Jump to content
Sign in to follow this  
Matula34

Maść cynkowa?

Recommended Posts

Na co poza opryszczką moze być stosowana maść cynkowa?

Lekarz dermatolog (dobry, zresztą z listy polecani dermatolodzy - znanylekarz.pl) powiedział mi, że na klasyczną opryszczkę wirusową, mogę stosować maść cynkową właśnie, ale czy na jakieś inne dziwne wypryski na skórze też, czy raczej nie testować i znów do niego iść?

Dzieciaki mi teraz wysypało i nie wiem czy iść do lekarza, alergologa, dermatologa itd czy moze potestowac ta maścią?

Nie chciałabym zaszkodzić...

Maść cynkowa jest lekiem do stosowania zewnętrznego o działaniu ściągającym, osłaniającym i wysuszającym. Aplikowana na zmienioną powierzchnię skóry szybko przynosi widoczną poprawę. Wszystko dzięki jej składowi. Maść zawiera substancję czynną- tlenek cynku, który widocznie poprawia wygląd skóry. Pasta cynkowa przynosi widoczną poprawę:w niewielkich otarciach naskórka,pomocniczo w stanach zapalnych skóry i trądziku jako środek wysuszający.

Maść cynkowa wysusza więc powinno się ją stosować na ropne krostki. Jako baza wydaje mi się być kiepskim pomysłem. Przecież skóra potrzebuje być nawilżona (nie mylić z natłuszczoną) a nie sucha. Może to zależy od typy cery, ale ja się na niej zawiodłam, bo oczekiwałam lepszego efektu wysuszenia, a tu nie widziałam prawie żadnego.

Sign in to follow this