Jump to content
Sign in to follow this  
Magda.Mała.Mi

Zajęcia pozaszkolne

Recommended Posts

Zbliża się początek roku szkolnego, a więc pojawia się dylemat jakie i ile zajęć pozalekcyjnych zapewnić naszym dzieciom. Tymek w przedszkolu chodził na język angielski i taniec. W tym roku idzie do szkoły i myślę o kontynuowaniu nauki języka angielskiego. Zastanawiam się też nad szkółką tenisa. Na Zaplanuj zajęcia dziecku w POZASZKOLNE.PL - Wszystkie zajęcia pozaszkolne w jednym miejscu! znalazłam kilka ciekawych ofert i już szukam opinii na temat zajęć w tych szkołach. Zastanawia mnie tylko czy 7-latkowi uda się pogodzić szkołę z zajęciami pozalekcyjnymi, a może wybrałam za mało atrakcji? Jak uważacie?

według mnie angielski na pewno, a co jeszcze to zalezy czy dzieciak chce! bo jak cos ma byc na siłę to bez sensu, nie ma co odbierać dziecku dzieciństwa

Pozaszkolne zajecia dla dzieci są bardzo ważne, ale też nie popadajmy w ich nadmiar:

dziecko musi mieć przede wszystkim dzieciństwo: kolegów, szaleństwa na podwórku, w parku, na placu zabaw, po szkole można mu też sprawić basen (karnet), albo kupić trampoliny ogrodowe - niech skacze.

Nie musi przecież cały czas kuć i na dodatkowe lekcje chodzić...

Jak na razie jestem za nauką języka obcego poza szkołą i jakimiś zajęciami sportowymi u nas jest to karate, do tego szkoła i wystarczy

A czy w okresie wakacji wysyłacie dzieci na kolonie nad morzem? Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł ponieważ dzieci mają fajne wakacje a wiem że mają też zajęcia edukacyjne, czyli jest to 2 w 1. Gdzie w tym roku pojechały wasze dzieci?

Języki zawsze tak, tutaj nie ma taryfy ulgowej, szczególnie w tych czasach. Co do pozostałych, to należy patrzeć na zainteresowania dziecka i tylko na to. Jeśli na razie nie wykazuje żadnych - nie zapisywać nigdzie, aż samo zachce. Bo chodzi kolega, bo chodzi koleżanka. Nic na siłę, bo odwrotny efekt osiągniemy przez takie działania:-)

Basen to bardzo dobry pomysł, gdyż w naszym kraju umiejętność pływania jest na bardzo niskim poziomie. Mówię oczywiście o takiej powszechnej umiejętności. Skutek tego jest taki, że co roku sporo ludzi (również tych młodych) ginie na skutek utonięcia. Nauka pływania to dobra inwestycja.

Basen jest dobrą opcją, kiedy wokoło nie ma jezior:-) ale na wakacje to nie ma to, jak piaskowa plaża i czyste jezioro:-) u nas tak mamy, dlatego basen schodzi na dalszy plan i przez całe lato, jeśli jest pogoda, a zazwyczaj jest, okupujemy plażę:-) nie zazdroszczę nikomu, kto nie ma takiej możliwości... :-((

Nie za dużo tych zajęć żeby było, bo należy dziecku czasu troszkę zostawić na dzieciństwo, a nie na naukę non stop. Dziecko musi mieć troche czasu dla siebie, dużo czasu dla siebie, aby rozwijało swoją własną kreatywność, a nie wzorowało się na tym, co mu pod nos podstawią... języki i jakiś sport ewentualnie i starczy:-) moim zdaniem:-)

Język obcy jest dobrą opcją, ale zapytaj przede wszystkim o zdanie swoje dziecko. To ono będzoe przebywało kilka godzin w tygodniu na dodatkowych zajęciach. Nie ma sensu żeby się na nich męczyło :) Może woli zajęcia sportowe albo artystyczne? Ja polecam naukę gry na pianinie lub gitarze, np. w tej szkole: http://szkola-kapodaster.pl/ :D Zajęcia z muzyką mają niezwykle pozytywny wpływ na nasze dzieci, jeżli je więc lubią, warto rozwijać taką pasję.

Wiele postów w tym temacie dotyczyło nauki języka obcego, to i ja podpowiem coś w tym zakresie. Moim zdaniem najlepiej, jeśli nauka pozaszkolna jest uzupełniona jakimś obozem językowym, najlepiej zagranicznym. Ja na przykład dwa lata temu wysłałam swoją Zosię na dwa tygodnie do Londynu właśnie na taki obóz językowy. Początkowo miałam pewne obawy, czy sobie poradzi, ale okazało się, że wróciła bardzo zadowolona, podczas obozu poznała nowe koleżanki i do tej pory utrzymuje tamte znajomości. Umiejętności nabyte podczas obozu na pewno przydadzą się jej w przyszłości, a Was mogę odesłać do strony organizatora - https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe

Sign in to follow this