Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość renet

zony i kasa

Polecane posty

Gość renet

Czy kazda z was moze o sobie powiedziec ze jest gospodarna zona.Jakie macie metody zeby wystarczylo wam wyplaty do wyplaty.Czy planujecie wydatki,czy kupujecie to co chcecie,a co robicie jak zabraknie wam kasy.

Raczej satrcza.Jak kiedys nie starczy,to mamy na szczescie od kogo pozyczyc.Moge powiedziec,ze jestem gospodarna zona,choc czasem kupuje cos ,co mi sie wydaje,ze jest potrzebne a wcale nie jest. :-)

Jak trzeba to jestem oszczedna,ale potrafie byc tez bardzo rozrzutna.

Wszystko zalezy od sytuacji finansowej naszej rodziny.

Gość renet

To chyba jak kazda z nas jak ma kase to lubi ja wydawac.

Jesli trzeba potrafie "zacisnac pasa" i byc gospodarna.... :-P

.... "kase" to ja bardzo lubie , oj lubieeee ;-) ....a wydawac "ja" jeszcze bardziej :lol:

ja moge powiedziec, ze jestem gospodarna. Te pieniazki, ktore ja trzymam starczaja na dluzej, a te co sa na koncie mojego chlopa rozchodza sie jak cieple buleczki... :evil: oczywiscie uwielbiam zaszalec ale odkad jest Oli szaleje tylko na jego punkcie. Ostatnio bylismy na zakupach - planowalismy znalesc sobie jakies szmatki na slub znajomych. Ja pierwsze co robilam to lecialam na dzieciece rzeczy, za co dostawalam opiernicz bo w koncu przyjechalam sobie cos kupic a nie oLkowi kolejna 1000 pare spodni czy sweterek :-| uwielbiam dzieciece ciuszki, sa takie sliczne i zaraz sobie wyobrazam jak Oli bedzie w tym wygladal :mrgreen: chociaz on ciuchow ma cala szafe, wiecej niz my razem. musze sama sie wybrac a nie z chlopem po sklepach lazic :-/ w koncu ja nic sobie nie kupilam, on przynajmniej koszule kupil ;-)

Tez uwielbiam ciuszki dla dzidziolkow.Albo ide po nie sama,albo z mezem jak jestem,to tak laze,ze wczesniej czy pozniej i tak dziwnym sposobem :mrgreen: trafiamy do dzialu dzieciecego.

Gość renet

Ja ostatnio nie mam kasy duzo bo spadly mi zarobki wiec musze oszczednie gospodarowac,ale jak mam pare groszy to tez uwielbiam kupowac cos dla moich maluchow.

Ja od 2 lat prowadze sobie taki kalendarz wydatkow, dzieki czemu wiem, ile pieniedzy i na co idzie. Dzieki temu w razie potrzeby, wiem gdzie mam ciac i nie zastanawiam sie, co ja z tymi pieniedzmi robie. Zapisuje kazdy najdrobniejszy wydatek.

Gość moko

ja tez mam domowy budzet - w nim zapisuje wszelkie wydatki. Nigdy mi nie brakuje do 10-tego

Zrobilam sobie w exelu taka tabelke, z boku jest data, a u gory mam rozne kategorie, np zakupy ( tutaj wpisuje wszystkie zakupy spozywcze i chemie ), lekarz i leki ( bo duzo na to wydajemy, wiec chcialam miec rozeznanie ile), i tego typu. Pod kazda kolumna jest suma za dany miesiac. Wpisalam formule, wiec liczy sie samo. I potem jeszcze zsumowalam sobie caly miesiac, tez za pomoca formuly. Mam nadzieje, ze jakos sensownie to napisalam. Aha i ja zachowuje tabele z kazdego miesiaca, dla porownania. Kazdy rok mam w jednej zakladce, czyli wszystkie tabele sa razem, dzieki temu mam rozeznanie.

To ile i jakie kategorie ujmiesz, zalezy od Ciebie. Mozesz nawet nie robic zadnych kategorii, tylko przy kazdym dniu wpisywac sume wydana przez Ciebie czy meza, a na spodzie kolumny zrobic okienko z formula, ktora bedzie Ci sumowala wydatki. Wazne jest, zebys zapisywala, kazdy wydatek, nawet batonika. Ja na poczatku myslalam, ze beda nam umykac te drobne kwoty, ale nic podobnego. Tylko potem mam pelna torebke paragonow :shock:

Gość renet

Ja kiedys tez robilam zapiski ile wydaje i naco a potem wychodzilo mi ze wiecej wydaje niz mam kasy.

U mnie jeszcze dwa m-ce temu bylo ciezko - a teraz w sumie tez bywalo lepiej ale nie jest najgorzej jakos sie udaje wytrwac nie robie jakis zapisow czy cos po prostu oplacam wszystki i wiedze ile mi zostaje na zycie wtedy wiem czy musze w tym m-cu zacisnac pasa czy moge powiedzmy zyc spokojnie

Zrobilam tabelke od 3 pazdziernika. Dopiero dwa dni zakupow i rachunkow a juz mi :shock:

jeny...

dopiero teraz widze ile wydaje...

Gość renet

wiolasz, lepiej ni zapisuj bo to tylko czlowieka zlosci jak widzi ile kasy wydaje ,a jak bedziesz wydawac na biezaco i bez zapiskow to nie bedziesz nawet wiedziec ile i latwiej sie to znosi. :-(

chyba musze, bo wole wiedziec na co rozwalam kase...moze dzieki temu przestane plotkowac przez telefon? :-?

Gość renet

Czy wy jako gospodynie same decydujecie co kupic i czy maz was rozlicza z wydanej kasy. :?:

Ja czasami slysze o takich przypadkach ze zona sie tlumaczy na co wydala kase i ile za co placila,to jest chore bynajmniej dla mnie.

U nas jest podzial.Mm zarabia a ja wydaje i nie musze sie tlumaczyc nikomu. ;-)

To ja zarzadzam finansami bo mm nie ma do tego glowy, rozchustalby wyplate w pare dni. :-/

Gość renet

Marzeczek, to tak jak u mnie , moj mowi ze on nie lubi robic zakupow i nie nawidzi sklepow .

Zaloguj się, aby obserwować