Jump to content
Joannakiczko

Psycholog kobieta czy mężczyzna?

Recommended Posts

Gdybyście miały wybrać psychologa dla kogoś bliskiego z rodziny to poza przejrzeniem opinii o nich w necie, to zależałoby wam na tym, żeby to była kobieta / mężczyzna,

czy bez różnicy?

Tak właśnie się zastanawiam, ze ja bym chyba wolała "spowiadać" się na kozetce kobiecie, niż mężczyźnie - większa dawka zrozumienia itp. Jak myślicie?

Joannakiczko a ja myślę że nie ma różnicy czy pójdziemy do psychologa kobiety czy mężczyzny.

Płeć przecież nie ma wpływu na to czy jest się dobrym specjalistą czy nie.

Do psychologa idzie się po pomoc, a więc ważne jest aby potrafił właśnie pomóc.

Zresztą u psychologa nie spowiada się na kozetce - to chyba u psychoanalityka, u psychologa stara się rozwiązać jakiś problem.

Nie zwracam też uwagi na to jakiej płci są dentysta, ginekolog do których idę - mają po prostu mi pomóc i tyle.

ja zwracam na to uwage jakiej płci jest lekarz ginekologa z doswiadczenia zawsze wybiore mężczyzne!

psycholog dla kobiety mysle ze lepsza kobieta

W zasadzie to nie powinno mieć różnicy, ważne, aby specjalista potrafił sprawić, żeby pacjent się przed nim otworzył oraz, żeby umiał rozmawiać, słuchać i pomagać. Jednak dla wielu to indywidualna sprawa. Jeśli chodzi o mnie to osobiście wolałabym porozmawiać z mężczyzną, bo zwykle lepiej się dogadywałam z przedstawicielami płci przeciwnej.