Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rathri

Jak poróżowac z małym dzieckiem

Polecane posty

Bardzo pozytywny wywiad o podróżowaniu z małymi dziećmi z właścicielami małego podróżnika

Podróż z małym dzieckiem Polecam samej zachciało mi się wyjechać z małymi w świat A wy gdzie najdalej byliście z dziećmi? Bo my w Europie...

My nigdy jakoś super daleko nie pojechaliśmy z naszym małym, a to dlatego, że często chorował jak do tej pory i po prostu się baliśmy(ale to długa historia), ale za to bardzo często wędrujemy na różne spacery. A swoją drogą to tutaj jest taki blog mamy dziecko, i tam też można znaleźć porady właśnie dotyczące podróżowania z dzieckiem, no wiecie, co warto zabrać ze sobą , jaki wózek jest pojemny i tego rodzaju rzeczy ;)

młody miał 3 i pół miesiąca jak pojechaliśmy nad morze - 430 km od domu.

Fajnie było, zero jakichś zaskakujących sytuacji, wszystko było ok.

Na zagraniczne wczasy go nie zabieramy tylko dlatego że ma twarz po oparzeniu wrzątkiem i ciężko by nam było w ciepłych krajach uniknąć słońca.

Gość Pro-familia

Podróżowanie z dziećmi wcale nie musi być udręka. Wiadomo, że łatwiej jest siedzieć w domku i na spokojnie przewijać malucha, ale nie ma co odmawiać sobie przez kilka lat przyjemności podróżowania. To w końcu nasze dziecko i jeśli tylko zapewnimy mu odpowiednie warunki (np.

mieszkając w domku, a nie pod namiotem) to dziecku nie stanie się krzywda, a my nie wrócimy z urlopu bardziej zmęczeni niż normalnie.

My z naszym małym synkiem wybieramy się w te wakacje nad Jezioro Białe w Okunince, przed nam jakieś 300 km, to nasza pierwsza dłuższa podróż więc mam nadzieję że wszystko będzie ok. Na wszelki wypadek uzupełnię apteczkę w tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej.

W tamtym roku z mężem i naszym maluchem byliśmy w Paryżu. Postanowiliśmy, że w wakacje trochę się zrelaksujemy, ale znajdziemy też małej jakieś ciekawe miejsce do wypoczynku. Idealnym miejscem okazał się właśnie Paryż i Eurdisneyland. Mała wybawiła się za wszystkie czasami, a i nam się tam bardzo podobało. Ceny mają całkiem przyzwoite, ale dla tych wszystkich atrakcji na prawdę warto. Najdrożej wychodzi sam bilet lotniczy, więc trzeba dobrze poszukać różnych okazji. My korzystaliśmy i dużo zaoszczędziliśmy dzięki http://www.tanie-loty.com.pl/tanie-loty-do-paryza.html W tym roku byli tam nasi znajomi i mówili, że bilety kupili jeszcze taniej.

Najważniejszy w podróżowaniu z dzieckiem jest fotelik, musi być dla niego wygodny, a dla nas lekki, łatwy w montażu i przede wszystkim bezpieczny. My mamy fotelik Milofix od maxi cosi, który uważam za najbezpieczniejszy z tego co można w Polsce dostać, w podróży musimy tez pamiętać o podgrzewaczu do jedzenia, tu należy uważać, bo bardzo dużo z nich nie grzeje zbyt mocno lub zbyt szybko, my podrózujemy dużo po Polsce, bo to nasze hobby i dziecko w niczym nam nie przeszkadza, jak to niektórym niestety

oooj zgadzam się z poprzedniczką - dobry fotelik z porządną, łatwą w obsłudze regulacją to podstawa!!! My daliśmy się skusić na Graco Nautilus. Jest bardzo wygodny i porządny, jakość materiałów też jest super... no i co bardzo ważne starczy nam na baaaardzo długo - jak dobrze pójdzie, to fotelik będzie tym "docelowym" (chyba że mi wyrośnie takie chłopisko jak mój mąż :P) . Bardzo podoba nam się również uchwyt na kubeczek, przynajmniej nie latają akcesoria po całym aucie :)

My z naszym małym synkiem wybieramy się w te wakacje nad Jezioro Białe w Okunince, przed nam jakieś 300 km, to nasza pierwsza dłuższa podróż więc mam nadzieję że wszystko będzie ok. Na wszelki wypadek uzupełnię apteczkę w tabletki przeciw chorobie lokomocyjnej.
My, również byliśmy w Okunince kilka razy, polecamy, przede wszystkim piękna, czysta woda i dużo atrakcji dla dzieciaków, a mimo to nie aż takie tłumy jak nad morzem, odradzamy tylko pola namiotowe, czy ich pobliże bo tam wiadomo, młodzież się bawi, a młodzież nie zna snu. :) My każdą podróż dokąłdnie planujemy, jednak sama podróż to najważniejsze sa foteliki samochodowe, wązne by były wygodne dla dzieci, u nas mamy maxi cosi dla każdego dziecka, bo dziedziczą po sobie, no i dla najmłodszego dziecka podgrzewacz do jedzenia

Jak już to nad nasze morze. Zalezało nam na tym, aby odpocząc i spędzić współnie czas, a nie wybierać się w daleką podróż za granicę. Oczywiście taki wyjazd też planowaliśmy z detalami, kupiliśmy łóżeczko turystyczne na ARTI.PL bo sami wiecie jak to teraz bywa z noclegami. Jesli chodzi o reczte, typu mleko, zupki, deserki, to wszystko mozna kupic na miejscu, nie ma sensu ciagnac przez polowe Polski.

Odkąd wyjeżdżamy z dzieckiem skończyły się tanie noclegi gdzieś na polach namiotowych czy w tanich hostelach. Lepiej nie ryzykować, poczekać aż podrośnie i ewentualnie wrócić do starych zwyczajów. Ale tanie noclegi można znaleźć wszędzie. Nawet w Warszawie - oto przykład: http://www.hotelaramis.pl/

nie zgodze sie z Toba, jak dziecko jest male, np. korzystacie jeszcze z gondolki to co jest oferowane przez Maxi Cosi naprawde spelni standardy najwyzsze i pozwoli dalej spac na polu namiotowym :)

my zrezygnowaliśmy z bocznych poduszek powietrznych po przeczytaniu artykułu dotyczącego uszkodzeń kręgosłupa/karku... do tego kupiliśmy wysoki fotelik z zagłówkami Maxi Cosi Milo Fix oraz też zamontowaliśmy za siedzeniem kierowcy (męża) taką miękką poduchę :) ja się dzięki temu lepiej znacznie czuję!

Uważam, że polskie morze jest oki na takie wypady, a szczególnie Jastrzębia Góra. Jest tam teraz taki nowo wybudowany ośrodek, gdzie dzieciaki będą miały co robić- http://www.primaveraspa.pl/dzieci/

Oczywiście nie pomijając kupy piachu na plaży, z którego można budować wszystko na co fantazja pozwoli :-) to i woda tez zawsze daje pewne atrakcje.

Tez uwazam, ze najwazniejszy jest porzadny odpowiedni fotelik. My mamy taki z maxi cosi i mam 100% pewnosc ze nasz maluch jest bezpieczny. W takim foteliku mozna jechac w podroz dookola swiata ;)

w aucie fotelik porządny, a na spacery wózek, najlepiej lekki, zwrotny, który dobrze się prowadzi. my mamy Quinny i po złożeniu zajmuje mało miejsca, więc do auta spokonie prócz walizek wejdzie. my za miesiąc jedziemy do chorwacji, tak więc ja już pod tym kątem myślę :)

W Chorwacji jest pięknie. Naprawdę wiedziałaś jakie to miejsce trzeba wybrać. Ja tam byłam z moim roku temu i przeżyliśmy bardzo dobre chwile. Właśnie w tym miejscu mi się oświadczył i właśnie w tym miejscu spędziliśmy nasze wakacje życia, niezapomniane do końca.

pamiętam każda wyprawa z rodzeństwem to była mega ekspedycja. Zawsze jakieś ubranie brali rodzice na zapas. Do tego jakieś jedzenie coś do picia aby w podróży się zatrzymać. nogi rozprostować i coś przekąsić jakbyśmy zgłodnieli. Teraz jak sobie przypomnę te czasu to troszkę się uśmiech na twarzy robi.

Ekspedycja czy ekstradycja ? Bo to już są dwie różne rzeczy..Źle jest faktycznie jechać z takim dzieckiem co akurat ma problemy lokomocyjne..On wtedy zazwyczaj słabo znosi dłuższe podróże i zazwyczaj trzeba się zatrzymywać i robić jakiś przystanek. Nie podoba mi się to ale jak trzeba to trzeba.

W Chorwacji jest pięknie. Naprawdę wiedziałaś jakie to miejsce trzeba wybrać. Ja tam byłam z moim roku temu i przeżyliśmy bardzo dobre chwile. Właśnie w tym miejscu mi się oświadczył i właśnie w tym miejscu spędziliśmy nasze wakacje życia, niezapomniane do końca.

to gratuluję :) a w jakiej miejscowości byliście? my jedziemy do Omis, już się nie mogę doczekać.

właśnie zamierzam jeszcze na dniach wyprać tapicerkę w moim Quinny, bo młody chrupkami mi wyświnił. mam nadzieję, ze z tapicerką nic mi się nie stanie, bo planuję wrzucić ją do pralki ;)

ma może któraś model zapp xtra i prała tapicerkę w pralce? :P

U mnie był problem z młodszym synkiem nad morzem. Co prawda wody się bał, bo zimna (więc tu był spokój), ale za to zajadał się co chwilę paskiem i doprowadzał nas do szewskiej pasji tym. Nic do niego nie przemawiało, co na niego nie spojrzałam to pełne poliki piasku. Trzeba go było ciągle pilnować.

U mnie był problem z młodszym synkiem nad morzem. Co prawda wody się bał, bo zimna (więc tu był spokój), ale za to zajadał się co chwilę paskiem i doprowadzał nas do szewskiej pasji tym. Nic do niego nie przemawiało, co na niego nie spojrzałam to pełne poliki piasku. Trzeba go było ciągle pilnować.

Może ma jakieś niedobory składników mineralnych i próbuje je uzupełnić jedząc piasek... Wracając jednak do tematu to przy dłuższej podróży samochodem warto dokładnie zaplanować miejsca postojów. Często trzeba robić przerwy przy podróży za małym dzieckiem.

Można podróżować z dzieckiem wszelkimi środkami komunikacji - nawet samolotem. U małych dzieci to jest fajne, że nie występuje u nich awiofobia - no i jeśli od małego nauczy się je latać to nie będą się tego bały w przyszłości :) Dla maluchów wbrew pozorom lot samolotem to znakomita zabawa :)

My na podróż z dzieckiem zdecydowaliśmy się dopiero jak miał rok. Pamiętam, że była to wyprawa życia, ale każda kolejna podróż była znacznie łatwiejsza :) Wcześniej jeździliśmy tylko samochodem, a w tym roku z racji, że Mały jest już duży postanowiliśmy pojechać pociągiem do Wrocławia. Jednak na miejscu wypożyczyliśmy samochód na dwa dni, żeby móc zobaczyć okolice.

Zaloguj się, aby obserwować