociechy?

Ja maiłam ciecie i trwało ono 20 minut.

Moja mama rodziła mnie 20 godzin a mojego brata 18 h.

Edytowano przez Nadin

Od momentu przyjechania do szpitala do momentu zobaczenia corci minelo 3,5 godziny. W domu, przed wyjazdem do szpitala skorcze trwaly 6 godzin.

Czyli w sumie caly porod to 9,5 godziny.

20 min,myslalam ,ze mi sie chce do toalety :oops: ,ale pani polozna wyprowadzila mnie z bledu!

W ten sam dzien po poludniu bylam u swojego ginekologa , bo myslalam ,ze mam jakies uplawy.

Pan ginekolog stwierdzil,ze mi wody plodowe zaczely sie saczyc i mam jechac na porodowke. Wiec pojechalam :lol:

adas rodzil sie dlugo kolo 1 w nocy zaczela sie trzecia faza a urodzil sie o 6.20.

hani to poszlo blyskawicznie jakies 5 minut trwala trzecia faza i juz sie urodzila.

I faza porodu 9 godzin, II faza porodu 20 minut

tak mi napisali w Ksiazeczce Zdrowia Dziecka

ale dla mnie te 9 godzin to prawie wiecznosc ;-) mam nadzieje ze za drugim razem bedzie szybciej :lol:

Gość renet

Basiu napewno bedzie szybciej, ja rodzilam Rafala niecale 20 minut.

Pierwsze dziecko , syna ; przenosilam 10 dni , rodzilam 19 godzin .

Druga byla corka ; przenoszona 8 dni , rodzilam 8 godzin , wczesniej zjadlam kilo truskawek i pol kilo czeresni , innaczej pewnie dalej wylescby nie chciala :-)

Do szpitala mnie przyjeli o godzinie 6 rano 20.09.2005 z regularnymi skurczami a 21.09.2005 o godzinie 07.07 pojawil sie Anatol.

Tak wiec rodzilam 25 godzin :mrgreen:

Ja rodzilam niecale 5 godzin- najpierw odeszly mi wody, wiec pojechalismy do szpitala , a ja bylam pewna ze dadza mi cos na wstrzymanie bo jeszcze prawie miesiac do terminu!! Ale niestety, pani polozna wyprowadzila mnie z bledu... Potem chodzilam z mezem, spacerowalam, a dzidzius sobie spokojnie schodzil do kanalu rodnego.... Nawet nie bylo tak strasznie :lol: Potem 10 minut parcia, naciecie i ....po wszystkim!! Adas dostal 8, a potem 9 punktow, a to za barwe skory- byl troszke niedotleniony bo sie lekko zaklinowal, i trafil do inkubatora. 4-kilogramowy wczesniak!! Ledwo sie w nim miescil :mrgreen:

Niecale trzy godziny, choc polozna nie chciala w to uwierzyc: "pierworodka powinna rodzic dluzej, co najmniej szesc godzin, wiec pani z pewnoscia jeszcze nie rodzi tylko panikuje" :-D

Ja rodzilam Michalka-26-h.Nameczylam sie bardzo,caly czas bylam pod kroplowka i podawali Mi leki na rozwarcie.Skurcze mialam,ale z rozwarciem byl klopot.Michowi nie spieszylo sie na swiat.Gdyby nie,,glupie jaski''to bym zwariowala z bolu.Pod koniec to bylam tak szczesliwa,ze zaraz wszystko sie skonczy,ze zapomnialam o skurczach.Jak urodzilam Michalka,to odrazu Mi Go zabrali na obserwacje.Bylo podejzenie,ze moglo dojsc do zakazenia poporodowego,bo dlugo rodzilam, do tego bylam wykonczona i mialam duza temperatura.Wiec Michalka-dopiero dostalam po 24-h,okazalo sie,ze wszystkie badania byly dobre i cale szczescie nie doszlo do zakazenia. :->

Jak bylam na porodowce,to caly czas ktos byl przy Mnie.Mama moja zmieniala sie z moim Mezem,ale na koncowce to Maz zdazyl dojechac. :->

Olivka na swiat wychodzila 9h - na poczatku sie nie spieszyla, a koncowka to byl sprint - polozna miala mi podac oksytocyne, ale...... nie zdazyla, bo Mala juz wyskoczyla bez pomocy "z zewnatrz" :-))