Jump to content
Sign in to follow this  
Matula34

Maść cynkowa?

Recommended Posts

Na co poza opryszczką moze być stosowana maść cynkowa?

Lekarz dermatolog (dobry, zresztą z listy polecani dermatolodzy - znanylekarz.pl) powiedział mi, że na klasyczną opryszczkę wirusową, mogę stosować maść cynkową właśnie, ale czy na jakieś inne dziwne wypryski na skórze też, czy raczej nie testować i znów do niego iść?

Dzieciaki mi teraz wysypało i nie wiem czy iść do lekarza, alergologa, dermatologa itd czy moze potestowac ta maścią?

Nie chciałabym zaszkodzić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maść cynkowa jest lekiem do stosowania zewnętrznego o działaniu ściągającym, osłaniającym i wysuszającym. Aplikowana na zmienioną powierzchnię skóry szybko przynosi widoczną poprawę. Wszystko dzięki jej składowi. Maść zawiera substancję czynną- tlenek cynku, który widocznie poprawia wygląd skóry. Pasta cynkowa przynosi widoczną poprawę:w niewielkich otarciach naskórka,pomocniczo w stanach zapalnych skóry i trądziku jako środek wysuszający.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maść cynkowa wysusza więc powinno się ją stosować na ropne krostki. Jako baza wydaje mi się być kiepskim pomysłem. Przecież skóra potrzebuje być nawilżona (nie mylić z natłuszczoną) a nie sucha. Może to zależy od typy cery, ale ja się na niej zawiodłam, bo oczekiwałam lepszego efektu wysuszenia, a tu nie widziałam prawie żadnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×