Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomponik

jak zrobic zabawke dla dziecka?

Polecane posty

Wszelkie wycinanki z kartonów, szyte lalki, czasem zwykły patyk wystarczy, żeby była zabawa ;)

mzoe cos na drutach? jakiegos pluszaka? inny pomysl to garnek, dekiel i drwniana lopatka, dziecko ma radoche ze hej:)

ale zabawki które my zrobimy?czy dziecko robi? w sumie wszystko zależy od wieku dziecka ale z większym dzieckiem można lepić z modeliny czy masy solnej figurki,malować farbkami,sklejać różne rzeczy z papieru,na drutach to raczej rodzice mogą zrobić jakąś przytulankę

hm.. w sumei to dobre pytaniechociaz wydawalo mi sie ze chodzi o to jakie zabawki mozna zrobic DLA dziecka wiec takie ktore robia rodzice:)

ja mialam taka podluzna poduszkę, już miałam ja wyrzucić kiedy pomyslalam, ze jak przewiaze ja w pasie i ubiore to moze wjsc calkiem fajna lalka:) i skromnie mówiąc coreczka miala taka zabawe, ze glowa mala:)

Mnie się ciekawie udało wprowadzić dziecko w świat zabawek, którymi się bawiło w moim dzieciństwie. Robione z kartonów domki dla lalek i wyposażenie wnętrz, wymyślona przeze mnie i siostrę zabawa w papierowe ludziki, kolorowanki samodzielnie robione, ludziki z rzeczy dostępnych pod ręką.

Bardzo lubiłam ze swoją mamą budować namiot na środku mojego pokoju; brałyśmy wielki czarny koc z tygrysem (do tej pory mamy go w domu), bardzo ciężki i gruby. Do tego kije od mioteł, kilka krzeseł i książek. Ustawiałyśmy stelaż z tego wszystkiego i przykrywałyśmy go kocem - w ten sposób powstawał partyzancki namiot :D Ja się cieszyłam, bo spędzałam czas z mamą, a mama się cieszyła, bo nie była to droga zabawa! Tak samo spędzam czas teraz ze swoimi pociechami ;) To naprawdę bardzo rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność - teraz sami budują swoje zameczki na środku pokoju.

Ja robię zabawkę z starszych lalek, czy kartonu :) To zawsze jakaś zajawka :) Do tego lubimy czerpać inspiracje z bajek, takich jak "przytyl mnie " na kanale puls 2, zwykle córka lubi postacie z bajek urzeczywistniać. To nam obojgu daje frajda.

Zaloguj się, aby obserwować