Jump to content
Matula34

Używacie wyciskarek do soków?

Recommended Posts

Naczytałam się ostatnio o zdrowych sokach, które pomagają oczyszczać organizm, i są pyszne nawet dla małych niejadków, ale wiecei jak jest: sok z kartonu to sok z kartonu, a ze świeżego owoca to coś zupełnie innego...

Wada jest taka, że komu by się chciało codziennie litr owoców wyciskać? No mi na pewno nie, a w domu też chętnych nie ma.

No i stanęło na tym, że kupimy jakąś specjalistyczną wyciskarkę do owoców. I teraz znów jestem w kropce bo jak przeglądam te wszystkie wyciskarki jednoślimakowe, dwuślimakowe i jeszcze z nakładkami do zbóż czy tam innych traw, jakie są np na terapiasokami.pl , to szał jest jakiś.

Może wy doradzicie coś fajnego w tej mierze?

Od razu daję znać, że bardziej niż tzw Terapia Sokami interesuje nas po prostu picie dobrych, zdrowych soków, i możemy na ten cel trochę wydać, ale pod warunkiem, że coś "super" się znajdzie

Strasznie drogie te wyciskarki. Ja mam tylko sokowirówkę i robię w niej sok marchwiowy.

Ale te wyciskarki bardzo ciekawe, muszę tam poczytać o co chodzi z tym wyciskaniem :) i terapią Gersona

Strasznie drogie te wyciskarki. Ja mam tylko sokowirówkę i robię w niej sok marchwiowy.

Ale te wyciskarki bardzo ciekawe, muszę tam poczytać o co chodzi z tym wyciskaniem :) i terapią Gersona

polecam blog http://vita-my.pl/blog/1-blog znajdziesz tam trochę informacji na ten temat.

Ja używam, ale zazwyczaj tylko w okresie letnim i jesiennym. Jest to spowodowane tym, że mam swój duży ogród przy domu a w nim bardzo dużo drzewek owocowych, krzewów owoców i sporo warzyw i z nich wykonuje soki, które pijemy całą rodziną zimą i wczesną wiosną, gdy warzywa i owoce są bardzo drogie. Od dawna już nie pijemy soków z kartonów, bo zawierają bardzo wiele konserwantów, a świeże soki są bardzo drogie i po prostu mnie na nie nie stać, bo szklanka świeżego soku dziennie dla każdego z domowników, to wydatek rzędu 30zł. Do produkcji domowych soków używam wyciskarki do soków Kuvings, bo z jej użyciem uzyskuje o kilkadziesiąt procent więcej soków niż uzyskiwałam, gdy używałam sokowirówek lub wyciskarek innej marki. Wyciskarka może i nie jest najtańsza, ale jej zakup zwraca się szybko jeśli używamy wyciskarki regularnie lub tak jak ja w dużej ilości, ale w określonych miesiącach w roku. Polecam wszystkim, którym zależy na zdrowym odżywianiu.

Ja mam wyciskarkę Kuvings taką jak ta: http://zdroweimarkowe.pl/wyciskarki/16-wyciskarka-do-sokow-kuvings-ns-850sc.html

Jeśli chodzi o modele, to polecam też Hurom. Fajny model, w przystępnej cenie. Sok z wyciskarki to zupełnie co innego jak ten, który można kupić nawet w sklepie ze zdrową żywnością.

Ja zainwestowałem w wyciskarkę, która poza soki z owoców czy warzyw pozyskuje także sok np. z orzechów. Wówczas można robić ciekawe miksy z sokiem. Uwielbiam też desery typu sorbet. Dlatego wyciskarka tego typu to także fajny produkt, który powinien znaleźć zastosowanie w każdej kuchni.

Jakiś czas temu u koleżanki próbowałam soku z wyciskarki i bardzo mi się spodobało to urządzenie zwłaszcza, że jestem mamą wybrednej jeżeli chodzi o warzywa i owoce córeczki. Byłam zdecydowana na Huroma, tego co ma koleżanka, ale po wizycie w sklepie w Krakowie kupiłam fajniejszy model. Nazywa się Zebra i jest bardzo praktyczna w używaniu, ma dwa otwory jeden bardzo duży na nawet całe owoce, a drugi mniejszy na np. marchewki. Daje takie same soki jak hurom i można na niej robić też koktajle:) Robię soczki prawie codziennie już od trzech miesięcy i sprawdza się świetnie:) A to moja Zeberka właśnie: http://www.mocsokow.pl/wyciskarki-pionowe/165-zebra-whole-slow-juicer-7081263151473.html

Moim zdaniem wyciskarka do soku to bardzo doby zakup. Tylko jak masz się zdecydować na zakup wyciskarki do soków to warto było by kupić już coś naprawdę porządnego. Słyszałeś o marce Angel ? To jedne z lepszych na rynku, oglądałem do naszego domu tutaj https://energiazdrowia.pl/pl/searchquery/angel/1/full/5?url=angel takie właśnie wyciskarki. Produkt dobrej jakości i na pewno posłuży przez lata.