Jump to content
Sign in to follow this  
kajek

Depresja po porodzie

Recommended Posts

Jest już jakiś czas po porodzie - a ja chodzę na pół przytomna - nic mi się nie chce, nie odczuwam radości z życia (coś co do tej pory mi się nigdy nie zdarzało). Mąż i rodzina też zwrócili na to uwagę, że coś jest ze mną nie tak... ;/ Jak sobie z tym poradzić?

Dodam, że mieszkam na co dzień w Szczecinie

Moim zdaniem nie powinnaś tego bagatelizować. Sama nie sądziłam,że tak zwany ,,baby blues" może mnie dopaść dopóki po drugim dziecku nie zachorowałam. Pierwsza ciąża była ok, niemniej po drugiej czułam się totalnie bez sił. Nie miałam ochoty na nic. Nie chciało mi się wstawać z łóżka. Niestety cierpiały na tym moje dzieci i właśnie miłość do nich skłoniła mnie do wizyty u lekarza. Tak się składa,że mieszkamy w tym samym mieście. Uczęszczałam do tego psychologa w Szczecinie - w linku znajdziesz telefon, pod którym można zapisać się na wizytę. Gabinet znajduje się przy ulicy Mickiewicza. Pewnie orientujesz się mniej więcej gdzie to jest ?

Nie chciałam iść od razu do psychiatry po leki, taka rozmowa z psychologiem bardzo mi pomogła. Dzięki temu odzyskałam równowagę psychiczną i Tobie również tego życzę.

Pozdrawiam.

a co ma Szczecin do depresji?:):) baby blus najczesciej mija, jakby nie mijal, warto sie udac do specjalisty

Moim zdaniem w przypadku baby blues wizyta u psychoterapeuty czy psychiatry rzadko jest konieczna, ale warto poszukać pomocy u najbliższych szczególnie u męża. Chodzi nie tylko o odciążenie przemęczonej kobiety, ale też o stworzenie jej okazji do zwierzeń, a jeżeli to nie pomoże to może faktycznie psycholog pomoże

Mąż rozmawia z Tobą? Czujesz wsparcie rodziny? Moja małżonka też miała takie wahania nastrojów, przygnębienie, może nie była to taka ciężka depresja, bo po kilkunastu dniach jej minęło. Jednak najważniejsze to czuć wsparcie rodziny, jeśli to nie pomaga, to powinnaś udać się do psychologa - dla siebie, dziecka i męża.

Depresja po porodzie, straszna sprawa... nie wiadomo jak sobie z nią poradzić... mi pomógł mój ginekolog, który odradził karmienie piersią, ponieważ przez nie moje hormony utrzymywały się na tym samym poziomie, także miałam wieczną depresję... Przestałam karmić i wszystko wróciło pomału do normy:-)

Całe szczęście, że teraz depresja po porodzie jest rozpoznawalna, oczekiwana i obserwowana, przynajmniej tak było w przypadku mojej położnej, od razu poznała oznaki... dostałam tabletki i pomoc psychologa i obyło się bez tragedii, całe szczęście...:-)

Depresja po porodzie to częsty problem, u niektórych kobiet jest on niewielki, u innych bardziej poważny - jeśli depresja nie ustaje i lub się pogłębia, to warto udać się do specjalisty, jak to już wspomniono powyżej. W ostatnim czasie popularne są terapie online, myślę, że warto z takiej skorzystać, np. w Klinice PsychoMedic.pl prowadzą terapię przez Skype, słyszałam, że dość skuteczną, także warto się im przyjrzeć, na http://psychomedic.pl/psychoterapia-przez-skype/ jest więcej o takiej terapii.

Jakoś nie przekonuje mnie terapia przez Skype :P

Dla mnie po porodzie najważniejszy jest kontakt z bliskimi i to jest klucz do przeciwdziałania depresji.

Ja sądzę, że może to dopaść każdą świeżo upieczoną mamę, niezależnie od kondycji psychicznej lub jej siły przed porodem. Nowe dziecko to gigantyczna zmiana w życiu, więc niektóre kobiety mogą poczuć się wytrącone z rytmu codziennego życia. To duży wstrząs, na którzy różni ludzie różnie reagują.

http://celiakiainfo.pl/

Zdecydowanie w takich stanach warto mieć wsparcie specjalisty. Jednymi z lepszych są psycholodzy z Psychomedic w Warszawie. Na https://psychomedic.pl/psycholog-warszawa/ poczytajcie, jakie problemy są wstanie rozwiązać i co można z takich terapii wynieść na lata dla siebie. Znajoma zaczęła żyć na nowo po kilku wizytach.

Sign in to follow this