Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KORZENIE

Tradycyjne polskie kołysanki

Polecane posty

A ja nie chcę spać !

projekt muzyczny

15-16.01.2011, Szczecin, Teatr Lalek Pleciuga

Program:

15 -16 stycznia, godz. 10:00 -13:00 - warsztaty tradycyjnych polskich kołysanek dla dorosłych; Prowadzenie Anna Broda (wstęp wolny, ograniczona liczba miejsc).

16 stycznia, godz. 18:00, koncert dla małych i dużych. Wykonawcy: Anna Broda z zespołem oraz uczestnicy warsztatów

Celem projektu jest nie tylko przybliżenie niemal zupełnie zapomnianych polskich tradycyjnych pieśni kołyskowych, ale również zachęcenie do bezpośredniego śpiewania dzieciom oraz zwrócenie uwagi na znaczenie (w aspekcie psychologii rozwoju) tej formy komunikacji z najmłodszymi.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych. Na ich program składają się ćwiczenia emisyjne i oddechowe, nauka kołysanek (techniką białego głosu/naturalnego) z różnych regionów Polski oraz opowieści o dawnych zwyczajach związanych z obrzędowością wieku dziecięcego.

Warsztaty kończy koncert Anny Brody z zespołem podczas, którego wystąpią także uczestnicy warsztatów.

Informacje i zgłoszenia:

fundacjakorzenie@wp.pl, tel.0662565217

Gość Pro-familia

Temat tych warsztatów przypomniał nam jak ważne są kołysanki i śpiewanie ich swoim pociechom.

Często sami pamiętamy jeszcze jak nasze mamy i babcie śpiewały nam do snu.

To piękne wspomnienie dla dzieci i wzmocnienie więzi z dzieckiem, a przy okazji jego zdrowy, spokojny sen.

Które kołysanki pamiętacie najelepiej? Któreś śpiewacie?

ja puszczam malemu krajewskiego i krawczyka z kolysanek a tak to po prostu spokojne piosenki, stndardy

Zaloguj się, aby obserwować