Skocz do zawartości
olga

Rozwód czy terapeuta?

Polecane posty

Zawsze warto próbować ratować małżeństwo, szczególnie jeśli są dzieci. W zależności od kłopotów małżeńskich można korzystać z różnych form pomocy. W większych miastach są różne ośrodki pomocy kobietom, gdzie za darmo można uzyskać wsparcie i pomoc psychologiczną i prawną.

Dokładnie, próby trzeba podjąć - w życiu różnie się układa, ale to nie o to chodzi, żeby od razu biec do sądu, ale gdy wiadomo, że nic się z takim małżeństwem nie da zrobić - lepiej się nie męczyć. Znam bardzo dobrą panią adwokat Magdalenę Chróścielewską, która prowadzi swoją kancelarię w Łodzi.

Jak będę w potrzebie to ja skorzystam właśnie z tej Pani co polecasz..Na razie z mężem chodzimy na terapię i na razie jeszcze nie jest źle.. Chociaż i tak na terapiach nam się różnie układa. Jest albo dobrze albo z nami jest źle. Wszystko to zależy od naszego terapeuty.

Rozwiedz się, bo mozesz wyladować jak ja tj zostać samotna po 18 latach małżeństwa. Mój mąz przez prawie całe małżeństwo mnie oszukiwał i był zbyt dużym tchórzem, żeby ode mnie odejśc, a także było mu ze mna wygodnie, bo mu uprałam, ugotowałam, posprzątałam i nie musiał wydawać pieniędzy na wynajem mieszkania, a swojego nie miał, bo w całości jest to moje mieszkanie. Sama jestem w trakcie sprawy rozwodowej i planuje wziąc tego prawnika http://adwokat-markowicz.pl/ , żeby uzyskać rozwód w jego wyłącznej winy.

Myślę, że rozwód to ostateczność. Warto walczyć, zwłaszcza jeśli się kocha. Problem zwykle w związkach tkwi po dwóch stronach. Najpierw trzeba zastanowić się wspólnie, dlaczego jest tak, a nie inaczej. Tu pomocny może się okazać dobry psychoterapeuta. Wiem, że spore grono osób chwali sobie terapie, związane z różnymi problemami, w warszawskiej Psychomedic http://psychomedic.pl/psychoterapeuta-warszawa/, może warto próbować zrozumieć siebie nawzajem?

Według mnie na początek dobra byłaby separacja, a podczas jej trwania może jakieś wizyty u terapeuty :)

Jeżeli szukałabyś adwokata, który pomoże Ci to wszystko ogarnąć to polecam zajrzeć do tej http://jstkancelaria.pl/ warszawskiej kancelarii i zwrócić się o pomoc do pani adwokat Iwony Sztubeckiej. Ma ona sporo pozytywnych opinii w sieci i myślę, że na pewno pomoże

Powiem tak, ja z moim mężem długo nie chciałam się rozwieźć ze względu na dwójkę naszych dzieci (miały wtedy 8 i 11 lat). Chodziliśmy na liczne terapie ale guzik to dawało, ostatni z nich doradził nam po prostu rozwieźć*się ponieważ nasze drogi się już rozeszły jakiś czas temu i niema szans na uratowanie tego. Postanowiłam odejść i jestem chyba najszczęśliwszą kobietą na świecie! Oczywiście mój już były małżonek znalazł sobie nową 21-letnią miłość*co zaowocowało chęciom odebrania mi majątku. :confused:

Weź rozwód, ponieważ im więcej zwlekasz tym gorzej. Polecam Ci świetnych prawników z kancelarii http://adwokat.stokowska.pl/adwokaci/.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Najpierw warto udać się do terapeuty - może uda się uratować małżeństwo - a dopiero później do adwokata, chociaż moim zdaniem warto wcześniej spróbować dogadać się z partnerem co do podziału majątku, opieki nad dziećmi, itp. Jeśli zdecydujecie się na adwokata, to poszukajcie takiego mającego doświadczenie w sprawach rozwodowych - w woj. śląskim warto sprawdzić adwokat wodzisław śląski od spraw o rozwód

Na początek myślę że warto wypróbować terapię. Wtedy ma się pewność, że zrobiło się wszystko. A jeśli to nic nie da... Wtedy zacząć szukać prawnika.

Musisz rozważyć według mnie każdą z możliwych opcji i wybrać najlepszą dla siebie. Zależy od twoich stosunków z mężem...

Zawsze trzeba próbować związek ratować na wszelkie możliwe sposoby. Dopiero jak się to nie uda to pozostaje kancelaria adwokacka w Białymstoku . I to wcale nie oznacza, że trzeba od razu brać rozwód. Czasem wystarczy separacja - czas na przemyślenie pewnych spraw i pogodzenie się. Znam wiele par, które po tym okresie wróciły do siebie na stałe

Na pewno warto zacząć od terapii ale niestety z doświadczenia mojego i znajomych wiem, że rzadko kiedy taka terapia przynosi jakiekolwiek rezultaty, choć pewnie zależy to przede wszystkim od nastawienia małżonków. Jeśli jednak zdecydujesz się na rozwód to warto wybrać dobrego i doświadczonego adwokata. Ja ze swojej strony polecam Panią Iwonę Sztubecką z jst kancelaria. Na pewno chętnie podejmie się tej sprawy.

Moim zdaniem zawsze warto ratować związek. Trzeba chociaż podjąć próbę aby nie mieć sobie pózniej do zarzucenia, że nie zrobiło się nic. Ja wraz z mężem zdecydowałam się na terapię dla par w gabinecie Bez Iluzji http://beziluzji.pl/psychoterapia-oferta/terapia-par . Na początku było cięzko ale po kilku sesjach doszlismy do porozumienia. Warto było podjąć wysiłek bo dzięki temu dzisiaj jesteśmy szczęśliwym małżeństwem.