Jump to content
Sign in to follow this  
Magda.Mała.Mi

Alergia u niemowlaka

Recommended Posts

Mój 5,5 miesięczny synek ma uczulenie, które objawia się m.in. wysypką oraz nawrotem ciemieniuszki. Lekarz podejrzewa mleko, dlatego odstawiłam produkty mleczne. Zastanawiam się czy to uczulenie minie, czy jak będzie większy też będzie miał uczulenie. Jeśli ma być dzieckiem z alergią na niektóre pokarmy to pomyślałam, że warto wybrać się na kurs dietetyczny. Widziałam coś takiego na klubznizek.pl w dobrej cenie. Tam pewnie się nauczę, jak zastępować pokarmy innymi, żeby zapewnić dziecku zbilansowaną dietę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alergia u niemowlaka to temat dosyć poważny i w żadnym wypadku bym go nie lekceważyła. Swoje przeżyłam już z Zuzią. Kiedy mała miała 7 miesięcy, jej skóra zrobiła się nagle sucha i szorstka. Początkowałam zareagowałam klasycznie i po prostu smarowałam jej ciałko kremami. Jej skóra jednak dalej pozostawała sucha, a dodatkowo na jej ciele pojawiły się krostki, pod kolanami i łokciami. Te objawy już mnie zaniepokoiły, więc udałam się do dermatologa. Niestety, pani doktor potwierdziła moje przypuszczenia, że Zuzka cierpi na atopowe zapalenie skóry. Zaczęła się więc terapia polegająca między innymi na zastosowanie emolientów, odstawieniu potencjalnych alergenów (zwłaszcza mleka) i kupowaniu ubrań dla małej tylko z naturalnych tkanin. Po pół roku objawy wreszcie złagodniały, ale co się najadłam stresu, to moje. Naprawdę wierzcie, że ważna jest profilaktyka i warto stosować emolienty nawet u małych dzieci, aby wzmocnić ich skórę. Dla zainteresowanych przesyłam artykuł o atopowym zapaleniu skóry u dzieci na tle alergicznym http://www.eloderm.pl/artykul/20,azs-u-niemowlat.html. Trzymajcie się, kochane.

Edited by Zefirka

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiesz na jakiś dobry krem barierowy? W naszym przypadku rewelacyjnie sprawdził się https://www.nidiesque.com/pl/home/ - to solidna marka, a sam produkt na rynku jest coraz popularniejszy. U niemowlaka alergia może wywołać naprawdę sporo kłopotów. Warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zachowuje się maluch podczas alergii. Jeśli jego reakcja w jakikolwiek sposób was zaniepokoi - bezzwłocznie udajcie się do lekarza! Pamiętajcie, że w przypadku dzieci najważniejsza jest reakcja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasz syn ma alergię na mleko ;/ nie ukrywam, że w przypadku małego dziecka jest to ogromny problem, bo toleruje jedynie modyfikowane mleko bez laktozy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×