Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Pro-familia

Dziecko a stomatolog - dbanie o zęby.

Polecane posty

Gość Pro-familia

Drodzy Rodzice!

Który rodzic nie chciałby aby ich dzieci miały śliczne, zdrowe zęby?

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy Was ze swoimi pociechami do prywatnego szpitala Pro-familia w Rzeszowie na darmowy przegląd stomatologiczny dla dzieci 1.06.2011 roku w godzinach od 9 - 18 przy ul. Witolda 6B w Rzeszowie.

Dodatkowo urządziliśmy wiele atrakcji (gry, zabawy) umilające czas małym pacjentom.

Celem akcji jest oswojenie dzieci ze stomatologami, budowa zaufania i miłych skojarzeń. Kładziemy również nacisk na edukację stomatologiczną dzieci.

Zapraszamy!

Ja z moim dzieckiem chodzę do http://dentiumclinic.pl/ w Krakowie i nie mam z tymi wizytami większych problemów.

Pani Anna Czeluśniak posiada świetne podejście do dzieci :-)

Nie ukrywam, że też wiele zależy od rodziców i tego jak często zabierają swoje dziecko chociażby na zwykłe wizyty kontrolne!

Witajcie my jakoś dajemy rade i nie narzekamy. Nasza córka ma 4 lata i już dwa razy była u dentysty. Wszystko jest w porządku. Generalnie im wcześniej się dziecko przyzwyczai tym lepiej. Generalnie jakie podejście rodziców takie i dziecka. Wszystko zależy od nas:)

Nie wiem w sumie co jest ważniejsze, wizyty u stomatologa czy pilnowanie, żeby dziecko nie siedziało codziennie w słodyczach i słodkich napojach. Mam znajomych, którzy trzylatce dają szczoteczkę do umycia zębów, nie poprawią mycia po niej a zaraz po wyjściu z łazienki dzieciak zjada żelki albo popija słodki sok. Nie wiem po co taka higiena jamy ustnej, skoro natychmiast po niej dzieciak bierze słodkie. A już największa plaga to nutella jedzona hurtowo przez nawet małe dzieciaki. To dentysta nie pomoże.

To fakt teraz jest tak duży dostęp do czekolady i nutelli, ciasteczek, że nie da się przed tym calkowicie uchronić dziecka. Warto jednak podejść do tego z rozsądkiem i po prostu dbać o zęby, regularnie je czyścić i chodzić na wizytę do dentysty na przeglądy nawet jak nie odczuwa się żadnego bólu. Ja mogę polecić takie miejsce w Tychach: http://endo-medica.pl/kontakt/ bo tam stomatologia jest na dobrym poziomie. Mają też dobre podejście do dzieci.

Zdecydowanie warta uwagi jest klinika Borczyk - tam pomoc uzyska i dorosły i dziecko, z różnymi problemami stomatologicznymi. Co do wyboru stomatologa dziecięcego to warto zadbać, by dziecko nie zraziło się na początku. W klinice o której piszę podejście personelu jest rewelacyjne, sprzęt najlepszy z możliwych a atmosfera, wystrój na poziomie. Zerknijcie na zakładkę dotycząca stomatologii i ortodoncji dzieci http://www.borczyk.pl/ - czasami warto zapłacić więcej za jakość i atmosferę ogólną.

Problemy z zębami nie biorą się same z siebie. Niestety stomatolodzy oprócz leczenia słabo przykładają się do edukacji.

tak profilaktyka to podstawa, dobrze jest pójśc z maluchem żeby choć na początek sobie posiedział ba fotelu i się przyzwyczajał

Zgadza się, profilaktyka to podstawa. U nas w Katowicach jest fajne centrum stomatologiczne dla dzieci -

Dentolandia - https://www.stomatologiadziecieca.com . Przyjaźnie, kolorowo, jest pokój dla dzieci do zabaw. Zupełnie inny świat niż w innych przychodniach. Córka w ogóle się nie boi dentysty, nawet powiedziałabym, że lubi tam chodzić, bo swoje ulubione zabawki, którymi zawsze się tam bawi ;)

Ciekawe opcje na stomatologa dla dzieci dajecie, podoba mi się takie podejście. Według mnie o zęby trzeba dbać, dlatego warto systematycznie uczęszczać do dentysty !

Zaloguj się, aby obserwować