Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cucma

Najlepsza metoda na naukę ang dla Waszych maleństw ;)

Polecane posty

Witajcie,

Jakis rok temu zakupiłem rozszerzony pakiet telewizji satelitarnej na której można było pooglądać anglojęzyczne kreskówki. Mojemu dziecku nie przeszkadzało, że treść komunikacji jest w innym języku. Tak się wciągnął, ze chłonął jeden odcinek po drugim w efekcie tego teraz, mając 7 lat jest dzieckiem, które najlepiej z pierwszaków zna język angielski no i mnie zaskakuje na każdym kroku jakims nowym słówkiem.

Szczerze polecam.

mysle ze to dlatego ze slyszal po angielsku, ale kreskowka oddala caly kontekst tego o czym bylo mowione. jest to dosc efektywne.

Wiele osób uważa, że łatwo sobie radzili z nauką angielskiego właśnie dzięki temu, że w dzieciństwie oglądali bajki po angielsku. Ja zaczynałam naukę w przedszkolu i chociaż nie przypominam sobie, abym nauczyła się tam zbyt wielu słówek to przynajmniej zapoznałam się z wymową i ogólnie z podstawami... albo raczej podstawami podstaw. Nie wiem, na ile mi to pomogło w późniejszej nauce, ale z angielskim nigdy nie miałam problemów, więc może coś w tym jest.

Ja sama uczę oraz organizuję małe lekcje mojemu dziecku w domu, trochę zabawy z nauką:) Uczę je prostych słówek między innymi za pomocą fiszek. Najczęściej sama je sobie drukuję w domu, co to za problem trzeba mieć tylko pomysł i trochę zaparcia. Sama u siebie zauważyłam małe braki w słownictwie a chce poprawnie poduczyć swoje dziecko co daje mi motywacje do rozwijania się również, najczęściej korzystam z internetu albo Angielski - nauka angielskiego, gramatyka, testy, wypracowania, korepetycje, piosenki, forum | Slowka.pl podpatruje co może mi się przydać :)

Zabawy są ok, gry tak samo ale jedynie jako uzupełnienie bazowej nauki języka angielskiego. Nie jako podstawa. Można za ich pomocą zwiększyć zasób słówek u dziecka ale konwersacja czy też gramatyka to inna bajka. Wymaga jednak kontaktu z inną osobą, która nieco pociągnie za język, zachęci do rozmawiania, wyjaśni wszelkie zawiłości gramatyczne obcego języka.

Na pewno o wiele skuteczniejsze od zajęć w dużych grupach są indywidualne zajęcia języka angielskiego. Aktualnie są prowadzone w tej szkole:

Mobile English Sosnowiec - angielski z dojazdem - kursy, szkoła i nauka języka angielskiego | korepetycje, matura

Działa ona na terenie całej Polski ( na stronie jest mapka tak więc możecie sobie zerknąć czy również na terenie Waszej miejscowości).

Nauczyciel dojeżdża do ucznia z całym kompletem materiałów dydaktycznych.

Na początku najlepszy sposób bo zadania a nie od razu bajki po angielsku. Ja zawsze zaczynałem od fiszek i opanowywałem proste słowa, podstawowe słowa bo bez tego ciężko jest cokolwiek zrozumiec. A nie widzę sensu żeby oglądać coś bez sensu zrozumienia ;)

Dla mnie siedzenie godzinami na zajęciach to nie najlepsze rozwiązanie. Wydaje mi sie, że zestaw do szybkiej nauki języka od SITA http://www.sita.pl/ był by lepszym rozwiązaniem.Trzeba skupić się na tym co do Ciebie mówią i postępować według zasad ale na pewno szybciej się nauczysz.

Moim zdaniem dobrym rozwiazaniem są szkoły dwujęzyczne. Ja córkę zapisałam tutaj http://szkola-gaudeamus.pl/ i wyboru nie żaluje, za szkolę płacę ale córka coraz lepiej mówi po angielsku, a za lekcje ang tez trzeba byłoby płacić a i dziecko popołudniami by się uczyło, a tak 2w1.

Ja przez jakiś czas wysyłałem starszą córkę na zajęcia w britishcenter ale po jakimś czasie Agatka tak sie rozwinęła ze wolimy w domu się uczyć ( tzn. ja ją uczę:P) bo poziom w szkole był ciupkę za słaby ;).

Ogólnie polecam każdemu spróbować sił jako nauczyciel bo to niesamowicie zbliża dzieciaka do nas ;)

Zaloguj się, aby obserwować